Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Sice se kurva neříká, ale tohle bylo kurevsky špatný. Tento film je kýbl nudy snad bez jediného vtipu a dokoukat tento snímek do konce byl můj nadlidský výkon.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Sin City bylo v roce 2005 velmi milé překvapení a svým zpracováním něco úplně nového a nevídaného. Sin City v roce 2014 již jen těží ze zašlé slávy a nenabízí vůbec nic originálního. Příběhy jsou spíše průměrné a vizuální zpracování je stejné jako v roce 2005.

Fair Play (2014)

Další český film, který po snímcích Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, Ve stínu, Příběh kmotra a Pojedeme k moři dokazuje, že tuzemská kinematografie má stále co nabídnout a netočí se u nás jen podprůměrná zábava typu Blbovřesky.

Noe (2014)

Inu i velký pan režisér Darren Aronofsky taky může šlápnout vedle.

Noční jízda (2013)

Nejsem moc velký fanoušek filmů postavených na dialozích odehrávajících se v jednom prostoru. Myslím si, že podobné náměty jsou vhodnější pro divadelní zpracování, ovšem pan Tom Hardy a jeho klidné charismatické vystupování v tomto snímku si zaslouží Vaší pozornost a určitě Vás oněch 85 minut bude příjemně překvapovat.

Bella Mia (2013)

Překvapuje mě, že se tento film mohl dostat do kinodistribuce. Kolik naštvaných lidí asi muselo vycházet z kinosálů a zanevřít na současnou českou kinematografii?

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Jednoduchá komedie od pana Setha MacFarlanea, který se drží svého rukopisu. Pakliže vás rozesmála komedie Ted, pak je tento film natočen přímo pro vás. Ostřejší humor, narážky na již klasiky (Návrat do budoucnosti a Nespoutaný Django), štěky slavných herců (Christopher Lloyd, Ewan McGregor, Jamie Foxx, Ryan Reynolds) a rychlé náhodné vtipy. Prostě letní westernová odpočinková komedie, která si lehko najde své příznivce (mezi zvrácenějšími diváky).

Já, Frankenstein (2014)

Tento snímek je určen asi pro jinou cílovou diváckou skupinu, takže po jeho shlédnutí (pokud je vám více než 18) asi nebudete moc nadšeni. Hloupé dialogy, jednoduchý děj, slabé akční scény a průměrné efekty. Frankensteinovo monstrum má mnohem větší potenciál a mohla to být dobrá krvavější podívaná. Škoda.

Sousedi (2014)

Klasický komediální scénář pro Setha Rogena: v popředí tráva, narážky na slavné filmy, sex a nebrat žádný věci vážně. Snímek Sousedi je podle mě jedna z těch vydařenějších amerických komedií tohoto půlroku. Nečekejte nic inteligentního a jděte se prostě zasmát sousedskému souboji dvou generací.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

K té poslední páté hvězdičce v X-Men: Budoucí minulost něco chybí. Možná trochu více nadupané akce, kterou předváděl skvělý Quicksilver při záchraně Magneta, přesto vydařený blockbuster se stále lepším Michaelem Fassbenderem a James McAvoyem. Uvidíme co přinese další pokračování, ale při nastaveném tempu se nelze než těšit.