Harry Brown (2009)

Jasných 5 hvězd už jen za to, jaký knockout dal tento film Eastwoodovu GRAN TORINU. Už jen tím, že šel přímým tahem na branku a v závěru dál pořádný gól a vynechal kličkování bez řádného zakončení, což mě nejvíce mrzalo na již zmiňovaném GRAN TORINU. Syrový, tvrdý a na nic si nehrající snímek s úžasným Michaelem Cainem v hlavní roli. Být u nás takto rázní a tvrďáčtí důchodci, tak by naši páni poslanci hned změnili názor na důchodové reformy..

Equilibrium (2002)

Svým posláním, zpracováním a nápadem Equilibrium překonalo Matrix na celé čáře. Proto nepochopím, proč je tento film tak podceňován. Příběh je skvělý i bez hromady efektů, Bale překonal Reevese asi 800x. Zpracování naší budoucnosti a použití některých znaků z dob vlády Hitlera (ten znak byl swastice opravdu hodně podobný a říkejte si co chcete) jen podtrhovalo dokonalou "sterilní" atmosféru, kterou jen umocňovala úžasná hudba. No a jako třešnička na pomyslném dortu byly akční scény, které byly tak vymazlené, že jsem po skončení měl chuť vzít si vodní pistolky a jít vystřílet ty hovada, které tvoří naší vládu.

Million Dollar Baby (2004)

Eastwood ví, jak udělat dobrý a poutavý příběh, který člověka zaujme i přes jeho pomalejší tempo. Co tady ale kazí dojem z filmu je Swank. Ta holka mi sem prostě vůbec nesedla. Naštěstí vedlejší linka s Nebezpečným a Freeman zachraňují tenhle nedostatek, takže i přes tohle velké mínus zde máme slušné, ale nijak převratné drama.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Yates se probral a po totálně odfláknutém a osekaném Princi dvojím krve bez jakékoliv originality, nápadu, nebo gradace nám v Relikvii smrti naservíroval orgie hlavně co se výpravy a efektů týče. Na to, že první díl je vlastně jen taková ukecaná "vysvětlovačka" ubíhá docela rychle, má dynamiku a taky v některých momentech probouzí opravdové napětí a emoce. Dokonce tu je občas i náznak nějaké té originality (animovaný příběh o Třech bratřích). Hudba byla skvělá, několikrát jsem se upřímně i zasmál, takže nezbývá než říct: Mr.YATES, WELCOME BACK IN THE LAND OF THE LIVING!

Co ta holka chce (2003)

Sračka. Kopie o něco menší sračky jménem Deník princezny, bez humoru a čehokoliv nového. Jo a už sjem říkal že je to sračka?

Machete (2010)

Zapomeňte na nějaké akční béčko. Tohle je spíš akční céčko. Scénář - mačeta, upadlá končetina, krev, hodně mrtvol; Střih - líp jsme stříhal v mých 3 letech mámě záclony; Příběh - typický průměr; Reálnost - tenhle fakt asi režiséři a editoři trikových efektů neznají. Jediný plus vidím v počtu hezkých slečen, mínus v Lindsy Lohan v jeptiškovském hávu a absolutní nepochopení v tom, jak s takovou tupou opicí jako byl Machete mohla spát každá buchta která se objevila v záběru..

Kajínek (2010)

Neuvěřitelné. Petr Jákl předvedl něco, v co jsme už nevěřil. Natočil český film, který je svěží, zaujme a hlavně má i skvělé akční scény. Jediné, co zde vytknu je dobová nevychytanost (ano, mluvím o v roce 2000 neexistujících Hummerech, Microsft Officech 2007 a podobných detailech), ale to nekazí celkový dojem z filmu, který sice staví Kajínka do lepšího světla, než opravdu je, ale zároveň taky ukazuje na zkorumpovanost celého našeho právnického systému.

Rocky Balboa (2006)

Úctyhodné a poklidné rozloučení s Rockym a jeho přáteli. Velmi slušné.

Rocky IV (1985)

Studená válka z trochu jiného pohledu? A s Rockym? Ale jo. A dokonce to funguje. Sice tady je šíleně moc cítit amerikanismus, ale když tohle přejdete a vezmete to s nadhledem, je to příjemné oživení upadající kvality předchozích dvou dílů.

Rocky III (1982)

Když se smíříte s tím, že v Rockym se ničeho nového nedočkáte a budete si jen vychutnávat klasický výstup zpět na vrchol, budete spokojeni. Pokud čekáte něco nového, kupte si raději pexeso, protože tam je těch něečekaných zvratů mnohem více než tady.