Ninja Terminator (1985)

Od Godfrey Ho, tvůrce hitových filmů jako jsou Ninja: American Warrior, Ninja Avengers, Ninja Death Squad, Ninja in Action, Ninja Kill, Ninja Phantom Heroes, The Ninja Showdown, Ninja: Silent Assassin, Zombie vs. Ninja, Bionic Ninja, Diamond Ninja Force, Challenge of the Ninja, Ninja Destroyer, Ninja Dragon, Ninja exterminator, Ninja Fantasy, Ninja Squad, Ninja the Protector, Ninja Chapion, Ninja Masters of death a další... přichází... NINJA TERMINATOR , dokumentární moustachespoitation film, kde se divák dozví, co s člověkem udělá knírek a akvizice telefonu s Garfieldem. Film je vkusně doplněn scénami zaměřujícími se na život člověka, který chodí po ulici a mlátí lidi, kterým krade věci čímž nasere další lidi které pak musí zmlátit, než nasere dost lidí na to aby mohl mlátit Japonce s ženskou blonďatou parukou. Člověk je mimo dějovou linku poučen o autentických zbraních ninjů dávného Japonska a jejich tajnými technikami. Nejvíce mě zaujala plamenomet-katana, vůči které dávní válečníci užívali osvědčený hasicí přístroj-katanu. Stane se knír Supreme Ninjou, nebo jeho plány zmaří živí krabi, kteří utekli jeho manželce když mu je připravovala k večeři? Dozvíte se v... NINJA TERMINATOR!

2019: Noví barbaři (1983)

Scorpio. Odpadlík od skupiny templářů, jejichž krédo je něco ve stylu "Zabít všechny lidi pomocí golfových vozítek a lejzrguns.". V atomové pustině bojuje proti drahým cenám benzínu za pomocí automobilu s vystřelovacími dveřmi, suspenzoru a dvou lidí, kteří za něj odvedou většinu krvavé práce - černý muž s lukem a asi sedmileté dítě s prakem, které během filmu navrší bezkonkurenčně největší kill count v historii dětských herců. Film má vše - drama a love story (Scorpio zachrání ženu, žena nemá ráda Scorpia, žena zvhlne po jedné větě od Scorpia a vyspí se s ním v nafukovacím stanu), nabušené káry (golfové vozíky zní, jako že jejich motory každou chvíli vybuchnou), homosexuální znásilňovací scénu, kdy Scorpia upoutání do speciálně zhotovené rape machine, urvou mu suspenzor a pak v aktu dělají blbé ksichty... wait what

Krysy: Noc hrůzy (1984)

Ve jménu lidstva, otevři dveře! Příběh o partě lidí, co mají pětizbraň a vystřelí jí jenom, aby zabili kamaráda. Bruno Mattei zas někde na ulici sehnal partu šlapek a úchylů, rozdal jim převleky a trubky s hřebíky a dal jim peníze, aby na sebe nechali házet krysy a řvali u toho. Na to jak je to naprosto pitomé, je to velmi, velmi zábavné (takovým tím WTF způsobem). Mezi nepřátele ve filmu patří: krysy, lidi explodující krysami, ženské co vám nedají dvakrát po sobě, okna a krysy. Mezi přátele patří: Kurt, Video, Lilith, Lucier, Bůh, Tauro, Čokoláda (najděte mezi jmény postav černošku) a nějací další lidi s míň cool jmény. Moc se mi líbí režijní kontinuita, e.g. že chlap kterého zapálí plamenometem doutná v záběrech ještě dlouhou dobu. A na závěř přijde transcendentní plot twist, který tomu nasadí korunu. Škoda za roztahaný prostředek, jinak by bylo 5 hvězdiček.

Světová válka Z (2013)

Panebože. Něco tak úchvatně pitomého a nudného, co se ale snaží tvářit jako "že by se to fakt mohlo stát vole IRL zombíci and shit" jsem ještě nikdy neviděl. Hloupost nejvyššího kalibru a nevím kde začít hodnocení téhle slátaniny... No pro začátek hlavní hrdina, nezničitelný supercool Brad Pitt, kterému se prostě nic nemůže stát i ve chvíli, kdy kolem prší zombíci. Pak jeho fixace na manželku, se kterou si musí telefonovat furt - a vyzvánění přece vypínaj akorát socky a Evropané. Pár prostřihů na naprosto zbytečné kinder, což vedlo k tomu, že jsem celou úvodní část filmu jen doufal, že je brzo někde něco zabije a bude klid. Potom třeba Izrael, kde si postaví xy metrů vysoké zdi ale pak je nenapadne je třeba jednou za pár minut kontrolovat, jestli po nich nelezou zombís. Půlku filmu všude křičí a utíkají civilisté tak monotónně, že mi pak nezbývalo než u masakrů zívat. Nejhorší na tom je, že ani chvilku filmu jsem necítil napětí a jen jsem tiše doufal, že mě nějak překvapí. Nope. Jedna hvězdička za Rusy s meči a kopími.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Akční film? No, né tak docela. Dobrý film? Rozhodně. Asi první film o takovém rozpočtu, kde navíc scénárista nevepsal debilní lovestory (nebo so jí pak režisér nevyprosil). Díky tomu celá stopáž ubíhá příjemně bež nějakých hlubokých pohledů do očí a vzdechů nad kvetoucí flórou nebo nějakým smítkem co milencům přelítne přes zamilované chlebárny. Wolvo je příjemný, scéna v Pentagonu je absolutně bezchybná... A příběh je dokonce chytrý a uvěřitelný (až na poněkud liberální cestování v čase a "supersilný polymer ve kterém není kov a vydrží fakt fšecko"). Opravdu jsem se bavil a vlastně ani nevím proč ta pátá hvězdička chybí. No holt dokonalost sama to není, ale pořád je co téměř bezvýhradně doporučit. ;-)

Helix (2014) (seriál) odpad!

