Silnější (2017)

Ten pocit, když ani Gyllenhaal nedokáže zachránit špatné převyprávění scénáře.

Přízrak (2017)

Náhodou za mě dobrý. Skvělá atmosféra je protkaná až podivně nostalgickým kouzlem. Film se snaží hrát na emotivní strunu skrz smutný (ne vyloženě depresivní) a místy apatický scénář. To není vyloženě špatně. Průser je, že se do děje tahají základní nihilistické myšlenky, které ve filmu tak trochu nemají své místo. Ghost story nepřekládá žádnou novou revoluční myšlenky nebo něco podobného. Není to filozofický film. Ke konci dokonce přestane dávat smysl. Rozhodně je to ale osobitá a sentimentální jízda, která přináší něco trochu nového. Tím nemyslím převratného. Jen je to trochu jiné. A já mám jiné velmi rád. Záleží už jen na Vás, jestli také máte rádi "jiné" filmy. Hlavně od toho nečekejte horor. Za mě menší guilty pleasure 2017.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Po shlédnutí první série odmítám seriál sledovat dál. Skvělé herecké obsazení je poráženo zarážejícími dialogy a špatně napsanými postavami. Zasazení je největším seriálovým lákadlem. Viktoriánské Anglie je pořád málo. Měl jsem ale problém s rozvojem jednotlivých postav. Nikdo z nich mi nebyl extra sympatický. Hlavní dějová linka není natolik zajímavá, aby udržela mou pozornost. Navíc je celkem obyčejná a neuvěřitelně roztahaná. Odmítám tomu dát další hodiny. Pokud ale chcete seriál z viktoriánské Anglie a s trochou toho soft porna, tak to asi zkuste. Není to seriál pro mě.

Les sebevrahů (2016)

Jako prvotina asi docela dobrý. Atraktivní prostředí inspirované skutečnou lokalitou je tak nějak to jediné, co může The Forest nabídnout. To je hodně málo. Přitom potenciál to má. Mohl to být slušivý slasher. Klidně i psychologický horor. Režisér mohl rozehrát v podstatě jakýkoliv typ hororu a vše by mu šlo do karet. Nakonec ale budete svědky prázdného hororu. Takový klasický trash. Kromě pěkného prostředí tu nic jiného nenajdete. Příště více zapracovat na atmosféře a scénáři. Nebo se na to všechno vysrat a jít do řezničiny. V obou případech by to dopadlo lépe. Škoda.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Určitě lepší, než předchozí díl. Drsnější, vtipnější a ujetější. Výživné černohumorné scénky pohladí na duši každého správného hajzlíka, který si na tomto humoru ujíždí. To znamená, že jsem se bavil. Ačkoliv je celkový děj vyhrocený do opravdu masivní ujetosti, tak se Dead snow stále nezbavil obřích děr ve scénáři, které bijí do očí. Jsem si vědom, že u takové neseriozní béčkovky to není až tak důležité, ale mě to prostě vytáčelo. Přesto má tato série potenciál. Bez okolků přiznávám, že bych si s radostí dal další díl. Čili dobré a zábavné, ale ne zas až tak moc. Podstatné je, že se tvůrci lepší, ne?

Mrtvý sníh (2009)

Nudné postavy pouze podtrhují nezkušenost autora. Pár vtípků a nějaký ten fešný gorek sice byl, ale to je málo. Většina totiž vyšumí do ztracena trapnosti. Scénář by potřeboval prostě přepsat a zbavit se naprosto debilních chyb. Když už chci dělat béčko, tak ať to je alespoň zábavný. Za mě ne-e.

Stranger Things (2016) (seriál)

Není to jen laciný gimmick pro nerdy, kteří vyrůstali (ne jen) na Dungeons and dragons? Nevyužila se jen mezera na trhu? Je. Vadí mi to? Ne. Vyrůstal jsem na Dungeons and dragons? Ano.

Přicházejí v noci (2017)

Izolační thriller staví převážně na dobrých hereckých výkonech a vyhrocených situacích. Tenhle film nemá ani jedno.

7 životů (2017)

Jen proto, že herečka v hlavní roli hrála sedm osob ještě neznamená, že je skvělá. Vždyť každá z žen byla sepsána jako ten největší archetyp. Podle těchto archetypů se pak zkoncentroval zbytek. Naopak si myslím, že nejdrsnější práci tady odvedli všichni ostatní. Čím víc se blíží film ke konci, tak tím víc vyvstane na povrch další a další mezera v ději, která jakožto samostatná jednotka není problém, ale pokud se to sečte, tak to prostě zavání průserem. I přes místní kladné hodnocení jsem byl prostě zklamán. Proč bych měl přehlížet děravý scénář a archetypální postavy (ten super "Banderas" přítel byl už fakt trochu na mě moc)? I kdyby jich hrála padesát. Kvantita není kvalita. Když tedy přehlédnu tohle vše a jsem schopen jít do takového filmu s vypnutým mozkem, tak je to docela fajn scifi thriller pro ženy. Současné hodnocení si ale z mého skromného pohledu jednoduše nezaslouží.

Život (2017)

"Dokonalý organismus!" Xenomorph má pauzu u které filozofuje. Což je pro fandy starého Vetřelce celkem pruda. Naštěstí si mezery na trhu všiml Espinosa. Zhostil se zpracování s chutí. Vlastně jsem byl sám překvapen, jak dobře jsem se bavil. Chybí mi scifi horor. Život se naštěstí nesnaží o dosažení intelektuální filozofický roviny. Sází na starou a dobrou vyvražďovačku ve vesmíru. Ať už je reálné stvoření takové potvory nebo ne, tak to prostě baví. Překvapivě dobré herecké obsazení (co sakra dělá Gyllenhaal a Reynolds v takovým scifi?) hraje spíše kulisu pro scénář. Ten je sepsaný na papíře dobře. Mohli bychom namítat, že má spoustu mezer (dělením se stvoří ultramacho zabiják?), tak se místo toho pokusme vypnout. Budete se totiž bavit.