Ida (2013)

Alternativní film, který je rozhodně lepší než většina západního odpadu. Černobílost snímku a vyníkající výkony "neznámých" herců dáva filmu šmrnc.

Magický hlas rebelky (2014)

K tomu životopisnému dokumentu není co dodat. To jsou právě ti lidé, na které svět nikdy nezapomene, na vždy zůstávají zaryti v našich srdcích, dokážou dávat aniž by potřebovali brát více než je potřeba. Nechť jsou naši babišové, sobotkové, grosové, zemanové, klausové, kalouskové a jiní jim podobní zapomenuti. Transformace lidských myslí již započala, již brzy přijde čas respektu vůči ostatním a čas sebereflexe. V den kdy všechny duše začnou spolupracovat, nastane věk blahobytu, porozumění a lásky, to není utopie. Ať mír zůstává s touto planetou ...

Chlapectví (2014)

Velmi povedený snímek. Člověk se ty dvě a půl hodiny vůbec nenudí. Prostý příběh až člověk žasne, pak zjistí, že je to realita. Všem lidem co jdou proti proudu gratuluji a obdivuji je.

47 róninů (2013)

Tak ne že by to bylo úplně špatný, ale bylo to takový táhlý předem předvídatelný, čekal jsem víc efektů a samurajskejch triků, prostě průměr.

Kapitán Phillips (2013)

Prostě Hanks. Jak zahrál na konci smíšené pocity, to je unikát.

Chico Xavier (2010)

Perfektní, věřím, že je to možné. Tito lidé média vejdou do dějin do přítomnosti i budoucnosti.

Rivalové (2013)

Nevím, ale vždy když jdu na film bez jakéhokoliv očekávání, tak ten film patří k absolutní špičce. Říkal jsem si a jé zase film o formulkách pro děti. Ten film mi, ale perfektní formou připomněl něco mnohem podstatnějšího a to je respekt. Pokud by totiž respektoval každý člověk každého člověka, nejsou války předsudky a závist. Každý jsme jiný a každý bychom měli respektovat úhel pohledu a život toho druhého i přesto že má úplně opačný názor.

Nespoutaný Django (2012)

Tak to byla šlupka. Quenťa prostě nepotřebuje mediální masáž. Cit pro záběr a prezentace absurdnosti dané doby, super, nikdo nebude litovat pokud navštíví kino. A pak, že nejde natočit novodobý western ty brďo.

Druhá šance (2012)

Perfekt, kamera, nejdrive to vypadalo na rodinou trapnost, ale nakonec se z toho vyvrbil vynkajici film. Zajimave je, ze kdyz jdu du kina bez ocekavani, tak jsem vzdy mile prekvapen.

Atlas mraků (2012)

==2016== pět hvězd Pouze 4 roky stačily, abych změnil názor na poselství, které tento supr film přináší. Mantra : I malý dobrý skutek v minulosti může znamenat obrovské poselství v budoucnosti. ==2012== tři hvězdy no. Jak toto uchopit. Říkal jsem si, že 86% a samé dobré komentáře o nadčasovosti, nekomerčnosti už stojí za shlédnutí. Jenže pro mě pravý opak. Na jednu stranu musím říci, že je to opravdu něco nového, je to takový novodobý film pro náročného diváka. Ukázka toho, jaký je náš lidský druh parazit této planety. Problém je v tom, že z minulosti do budoucnosti se skáče v nepřehledných intervalech. Ani nechápu proč tam byli ti homouši, asi proto abychom nikoho nediskriminovali. Potom tam tedy ještě scházeli romové a další menšiny. Závěrem musím říci, že propojenost minulosti a budoucnosti mělo být více propojené, tak aby divák viděl přímou souvislost a návaznost. Bohužel musím konstatovat, že to pro mě byla ztráta času a existují emotivnější filmy, které v člověku něco zanechají. Schválně píšu komentář až po téměř týdnu, abych to nechal uležet, ale nic se nezměnilo, z kina jsem odcházel rozpačitý, s legrační náladou co to zase bylo za podobenství a nyní už necítím vůbec nic, jen opět vynikající výkon Toma Hankse, který pokud by tam nebyl, tak film vejde v úplné zapomnění.