Král Artuš (2004)

Jak je možné, že jsem na tenhle film úplně zapomněla při hodnocení ? :-) Asi tím, že teď přímo žeru pana Mikkelsena :-D Mně osobně se tahle verze Artuše líbí . Není to nic přikrášleného, nějak takhle bych si tu legendu i představovala. Merlin coby vůdce lesních lidí, mnohem lepší představa Merlina. No a .... TRISTAN s krásným velkým ptákem :-) Samozřejmě, že na konci jsem ho obrečela a to jediné co teď chci k vánocům je tristanova turecká čepička k vánocům :-D Papá

Hon (2012)

Hodně silný příběh, hodně naturalistické ztvárnění . Madse Mikkelsena obdivuju, protože po takových scénách si to nejspíš člověk musí chvíli srovnat v hlavě a uklidnit se :-) V půlce filmu už jsem brečela jak želva a kdekoliv by tenhle chlapík prošel, tak by člověk stál o jediné... nabídnout mu pomoc, útěchu. Jasně... řeknete si... je to " jen " film a ona ví ;-) Jak ho v obchodě odmítli obsloužit a pak ho vyhodili a zmlátili, tak to bylo fakt síla ! A jak pak Klárka naivně dodala , když viděli zbitého Lucase jít ven z obchodu, " A kde je Fanny ? " , tak mě touhle větou rozsekala na kousky a na ty samé kousky bych rozsekala já ji ! Tenhle film Vám fakt dlouho nepůjde z hlavy hned z několika důvodů... tenká linie mezi přátelstvím, lží, pravdou, důvěrou... Pět hvězdiček naprosto právem !

Hannibal (2013) (seriál)

Býti Vlastou Burianem, tak řeknu ... a mě se chce něco říct :-) Tak a konečně po shlédnutí dvou řad tohoto , pro mne ve všech směrech , geniálního seriálu , se pustím do komentáře ;-) Na rozdíl od komentáře od Bublíka pode mnou, já jsem nikdy Hannibala nečetla, a Mlčení jehňátek jsem snad viděla všehovšudy jednou, navíc mi právě p.Hopkins do té role moc nikdy neseděl. Má varianta kdysi by byla jednoznačně Honza Nicholson ;-) Ale to je jedno... Tím líp, protože nemám žádné neobjektivní názory ... Seriál super ! Plným právem má mých pět hvězdiček ! Tady jsem se zbláznila do Madse Mikkelsena. Naprosto :-) Líbí se mi, že seriál jede jednu hlavní linii a to že, mezi dvěmi hlavními představiteli - mezi Hannibalem samotným a mezi mladým vyšetřovatelem specialistou Willem Grahamem. Samosebou jde i o pár dalších hl. postav, ale po shlédnutí dvou sérií, vidění asi triliónu vražd :-) ( pořád říkáme, že Midsommer by muselo být liduprázdné městečko... a co tady ? Tady by snad žili jen představitelé z filmu :-) ), shlédnutí "nádherných" scenérií uměleckých děl z mrtvol, nádherné francouzské a japonské kuchyně, kterou Hannibal servíruje přátelům... a hlavně silných a někdy až patetických dialogů... musím říct jedno - a sice to, že od dob co jsem snad před 15 lety fandila HP filmům a knihám a na netu jsme vymýšleli teorie jak Potterovky půjdou dál, tak od té doby je tohle jediné další dílko, kde může člověk přemýšlet, vymýšlet a nekonečně dlouho si hryzat nehty v nedočkavosti řady třetí a každé další !!! Zlo, dobro, víra, důvěra, LÁSKA... tahle slova v tom seriálu budete potřebovat , to mi věřte ;-) Můj názor na to je takový, že Hannibal je v začátku sadistický, zlý, arogantní - pak pozná Willa, zprvu jej nespíš opravdu jen zajímá, jak sám říká, ALE když si vezmu toho až naivně důvěřujícího Hannibala, který nechce vidět možnost, že Will jen nahodil udičku a zradil ho... panejo ! To je změna ! Taky Vás varuju, protože konec druhé série je ... masakr, šok, perfektní rvačka mezi Hannibalem a Jackem ( tedy musím vzdát hold oboum pánům, servali se fakt dobře :-) , mám za to, že tohle se nedá natočit bez modřin ), ovšem podle toho co jsem četla ke třetí sérii, která ... ***spoiler*** by měla býti o tom, že Hannibal bude víc a víc dobrým. Prostě zlo v podobě Hannibala Lectera potkalo dobro v podobě Willa Grahama a mění se oba dva, ale jelikož Will lhal a nepřistoupil k Hannibalovi, který jej chtěl za partnera ve zlém, tak to bude na 99% Hannibal, který se polepší a takové krásné redemption v podobě Madse Mikkelsena, ... no kdo by odolal ;-) Já tedy ne a jsem moc ráda, že tenhle seriál vznikl !

