• Pohádka

Barbar Conan (1982)

V rohu mojí intelektuální knihovničky se krčí asi deset paperbacků. Všechny mají název Conan a… Jo jo, přiznávám, tahle postava je moje absolutní úchylka. Fantasy moc nevyhledávám, ale Conan je něco jiného… Chlap jak má být =D. V mých představách vypadá o dost jinak, než jak ho ztvárnil Arnie, ale film to není zas tak špatný. Minimálně na svoji dobu…

Rudá Sonja (1985)

Hvězdička za snahu. Je to blbost, ale mně je něčím sympatická :)

RRRrrrr !!! (2004)

Jj, přesně tenhle zvuk jsem chtěla vydávat, když jsem to viděla. Film, který kupí blbosti na blbosti a korunuje to „vynálezem“ šampónu. Aneb jak hluboko může Gérard Depardieu klesnout.

Prci, prci, prcičky (1999)

Co dodat? Snad jen ty překlady (jak český, tak slovenský) jsou vážně humorné…

Holky to chtěj taky (2001)

Další zbytečný film. Možná by dosáhl i na hvězdičky dvě, to by ovšem nesměl být Made in Germany. Pardon, ale jsem zaujatá.

Twister (1996)

Tenhle film jsem náhodou viděla při svém pobytu v nemocnici a ve chvíli, kdy vzduchem letěla kráva, jsem si myslela, že mám halucinace z prášků :) Jinak to ale byla dost nuda, před koncem jsem usnula.

Kleopatra (1963)

Legendární výpravný velkofilm, který musí každý alespoň jednou vidět. Já se ale přiznávám, že zejména kvůli délce si to podruhé hned tak nedám… Elizabeth Taylor se mi i přes svoje občasné přehrávání celkem líbila, Richard Burton také, ale hlavní roli ve filmu hrají kostýmy, účesy a interiéry. Tvůrci se snaží o historickou přesnost, kdo se ale zajímá o dějiny trochu podrobněji, nevyhnutelně objeví pár chyb. Druhá polovina je slabší než první a trochu se vleče, film ale přesto stojí za to vidět.

Škola princů (2010) (TV film)

S „moderními“ pohádkami mám problém. Vycházím totiž z toho, že pohádky jsou primárně určeny pro děti, které si z nich mají nenásilnou formou vzít příklad. Co si vezmou z tohohle? Leda to, že s dobrem a slušností se daleko nedojde, což je sice krutá realita, ale do pohádek prostě nepatří… Jo a Sarah Haváčová je sice poměrně milá a pěkná, ale vůbec neumí MLUVIT. Dvě hvězdičky za snahu.

Black Books (2000) (seriál)

Morbidně vtipné (a to víc než doslova). Ostrý kontrast k veselým cool americkým seriálům. Britský suchý humor ve své nejryzejší podobě. Malé mínus za snad až přílišnou beznadějnost a místy nechutnost.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

„Tohle je skutečnost? A jak to můžeme vědět?“ „Není to fuk? Všechno je ulítlý, ať jsme, kde jsme.“ Kultovní seriál, který přes stále stejné vtipy, brutální trhliny v ději a občasnou nechutnost nepřestává bavit. Dřív jsem hodnotila za 5, po opětovném zhlédnutí všech dílů (ve zkouškovém, samozřejmě) o jednu hvězdičku snižuji. Přesto je to pořád srdcovka. Nevěřte lidem, kteří říkají, že holky nemají rády sci-fi :) Z herců vyzdvihuji Chrise Barrieho v roli Arnolda Rimmera, jeho mimika, ale i celková gestikulace je neuvěřitelná! Poznámka: uživatel Marigold bohužel neměl pravdu a Červený trpaslík neskončil v nejlepším. Fanouškům doporučuji ignorovat existenci úděsné 9. série a přejít rovnou na dobrou 10. :)