• Krátkometrážní

Pot a krev (2013)

Zase jeden film, z kterého mam trochu rozporuplné pocity. Herecké obsazení bylo naprosto parádní, zpracování filmu taky paráda, ale největší průser je v tom, jaký skutečný příběh si ke zpracování vybrali...... Příjde mi to jako by si někdo (Bay?) řekl, že by chtěl udělat nějakou akční komedii ve který kulturisti, kteří nebudou mít moc peněz udělají nějaký zločin (třeba někoho unesou) a tim peníze získají, ale nakonec se to stejně všechno posere. Takhle vzniklo 3/4 scénáře a pak si někdo řekl ,,Hele nezkusíme se mrknout jestli náhodou se něco podobného nestalo? Že by jsme z toho udělali příběh podle skutečné události, to nám určitě zvedne výdělek". Opravdu mi hodně příjde, že všechno při čem se příběh snaží držet skutečnosti do filmu moc nesedělo a bylo by mnohem lepší kdyby se jednalo komplet o fikci. Jinak jsem se ale i tak dost nasmál a užil si to. [Cinestar Anděl - 8.8.2013]

Wolverine (2013)

I kdyby ostatní herci hráli hrozně, nebo samotný příběh byl špatný, tak Jackman hraje Wolverina tak nepřekonatelně, že to prostě pod 4* být ani nemohlo. Příběh odehrávající se v Japonsku mi celkově sedl a byl jsem s ním spokojený, ani jsem nečekal že se tam objeví Mariko, ale to bylo rozhodně příjemné překvapení. Na Jackmanovi je vidět, že neuvěřitelně dřel aby se dostal do formy ve které ho ve filmu vidíme a zaslouží si za to pořádnou dávku uznání. [cinestar Anděl - xx.7.2013]

Red 2 (2013)

Myslím že zrovna RED 2 není film, u kterého by bylo potřeba vidět první díl (nebo aspoň nemám pocit, že bych byl o něco ochuzen, nebo něco nechápal). Každopádně to byla fajn akční oddychovka. Jen Hopkins mě trošku zklamal. Ne že by hrál špatně, ale ta role prostě nebyla psána pro něj. Naopak Malkovich byl naprosto boží. [Cinestar Anděl - 1.8.2013]

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Nebudu hodnotit po shlédnutí 5 dílů, ale vyjádřit se musím. Čekal jsem to lepší, tohle mi zatím příjde jako taková kurva přehaná šílenost. Každý alespoň trošku normální člověk už by dávno utekl a nechal dům domem. Fascinuje mě kolik lidí může být v jednom domě, aniž by si jeden druhého (třetího, čtvrtýho, pátýho,.....) všimli a přitom tam 3/4 z nich nemá co dělat. Po 1. serii nečekal jsem takové zakončení série, ale nakonec to docela ušlo. Po 2. serii naprostá špička. I když ten začátek byl horší, tak se to opravdu rozjelo a druhá série byla mnohem lepší než první. Už se nemůžu dočkat třetí.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Bohužel musím říct že jsem nikdy žádný Star Trek film neviděl a ze seriálů maximálně pár desítek dílů z Nové generace a asi tak stejně z Enterprise. Což jsem udělal asi hloupost, protože kdybych věděl že tohle je druhý díl, určitě bych se na něj koukl ještě před "Do temnoty" (ano stydím se že jsem ho neviděl a asi mi to i moho dojít když za 3 roky má být Star Trek 3). Naštěstí o nebylo tak stěžejní abych si tenhle díl nedokázal náležitě užít i bez znalosti dílu předchozího, nebo nějaký další z nepřeberného a pro mě neorientovatelného množství Star Trek filmů a seriálů. A že tohle byla opravdu bomba, kterou jsem nečekal. Asi bych to nazval jedním z největších překvapení letošního roku (aspoň zatím). Snad mě ani momentálně nenapadá nic, co bych filmu mohl vytknout. Prostě paráda. [Cinestar Anděl - 7.6.2013]

Jen Bůh odpouští (2013)

Dobrý to bylo, opravdu nečekaně dobrý. Nechybělo moc a nechal bych se odradit od návštěvy kina, protože to bylo ze všech stran "To byla blbost", "Vůbec neni poznat co si Julian myslí a co je skutečnost", bla bla...... Ani hovno. Jsem moc rád že jsem na to šel. Dost se divim že takový atipický kousek vůbec do multikin šel. Vůbec nechápu co bylo nejasného na tom, co je jen myšlenka a co skutečnost, nebo jak může mít někdo problém s tím, co kdo čím myslel. Každopádně hodně zajímavý, místy možná až moc brutální kousek na který člověk opravdu musí mít náladu. [Cinestar Anděl - 8.6.2013]

Pro ptáčky (2000)

Asi jeden z nejznámějších a zároveň nejelpších krátkometrážních animáků od Pixaru, který si opravdu i toho oscara zasloužil, protože plní svůj účel a to zvednout náladu.

Hypnotizér (2012)

Nemůžu se zabvit dojmu, že ve všech severských filmech všichni bydlí v příšerných starýchdomech a celkově to tam vypadá jak před 50 lety i když výbavu mají novou......no to sem ale nepatří. Filmy samotný mě asi trošku zklamal, čekal jsem zamotanější příběh, možná trochu víc akce, nebo čehokoliv poutavého. První půlka byla opravdu spíš nuda a konec byl zase na druhou stranu naprosto parádní (když teda přehlédnu logiku celé policejní záchranné akce) a proto mám dost rozporuplné dojmy a nejsem si úplně jistý jak hodnotit. [Cinestar Anděl - 5.6.2013].

Pařba na třetí (2013)

Abych tomuhle dílu mohl dát 4*, musel jsem druhému jednu ubrat, protože i když part II byl parádní tak tohle bylo prostě lepší a zároveň o trochu horší než jednička. Každopádně ale parádní zakončení série, které neurazí a nepokazí celou sérii. Jen pevně doufám že nebude snaha o nějaké další pokračování, to už by opravdu dobře nedopadlo. Nemůžu se už dočkat až vyjde nějaká edice všech dílů na dvd případně na blu-ray, protože tohle je jedna z mála komediálních sérií (možná že i jediná), která za ten nákup stojí. [cinestar Anděl - 4.6.2013].

Tísňová linka (2013)

Dokud Jordan seděla na ústředně s totálně absurdně velkým počtem monitorů na osobu, bylo všechno super. Naskytl se nám zajímavý pohled na práci telefonistek tísňové linky. Docela mě to fascinovalo a dost mi by mě zajímalo jestli bych takovou práci zvládl dělat aniž bych měl nervy naprosto v háji. Už jsem si řikal že to bude tak na 4 hvězdy, ale pak to přišlo......... Jordan vzala spravedlnost do vlastních rukou a všechno šlo do kelu. Těch posledních 30 minut to všechno tak neuvěřitelné posralo, že už to snad ani víc nešlo. Spoil: To že ho tam nakonec nechali, tomu jen nasadilo korunu. Opravdu škoda, mohl to být parádní kousek. [Cinestar Anděl - 21.5.2013]