Sunshine (2007)

Z vizuální a zvukové stránky je to jasných 5*, protože to bylo asi 60x lepší než návštěva planetaria a to v pohodlí domova. Další obrovské plus film dostává za skvělou atmosféru a podání příběhu, protože to byl fakt nářez. Sedli mi i herci, ikdyž byli většinou méně známí. Vyjímkou je ale Cilian Murphy, protože ten jeho blbej xicht nemůžu ani vidět. Vůbec nechápu, jak mohli z někoho takového udělat v tomhle filmu hlavní postavu. Ale to, co předvedli scénaristi v posledních 30 minutách filmu, byl teda totální masakr. Skoro jako by si v poslední třetině pár vypatlanců tam nahoře řeklo, že z toho zajímavého sci-fi thrilleru udělají nejtrapnější horo roku, nebo co to kurva mělo být?! Mark Strong jako vypatlaný idiot, který zapomněl používat krém na opalování a dostal úžeh, ze kterého mu ruplo v bedně? To dokonale pohřbilo atmosféru filmu a za posledních 30 minut bych dal stěží 1*, protože konec je nejenže úplně maximálně trapný, ale taky chaotický a nepřehledný.

Denní hlídka (2006)

Noční hlídku jsem bral kontroverně natočený film, který měl kouzlo v jeho nepřehlednosti a chaotičnosti. U Denní hlídky už mi ale toto nestačilo a nechápu, jak to má diváka neznalého knižní předlohy upoutat, když ani neví o co jde. Ne vážně, za celý život se mi stalo snad jen jednou abych u filmu usnul. A už nikdy se mi to nestalo po méně než polovině. Ale tady to jinak nešlo. Chaotické a zběsile rychlé střihy, ve kterých se nakonec naprosto ztratíte, vysvětlení různých věcí, které se odehrávají se vůbec nekonají a tak vlastně jen čumíte na něco, co vám absolutně nedává smysl a jediné co vás přitom drží ve stavu otupělého sledování je hudba. Timure , Timure, kam jen to s tebou spěje..

Solomon Kane (2009)

Konečně zase jednou nějaký akčňák, který sází na krev a atmosféru ponurosti. Prostě se vyžívánm ve scénách kde buď leje, nebo je tam tma jak v prdeli a do toho se tam řežou nějací maníci. Příběh je sice předvídatelný od začátku až do konce, ale to už tak u akčních filmů bývá, takže jsem si nestěžoval. Hlavně že ubíhal svižně, výprava byla dokonalá, efekty taky parádní, (žádný předigitalizovaný sračkoidní akčňák jako např. Souboj Titánů), ale komu dávám největší plus, je James Purefoy, který hrál víc než slušně. Bohužel, podobnost s Van Helsingem je opravdu velká, v některých scénách jsou dokonce hlavní představitelé stejně oblečeni a také vzhledově jsou téměř totožní. A závěrečná scéna na pobřeží u hrobů jakoby z oka vypadla závěrečné scéně z Van Helsinga, což u mě opravdu hodně srazilo hodnocení. Škoda. 3,5*

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

No ty krávo, tak tomu říkám totální masakr! Cestování v čase ještě nikdy nebyla taková prdel jako teď! Bender valí hlášky jako nikdy, Fry mě nutil brečet smíchy a konečné rozuzlení příběhu bylo taky celkem fajn. Královsky jsem se pobavil, jak už dlouho ne.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Ani se mi nechce věřit, že tahle sračka nese název Purpurové řeky. Už ze začátku jde vidět, že se ve filmu snažili marně vytvořit ponurou a temnou atmosféru jedničky i bez Alp, ale místo toho dostanete jen tmavé scény se šíleně "přepálenými" místy se světlem. No a když tam pak začnou mniši v černých róbách pobíhat po obchoďáku rychleji, než důchodci v Kauflandu při výprodeji, atmosféra už je dávno v prdeli. Kamera a střih totálně chaotický, jakoby kameraman měl nejmíň trojku v krvi, rozhovory trapné jak proslovy politiků a příběh úplně sračkoidní. Na konci jsem měl navíc dojem, že se místo temné kriminálky dívám na parodii Indiana Jonese, říznutou Matrixem. Jediné, co mě donutilo dokoukat až do konce byla hudba a docela slušné, ikdyž chaotické akční scény.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

I přesto, že jsem tak barbarský člověk a neviděl jsem předchozí díly jsem byl z této skvělé inteligentní a svižné komedie nejen pro děti velmi nadšen a nezbývá mi, než Pixaru opět poblahopřát.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Pánové z generálního štábu SG-1 (toho filmového samozřejmě) si řekli, že by se jim hodili penízky do kasičky navíca a tak udělali z jedné malé nedokončené linky seriálu celovečerní biják. Aby navnadili, přitáhli již postaršího O'Neilla a vida! Ono to klaplo. Já osobně byl nadšen z Qetesh, která konečně ukázala jaká mrcha to umí být a prostě jsem fanoušek SG-1 až za hrob, takže není co dodat. Pátou hvězdu ale nedám, protože dějová linka mohla být originálnější. Ono putování v čase je pro SG-1 totiž naprosto běžná věc.. ;-)

Purpurové řeky (2000)

Že Francouzi to umí je zde opravdu na pvní pohled známo. Hudba svižná a zajímavá, atmosféra mrazivá stejně jako místní Alpy a srovnávání se SE7EN nechápu. Správná temná kriminálka.

Český sen (2004)

Dávám za 5, protože tihle studenti nám ukázali, jak materialisticky tupý národ češi vlastně jsou a také nám ukázali to, jak velkou sílu má reklama v dnešní době. A tu pátou hvězdu dávm za tu třešničku na dortu, kterou je to, že tenhle "recesistický podvod", jak je tohle nazýváno, byl placen z našich kapes.

Vůně ženy (1992)

Konverzační film, slepý Al Pacino a spousta dialogů a monologů, nad kterými se musíte zamyslet, to je tento film. Al Pacino zde předvedl snad maximální možné nasazení jako herec a slepce jsem mu věřil mnohem víc, než tomu týpkovi s holí, co mi každej den obouchá holí chodník před bytem a musím říct, že toho Oscara si plně zasloužil. Scénář je dokonalý a nechybí tu ani pořádná kulervoucí scéna - v tomto případě to je scéna, kde Al tančí tango. Pánové, z toho šlo víc napětí, emocí a smyslnosti než mnoha rádobyžhavých scén dnešní doby, kde je to jen bradavka tam, chlupatá prdel sem.. Tady dá méně než 5 hvězd snad jen slepý.