xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Tak tohle dopadlo tak nějak rozporuplně když si vezmu jaké skvělé asijské mlátičky byly k dispozici totálně zabil scénář, který byl naprosto debilní a nedával skoro žádný smysl. Akce byla slušná a bylo i hodně, ale někdy až moc sci-fi.

Příchozí (2016)

Kdo čekal něco ve stylu Dne nezávislosti tak tohle opravdu nedostane podstatnou část filmu je zaměřen jen na komunikaci a rozluštění co návštěvníci chcou a dost jsou tu flashbacky do minulosti. Kdo rád u filmu přemýšlí tak tady bude mít dostatek času.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Co se týče akční stránky tak tady je značný pokrok oproti jedničce, kde se více používalo lstí a postupného odhalování. Nevím co se mi líbilo více radši bych měl obojího stejně. Cruise opět dobrý a zbytek tak nějak sekunduje.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Hodně nadstandardní film o havárii, která patří mezi nejhorší na ropných plošinách. Je tu jasně vidět jak pro zisk se porušují předpisy a bezpečnost lidí je tu až na druhém místě. Půlka filmu je tak nějak ticho před bouří skoro nic moc se neděje ale po první hodině začne to pravé peklo. Trikově a atmosfericky výborné, scénaristicky lehce průměrné.

Špióni odvedle (2016)

Přesně jak tu už psal kolega Zach opravdu aby byl vtipný musí hrát role imbecilu a ne seriózních lidi. Děj tu už podobně byl několikrát. Velke plusy Gal Gadot ta je jako spionka velmi vtipná. Potenciál tu byl a chvílemi i luxusní scény ale zůstalo to nevyuzito.

Blade Runner (1982)

Jediný problém byl že tento film sem měl vidět tak 20 let zpět. Hodně trikove zestarnul a některé věci působí hodně úsměvně. Ale i po letech mu nelze odparat ponura atmosféra a skvělý Harrison Ford.

Zúčtování (2016)

Po dlouhé době akční film který krásně kombinuje akci a děj, kde opravdu nejste schopni předvídat. Ben Affleck hraje skvělé a jeho mimika jakož to lehkého autisty je hodně uveritelna.

Spectral (2016)

Hodně milé překvapení nejdřív jsem to viděl jako neškodné béčko od Netflixu s minimem kvalitních triků a ono je to naopak. Triky tu vidět jsou akce je velice slušná a hercům věříte že by mohlo jít o speciální jednotky. Jasně příběh béčko ale co by jste chtěli já se bavil skvělé.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Trochu odklon od původní ságy ale to bylo jasné. Spíš než jako klasická sci-fi sága je to koncipováno jako válečný film. Předem je jasné jak boj povstalců dopadne ale cesta jakou ujdou je velice zajímavá a napínavá. Je tu spousta narážek na starší filmy a obsazení od Vadera až po jednotlivé povstalce je vyloženě svěží. Konec epický a i na světelný meč se dostane.

Sedm statečných (2016)

Naprosto nehrozí aby se něco vyrovnalo klasice to je prostě dané. Musí se jit vlastní cestou a tady se to celkem povedlo. Obsazení je celkem vyvážené samozřejmě to táhne Denzel Washington a sekunduje mu asi nejvíce Chris Pratt.Akce tu je hodně a je hodně dynamická. Počet mrtvol je úctyhodný. Spíš kulomet v závěru byl zbytečný bohatě by stačili pistole a nože.