Želvy Ninja (2007)

S želváky se v posledních dvou dekádách doslova roztrhl pytel a i když se žádná z filmových či seriálových verzí nemůže rovnat původní animované klasice z 80. let, žádná ani vyloženě nepropadá. Tenhle kousek má na svou dobu nádherné animace, skvělý hudební podkres a jeho komiksově zábavné pojetí se mi moc líbí. Takové příjemné ohlédnutí za kultem mého dětství, které původnímu seriálu rozhodně nedělá ostudu a určitě o něco lepší záležitost, než ta trošku švihlá bláznivina z roku 2014.

Tváří v tvář (1997)

John Woo je pro mě odjakživa áčkový režisér béčkových filmů, které se snaží prodat v poněkud luxusnějším balení. A mně se tenhle jeho styl docela líbí. Operace: Zlomený šíp či Živý terč jsou dnes již klasikou a Tváří v tvář řadím k těm úplně nejvíc nejoriginálnějším sci-fi snímkům, které jsem dosud viděl. Strašná blbost, ale tak lákavě zábavná!

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Koukám, že jsem neměl ohodnoceno! Hororové komedie z 80. let, patří k mým největším filmovým úchylkám a Čarodějky z Eastwicku pasují do výkladní skříně tohoto žánru i oné doby. Potěší zde nejen zábavný příběh, hudba či slušné efekty, ale hlavně tři sexy kočky v podobě Cher, Sarandon a Pfeiffer. A tehdy padesátiletý Jack Nicholson, s culíkem ala Roberto Baggio, je tady jako vždy prvotřídní. Dobrá zábava, která nestárne.

Air Force One (1997)

Film, po jehož skončení jsem si amerického prezidenta zařadil po bok těch největších super-hrdinů stříbrného plátna nebo sportovního světa, hned vedle Batmana, Spider-Mana, Supermana či Tomáše Součka. Snad ještě větší vlastenecká nálož, než ve Dni nezávislosti, ale Ford je skvělý, jako vždy a Oldman je správně šílený záporák. Mě tohle dynamické béčko pokaždé dobře pobaví, čtyři hvězdy úplně v klidu.

Osobní strážce (1992)

Romantická, akčně laděná klasika s Kevinem Costnerem na vrcholu své krátkodobé slávy. Tyhle pecky si prostě pět hvězd zaslouží.

Horečka sobotní noci (1977)

Tenhle film je o 70. letech a životním stylu v rytmu disca. O drogách, sexu, tanci a hlavně Bee Gees. Rozhodně kultovní záležitost s vynikajícím Johnem Travoltou a pomník jedné (skoro) zapomenuté éry.

Casino (1995)

Ze spolupráce Scorsese - De Niro, asi to nejslabší dílko, ale i tak velmi kvalitní film. Bohužel je CASINO až zbytečně dlouhé a místy poněkud nezáživné, takže mu nemůžu udělit maximální počet hvězd. Po technické či herecké stránce je však naprosto dokonalé. Sharon Stone je tady neuvěřitelně sexy (ostatně jako vždy) a právě ona je pro mě zdejší hlavní hvězdou, na které spočine nejedno chlípné mužské oko (čímž však nijak nesnižuji skvělé výkony slavných herců v drsných mužských rolích).

Pelíšky (1999)

Pěkný snímek, s příjemnou dobovou a vánoční atmosférou, kde se však zbytečně uječený humor trošku láme na sílu. Desáté místo v žebříčku nejlepších filmů, je samozřejmě nesmysl, tam Pelíšky nepatří ani v rámci domácí kinematografie, ale Polívka, Dušek či Kodet mě pobaví vždy a pár vtipných momentů se určitě najde. Za nejsilnější okamžiky snímku považuji českou hymnu hranou na klavír a díky skladbě Slunečný hrob od Blue Effect i závěrečné titulky. Nejpřeceňovanější český film všech dob, který však má své nesporné kvality.

K-9 II. Můj přítel se studeným čumákem (1999)

Ne tak dobré, jako původní film, ale díky Belushimu stále zábavné. Jako kulisa k něčemu, naprosto ideální. Holky u toho můžou třeba žehlit, pánové si tím ukrátí čas do zápasu Slavie.

Mazací hlava (1977)

I když už má člověk za sebou např. Mulholland Drive, Lost Highway či Twin Peaks, tohle je teprve totální šílenost a nechutnost. Zvrácenost. Lynch je normální hovado, ale Mazací hlava má prostě něco do sebe...