Cizinci ve vlaku (1951)

První co mě napadlo, že bych u tohoto filmu zavedl sledovací povinnost pro všechny vysoce postavené zloděje z vedení Českých drah. Druhá věc, která mi přišla na mysl: „Zab ji, zab ji, brácho!“ Kasey Rogers mě v roli Miriam pod mistrovou taktovkou dokázala opravdu štvát! Dále se Cizinci nesou na vlně klasického Hitchcocka až do konce, který je teda prachbídný! A věř, že mi to láme srdce, dát jen 3 hvězdy, je to můj devátý Alfredův kousek a tak nízké hodnocení dávám poprvé :-(

Číslo 9 (2009)

Rentone, není to Pixar, klidně si polib dědu. Skvělá atmosféra, krásná animace, dobrý základ, dobrý příběh. 16. 10. 2009

Vzpomínky na lásku (2004)

Moc pěkný film se sympatickými herci, částečně vybočující z řad romantických klišé. Dost věcí mě ale během sledování iritovalo. Od začátku to bylo po odborné stránce poněkud odbyté, předvídatelné, některá místa hluboko pod úroveň filmu, hudba jako vytržená z italských slaďáků a vrcholem byl pan doktor Hovado. Jeho hlavní devíza ale tkví v neuvěřitelně silném konci. Ono pověstné „člověk pozná, co má, až když to ztratí“ snad nikdy nebylo zfilmováno lépe a ještě dlouho po skončení se v tobě roztočí kolotoč dojmů a pocitů. 85%. Toť vše, omlouvám se, že jsem takový film odbyl tímto komentářem, ale musím běžet a koupit si Coca Colu, mám na ni najednou strašnou chuť!

Superbad (2007)

Pořád to samé. Největší lůzři na střední sbalí ty největší kočky. V záplavě amerických teenagerovských komedií ještě jedna z těch zábavnějších. 70 %

Ranař (2011)

Based on true story? To je u téhle šílené pocty či parodie na jeden z mých nejoblíbenějších sportů úplně irelevantní. Je jen otázka, jak k tomu přistoupíš. Když chceš, bude to lahůdka nejen pro fandu hokeje. Scott totiž zase jen potvrzuje, jak těžký je frajer a na ledě ho naprosto žeru. Když obuje brusle, stojí to fakt za to. Co víc, neznámý režisér Michael Dowse se projektu chopil opravdu skvěle a vyvažuje všechny aspekty tak, aby to dokonale fungovalo. Po sportovní stránce je to daleko lepší, než většina filmů čistě o hokeji a výjimečně to nekazí ani malý románek. Přijít dneska s opravdu dobrou komedií je takřka nepředstavitelné, já jsem ale navýsost spokojený, je to opravdu plné skvělých momentů, bombovní muziky, hromady násilí, bez sevítek, gay-porn hard! Já tu blbost prostě zhltal. Samotné titulky jsou na 100% Bomba!

Juno (2007)

Oblíbenost u obou pohlaví je, jak koukám, úplně jiná. Oprsklá puberťačka Ellen Page, punková omáčka a Michael Cera, který zřejmě ještě dalších 10 let nevypadne ze své tradiční role teenagerovské trosky. Těšil jsem se na svěží komedii nebo alespoň náznak dramatu. Nemám rád tento typ, vystavěný na co možná nejvíce opakujících se trapných situacích. „Sexuálně aktivní, sexuálně aktivní, sexuálně aktivní, …“ Nicméně několik momentů to mělo, takže za 50%

Resident Evil (2002)

Já zrovna tuhle hru nikdy nehrál, a i když jsem měl docela představu o tom, jak bude film vypadat, jsem trochu zklamaný. Především za hororovou stránku, která se jim moc nedaří. Zombíci jsou na film taky slabší, ale chápu, že tvůrci budou zřejmě logicky inspirováni právě ve hře, jenže k tomu přichází řada absurdních situací, kterým by se i béčkový film měl vyhnout. Všech 6 dílů asi nedokoukám. 70%

Con Air (1997)

Soubor ctností a opět nepřemožitelný Nicholas Kim Coppola se utká s tím nejsmrtonosnějším na světě hned po Justinu Biebrovi! Samozřejmě že v americkém akčňáku nesmí chybět asistence ultrageniálního až jasnovideckého agenta v podání Johna Cusacka, kterému klacky strkají pod nohy jeho natvrdlí kolegové. Spousta hvězdných herců, spousta ohně, spousta mrtvol, spousta nesmyslů. Ale koneckonců, proč ne? Bavil tehdy, baví dneska, pátá ★ za Buscemiho

Psí odpoledne (1975)

Pochopitelná sázka na duo Pacino – Cazale (po Alově skvělém Serpicovi a jejich společné účasti na prvních dvou Kmotrech), pochopitelná sázka na reálný základ příběhu, nepochopitelný výsledek. Oba byli dobří, já se i tak celé dvě hodiny vyloženě nudil. Nejzásadnější byl asi Sonny a Leon. Já se mu ani trochu nedivím, že si vzal toho chlapnu, když měl doma takovou megeru.

Ospalá díra (1999)

Burton at his best! Není co dodat, toto umí Tim ze všech nejlíp. Ta ponurá malebnost, hrůza a napětí na každém kroku. To už se dneska netočí. Bravurní práce!