Boží simulátor zrady a společenského soužití lidstva. Chcete koupit rohlík? Zraďte přátele a peníze ze zrady využijte na další zradu (rohlík ukradněte - BONUS ZRADA). Přítel/kyně vám udělal/a radost? Čas na zradu! Šéf vám zvýšil plat? Zraďte ho! ... Helix je nehorázně příšerně napsaný seriál, kdy pokaždé se scénárista vpíše do kouta, rychle to vyřeší zradou. Všichni se navzájem zrazují a zabíjejí a ačkoli tyto zrady a zabíjení probíhají ve velmi malém uzavřeném prostoru kde si nejspíš i průměrný hlupák všimne, že Johnovi trčí z hlavy skalpel a žere ho zlý zombík. Ačkoli má každý člověk v superzlé základně zla tak tři doktoráty, jsou všichni úplně nemožní, k ničem a nikdo ničemu nerozumí (ačkoli každý - DOSLOVA každý má svůj vlastní tajný projekt zla). "Good guys" tak chodí po základně, kde je NEMOŽNÉ projít deset metrů aniž by mu nějaký crazy person vyklopil svůj tajný projekt a řekl "musíte je zastavit" ... A co oni na to? "Co se to tu děje? Co se to tu děje? Musíme zastavit zlo! Co se to tu děje?". "Věda" je prováděná naprosto směšně a debilně a ve jménu scénáře se zákony fyziky podřizují ději. Nicméně... Tento seriál mě naučil zrazovat přátele i nepřátele a ve sklepě si pěstuji pavoučky, ze kterých hodlám do konce týdne mít nezastavitelné přenašeče genu komunismu. Jako návod na zradu tedy pět hvězdiček, ale samozřejmě hodlám tento film při hodnocení zradit. Смерть всем!

Thor: Temný svět (2013)

Ále což. Vizuál to má pěkný a člověk se u toho baví obstojně... Ale děj zase úplně k ničemu. Nemluvě o klišé "good guys - meče / bad guys - lejzry, kosmické lodě s lejzry a štíty, superzbraně, zmutovaní superelfové s lezry", kde zlo samozřejmě prohraje because reasons. Lokiho herec je sympatický, ale jeho postava je napsána předvídatelně ale přitom se jej snaží film prodat jako hrozně tajemného impulzivního zlodobronevímco chlápka. Akorát bych pochválil comic relief, který je naroubovaný překvapivě dobře (ale bez něj by taky fungovalo...), Odina (WTF konec) a spešl efekty s hudbou.

Iron Man 3 (2013)

"Vždycky budu Iron Man" pronese Downey na konci filmu... Jenže to by nemohl být v celém třetím dílu spíše Aluminium Man. Kontinuita z předhozích dílů vylítla oknem stejně jako Tony Stark poté co mu kopletně naloží jedna jediná helikoptéra... A tohle se prostě scénáristicky nemůže dělat, když chcete návaznost. Je pitomé, když Iron Man v Avengers dává na budku bohovi, zničí dvacet tisíc elitních bojovníků mimozemské invazní armády z dimenze války a smrti... a nějaký ten měsíc potom je úplně ve sra*kách, když do něj cvrnkne motýlek boco. Asi přestal posilovat... Samozřejmě je to ve scénáři (příšerně) ošetřené. A jakkoli je film na dívání příjemný, s hezkou hudbou a sympatickými vedlejšími rolemi (až na nejtrapnějšího záporáka co jsem kdy viděl), tak po předešlých filmech to prostě bolí a bolí.

Kovbojové a vetřelci (2011) odpad!

Už dlouho jsem se u filmu nenudil tak strašně moc, abych ho jednou vypnul a přinutil se ho dokoukat později. Bravo, Kovbojové a vetřelci. Povedlo se. Tak neuvěřitelně nesympatický, nudný, rozvláčný a pitomý film jsem neviděl dost dost dlouho. Všichni herci jsou naprosto příšerní (S Craigem v čele) až na Forda, který ale zase nemá co hrát protože jeho postava je úplně debilně napsaná. Teda, debilně napsané je všechno a všichni. A s takovým rozpočtem toho mohli zvládnout mnohem líp. Asi všechno utratili za krek pro štáb.

Liberationis (2013) (amatérský film)

SPOILER "Skočím." "Neskákej." "Ok." "BAF" "áááá *hup*" "HA! Řekla jsem ti abys neskočil a ty jsi skočil! Dokonalý plán." "Ale já bych skočil kdybys mi neřekla abych neskočil, pak jsem samozřejmě neskočil a skočil jsem až pak, když jsem si vzpomněl jak jsi říkala abych neskočil, protože jsem prostě chtěl skočit." ... Geniální.