Svět podle Lelanda (2003)

Výborný film, výborné obsazení rolí a jediná věc by mě zajímala... kolik z toho filmu je ze Spaceyho hlavy ? Myslím tím, jestli si Kevin než vyprodukuje film pouze přečte scénář, jukne krze své černoobroučkové brýle na další sponzory v Trigger Street a dají hlavy dohromady a finance na stůl, nebo jestli taky na scénáři pracuje ? Protože mě ten film místy nekriticky připomínal svými věčnými dilematy a otázkami Americkou krásu ... tím samozřejmě říkám DOBŘE !!! Proti mohu mít jen to, že Kevina jsem si tam nemohla dostatečně vychutnat :-) K Lelandovi samotnému... mám za to, že ten hoch po svém , city skrývajícím otci , zdědil obrovskou empatii na pocity lidí okolo... úplně mě dojmul Kevin sedící v autě a do diktafonu si notoval taková smutná a citová slovíčka k rodince vystupující z auta... sice mi ta smrt Lelanda byla proti srsti, ale chápu, že přinesla další hromadu otázek... Co mě pobavilo byla scénka na začátku, když v letadle chce Albert Fitzgerald ( kevin Spacey ) od jedné starší dámy v letadle půjčit tiulní stránku novin... a ona řekne " nejste vy herec ? " , on jí odpoví " to jsme přece všichni ... " a ona nepřestala a mlela dál :-) ... "ne , víte jak to myslím, já znám vaši tvář... nejste filmová hvězda ? " Skoro jsem čekala co ironického Kevin řekne :-D

Mimo zákon (2005)

tady toho moc nenapíšu... už to, že filmu, kde hraje můj oblíbenec Kevin Spacey dám tři hvězdičky mluví za vše. Film se mi nelíbil a ani Kevin to nespravil ( navíc s příšerným dabingem ). Na můj vkus moc hispánců a černochů. Pozor ! Nejsem žádná rasistka, ale pokud se film začne točit pořád okolo noci a navíc ani nevidím bělocha , tak u mě za prr... pak už nevidím na plátně skoro nic :-) a jak níže zaznělo " p.s. hodně se tu střílí ". prostě se mi to nelíbilo.

The Final Days (2000)

Mě se to moc líbilo a nebylo to jen těmi deseti sekundami s Kevinovým opravdu všeříkajícím výrazem :-) Bill Clinton mě opravdu pobavil ! Vidět ho mýt limuzínu, sekat keře a trávník, jezdit na kolech po Bílém domě, a hrát " lodě " s generálem to je přece príma :-) Príma zpestření ! Jen bych to asi nedávala do kevinových filmů, ale do dokumentů ;-) Já nechápu když tu jsou krátkometrážní filmíky, proč tu proboha ještě nejsou Kevinovy tři krátké, dokonce oceněný The Ventriloquist !!!

Život Davida Galea (2003)

Asi po třech letech jsem si filmík pustila na dvd znovu. A s pusou dokořán jsem jen tiše sledovala... Kevin Spacey mě několikrát přímo donutil k slzám a po celém dni mi film pořád leží v hlavě. Vše ale v dobrém. To jen jsem ještě nestačila strávit jak někdo může takhle geniálně natočit film, jak ho někdo takhle geniálně dokáže odehrát... a tak dále... Film jsem viděla snad pětkrát a pořád žasnu. I když poprvé to bylo naprosté překvapení, tak teď si člověk již jen opravdu může vychutnávat herecké umění obzvláště Kevina Spaceyho. A já jen žasnu, že za tuhle roli nebyl aspoň nominován na zlatého chlapíka , nebo byl ?? Hodnocení jsem změnila ze čtyř na pět hvězdiček, protože je moc, moc málo filmů , které vás takto pohltí !

Obvyklí podezřelí (1995)

Viktooorko :-) Znáš mě :-) Já mám z Kevina vlhké kalhotky a blažený úsměv pokaždé :-) jen aby nám to tady admin nechal , ať nenarušujeme jiné :-) Ne, ale teď už k recenzi ... dneska jsem ten výtečný fim viděla asi po třech letech znovu a čím dál více jsem unešená genialitou scénáře, výborným výkonem Kevina Spaceyho ( btw. Viky ... proč si myslíš, že by za tuhle roli jinak asi dostal tu ceněnou zlatou sošku - tehdy svou první ;-) ). Agent Kujan je trouba. Kdyby byl vtipný, tak mu dojde, že když po mrzákovi Kintovi vyjel a reakcí bylo, že pravou rukou se rychle bránil... docvaklo by mu, že on s tou rukou neměl prakticky pohnout, a ne ji takovou bleskurychlou reakcí k obraně zvednout. je to stejné, jako když slepci máchnete kolem strany na které oko by neměl vidět rukou. neměl by se ani pohnout, protože by vás neměl vidět. No jo... agenti jsou paka :-) Jako kdo ocení inteligentní detektivku, opravdu výkon hodný génia - Spacey , měl by tenhle film vidět častěji než jednou za tři roky jako já :-) Ty vado, takový detektivky dneska člověk už neuvidí... Pět hvězd !!!

Father of Invention (2010)

Já prostě z Kevina Spaceyho s příšerně dlouhými vlasy , ev. lepší variantou s culíkem ( což je už tak příšerná představa :-) )nemůžu ... nevím jestli se smát , že je to bráno až tak absurdně, nebo plakat nad tím, že mi z něho udělali ( jak ho znám, nejspíš to byla jeho vlastní představa ) debila ;-) Začátek , když to byl učiněný Horst Fuchs reklamy :-D, jo, to byl on :-) Geniální ! určitě bych si od něj koupila i škrábátko na prdel ( neříkám, že ho tam nabízí )... Dávám za sebe tři hvězdičky, protože byť pana Spaceyho žeru a žeru ráda ... tak na tohle je ho opravdu škoda ! No nicméně teď hraje v úžasném House of Cards a tam bych ho navrhla přímo na Oscara, kdyby to za seriály šlo !

Casino Jack (2010)

Tohle se mi líbilo. Zdá se mi to, nebo ještě někomu přijde, že Spacey teď čím dál víc reje do politiky :-) ?? Začalo to tímhle, pak mám za to, že Triggerstreet stála i za financováním " Obchodníka se zbraněmi " a konče opravdu silným výkonem v House of Cards :-) vow Kevin jen tak dál !!! Člověk aspoň vidí co za špinavosti se všude okolo dějí... a v politice obzvláště.