Těžká váha (2005)

Perfektní kamera, perfektní nápad, strhující děj, ani se člověku nechce na záchod aby mu něco neuniklo :-)

Prometheus (2012)

Jsem rád, že někdo další nevěří v Darwinovskou teorii. Prostě se hold budeme muset smířit s tím, že jsme pokusní králíci a že ve vesmíru nejsme sami. Věřím ve vyšší entitu, ale nevěřím, že pestrost organismů na naší planetě byla způsobena vývojem z jedné buňky, potažmo nějakých vzorců aminokyselin, atd. Film určitě stojí za zhlédnutí a vysvětluje ledacos, děj je napínavý, člověk se nenudí a konec není ve stylu díky bohu zachránili jsme lidstvo, nýbrž možnost dalšího pokračování. Ještě, že jsem neposlechl další příspěvky, že to neni to co čekám, apod. Je jesný, že to nemůže být předkračovaní vetřelce a nějaký stvůry jak se tam mydlej mezi sebou apod. Já jsem obdržel od Ridleyho opět promyšlený film a jsem rád že jsem v tom kině byl, teda až na to vedro a vydejchanej vzduch, na konci filmu je napadlo otevřít dveře :-)

Čtyři slunce (2012)

Jak můj komentář uchopit? Pokud by tam nebylo hvězdné české obsazení, jednalo by se o nízkonákladovou nudnou tuctovku, která je horší než, nějaké všeljaké hrůzy z holywoodu. Nuda. Ani jsem nějak nedokázal pojmout myšlenku a hlavně proč, k čemu, jak, kde. Vůbec nevím. Horší už snad bylo jen podobenství Strom Života s Pittem. Tvorba těchto filmů má za následek to, že lidi prostě na český šunty chodit nebudou.

Tři dny ke svobodě (2010)

Nové myšlenky dělají filmy velice dobrými, jen tak dál. Perfektní kamera a to zvláště když se auťák roztočí na dalnici, když chce jeho manželka vyskočit a potom ... dávám 90

Underworld: Probuzení (2012)

Pořád ta stejná písnička. Už nic nového pod sluncem. Velký lykan a malý nicneříkající příbeh. Dávam 55.

Training Day (2001)

Vynikající thriller. Děj, spád, atd. Denzel i Ethan si udrželi svůj mírný nadprůměr. Dávam 75.

Warrior (2011)

Konečně příběh a drámo. Končně něco na co člověk vydrží koukat, bez toho aby si musel jít otevřít lednici. 90

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nevím co bych sem psal, pokud bych neměl rád sci-fi a fantasy. Ach ty amerkanistické prvky, jako salutování a národní uvědomění mě už opravdu štvou. Čekal jsem, že mě 3Dčko vtáhne trochu do děje a budu se cítit jako mimozemšťan, to se nestalo. Režiséři obecně s tím neumí moc pracovat. Příběh mohl být lépe zapracován do děje, tak aby si všichni opravdu uvědomili, že se najde vždycky hrstka idiotů, kteří budou chtít ovládat a hrát si s masami ostatních. Film nenadchne ale ani nepobouří. Taková oddychovka na sobotní dopoledne. Dávám 70.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Průměrný film. Dobré efekty, ale bohužel byly uspěchané a nevynikly tak jako v prvním díle. Porovnání s prvním dílem je prostě na snadě. Celkově bych dal filmu status odpočinkový akčák, který neurazí ani nenadchne. Pocity mám prostě smíšené.