• Krátkometrážní

Show! (2013)

Pokud by Michal Mertl zplodil s manželkou vousatou holčičku (místo této uřvané z 5Angels), tak bych se vůbec nedivil, kdyby jeho podnikatelským záměrem bylo otevřít si cirkus a vystavovat ji tam. Vydělávat se přece nějak musí ..

Total Recall (2012)

Recyklovat je potřeba, ale na filmy by se to vztahovat nemělo. Z nového Total Recallu všechna červená vymizela, místo Marsu pobíháme ve futuristických kulisách a hrajeme si na honěnou ve výtahu skrz zemské jádro. Křečovitého Arnieho vystřídal jiný netalentovaný herec, navíc ještě bezsteroiďák, kterému společnost dělají dvě věčně se mezi sebou handrkující a absolutně nesympatické brunety. Wiseman tuhle klasiku sice nezabil, ale nevyždímal z ní ani trošku marťanského vzduchu navíc, což je škoda ..

Total Recall (1990)

Tak my si tu cinkáme klíčema a za americkými humny se kochají rudou planetou : ) Arnold, Dick a Verhoeven byla povedená kumpanie, tudíž na VHS dobu koukatelné a béčkově krvavé ..

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Předchozí První třída ve velkém stylu díky Vaughnovi zrestartovala X-Mení sérii, aby se nyní původní režisérský taťka Bryan Singer rozhodl (nejspíš v Den, kdy se v Matrixu zastavila Země), že je čas pochcat rybu, opět nahodit jistič a tudíž se zas vydat nějakou jinou klikatou cestou .. a já musím napsat že bohužel. Co naplat, že se vrací všichni staří známí hrdinové tohoto komiksového universa, když jsou povětšinou úplně zbyteční (Storm, Iceman .. a, no uvidíte). Ale co mi vadí víc je, že Budoucí minulosti se povedlo ve dvou hodinách totálně rozprášit předchozí filmový X-Menovský svět napadrť, což mi jako příznivci téhle komiksové série radost neudělalo. Jedna báječná scéna díky Quicksilverovi, pár slušných Magnetových momentů a zbytek už se jen tlachá a na něco čeká ..

Nic proti ničemu (2011)

Nic proti ničemu je spíš Markův experiment než celovečerní film (proto je pro mě překvapením to nasazení do kin). Dokáže zaujmout, ale už bohužel ne překvapit (tajemství Skippyho nicku musí být leckomu jasné hned). Všechno je to spíše umná nadsázka s výbornou muzikou ..

Krásno (2014)

Ondřej Sokol a jeho pokus vymanit se z televizní Partičky. A nejlépe se té nálepky zbavit z režisérského křesla, kam usedl. Jako debutant před (i za) kamerou se uvedl dobře, ale ten dortík, co splácal, chutná všelijak. Chtělo by to vzít do ruky nůžky a stříhat a stříhat. Výsledná poloviční stopáž by určitě stála za to ..

Mutant (2006)

Sebeironizující Godzilla naruby. Nevěděl jsem, jestli se smát nebo brát Mutanta smrtelně vážně, nějak mi ta žárovka nad hlavou ne a ne se rozsvítit a já tak netušil na čem jsem, i když jsem na to měl skoro dvě filmové hoďky (plus spoustu dalšího času poté na něco kloudného přijít). Přerostlá ryba se slušným apetitem mě udivovala svými gymnastickým kousky, ale zároveň mě iritovala uměním skrývat se všem na očích. Neuvidíme zde žádné excelentní triky, nedočkáme se žádných pořádných akčních scén, všechno podstatné se odehraje v úvodu a zbytek už se jen hraje na pikanou ..

Paranormal Activity: Prokletí (2014) odpad!

Určitě je moc příjemné mít všude s sebou neviditelnýho parťáka. Chcete si vrznout a všechna romantika je tatam. Všechny svíčky vám s ďábelským chichotem sfouká a partnerku přefikne dřív, než si (to)ho stačíte všimnout. A to by mě (stejně jako tahle filmová nuda) prostě naštvalo ..

Příběh kmotra (2013)

Nemastné neslané. Petru Nikolaevovi opravdu nemůžu přijít na chuť a Příběh kmotra mě v tom utvrzuje, protože ho nasnímal stylem televizní Kriminálky Anděl, tedy jen jako slušně natočené drama bez rychlých střihů či experimentování s kamerou. Film má pro mě, jako kladeňáka, zvláštní příchuť, jelikož se z většiny natáčel u náš ve městě, dokonce na místě kde jsem se narodil a to na Sítné. Jen v tom údolí nějak není ten fotbalový stadion, což je možná škoda. A ta Vedralova bílá vila je vlastně restaurace Galerie, kde zároveň sídlí i regionální rádio Relax. Pikantní je ještě jedna věc a to, že jsem do té restaurace navrhoval interiér, takže si ho při závěrečné oslavě užijte : )

Gambit (2012)

Kde asi Coenové udělali chybu? Herci výborní, obzvlášť adamita Rickman, ale příběh, který bráškové hodily na papír, jakoby se točil v kruhu (což je nejlépe vidět ve zbytečné hotelové scéně s vázou). Devadesát minut (naštěstí), než se povede přesně to, co my jako diváci tušíme od úplného začátku ..