Hawk mstitel (1980)

Hawk je cool guy. Poznáte to podle toho, že za celý film nepohne svalem ve tváři a dívá se lidem do očí vteřiny předtím, než ty lidi zabijou jeho kamarádi ze zálohy lukem či kuší. Zápletka filmu je taková, že existuje klášter kde mají jídlo. Hawk a jeho skupina prznitelů klášter obsadí a systematicky vyjídají, čemuž chce zabránit Jack Palance, jehož muži hladoví a také by chtěli najíst. Do toho tam je hromada omáčky o mrtvé ženě, nějaké tajemné síle a podobným hloupostem. Vzhledem k tomu, kolik času je ale ve stopáži věnováno pojídání kuřat, je ale naprosto jasné, o co skutečně jde. Hawk se v honbě za jídlo nezasatví před ničím a tak se terorizované obyvatelstvo kláštera uchýlí ke lsti. Zvítězí Hawk a obhájí své právo na plný žaludek, nebo jeho kumpánům dojde střelivo? (bohužel je ale velká část filmu nudná, "les zla" je spíše trapný a elf zřejmě přicestoval ze Star Treku)

Meč a čaroděj (1982)

POZOR SPOILERY: MEČE BITVA ZRADA MEČE VRAŽDA ŽRÁDLO KOZY MEČE DÝKY KOZY OLEJ ZADEČEK KOZY MEČE VĚZENÍ ÚTĚK ZRADA MUČENÍ KOZY MEČE ŽRÁDLO VĚZENÍ MEČE UKŘIŽOVÁNÍ ŽRÁDLO HUDBA ZRADA KOZY MEČE DÉMON MEČE KORUNA SOULOŽ. Tři hvězdičky.

Green Lantern (2011)

Rozpočet více než solidní a vznikla z toho taková ubohost. Není mi jasné, jak si mohl prsten vybrat ze všech lidí takového blbečka, hudba mi přišla příšerně obyčejná a nudná (motivy veskrze nepřináší nic nového - je to variace na gradovanou hudbu, která má vyvolat mravenčení... je ale zoufale předvídatelná a vlezlá), triky byly občas pěkně odporné a scény hrající na emoce tady neměly co dělat. Největší koncentrace řvaní a otravných dětí ve filmu, jakou jsem dlouho viděl. Když se objevila akce, byla solidní a variace na zelené světlo se povedly. Celý film prostě nefunguje a je z něj nakonec hromada kýče, stereotypů a zoufale nudného děje která navíc skáče jako na houpačce. Bleh.

Moje super úžasné šestnáctiny (2005) (seriál) odpad!

Jeden člověk to nazval motivačním videem Al-Káidy. Měl pravdu. Upřímně po jednom dílu jsem doma hledal brokovnici, přemýšlel jsem, jak získat vízum do USA a na eshopech hledal to nejvýbušnejší hnojivo. Po prvních pokusech, kdy jsem si odpálil křečka téměř na měsíc a zároveň jsem si ustřelil nohy jsem si řekl, že radši zasvětím život hodnotám, které mě odliší od těchto debilních teenagerů. HAIL SATAN. ehm.

Rollerball (2002)

Ukrajinský sport kde všichni lidi z fabriky šílí nad americkými sportovci (jůesej jůesej jůesej!) zřejmě v jednu chvíli přestane vynášet, tak se sponzoři rozhodnou občas nějakého blbečka zabít, aby se lid bavil. Což samozřejmě nasere Johnyho Crosse (málo kůl jméno, měl se jmenovat třeba Magnus Sledgehammer nebo Reb Brown) a rozhodne se, že... uteče? ... HRDINA! Jenže CCCP uranobaronům nikdo neuteče, tak si ho vyzvednou na útěku a aby pochopil, že s bad guys se nevyjeb..., tak mu zastřelí vedlejší postavu. Šit. To Johnyho brutálně naštve tak někoho pokope, zastřelí boomstickem a to je asi všechno. Vlastně ani nevím, kdo získal ten uranový důl, o který se celý film hádali. (nebo tak něco)

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Matlal a Čokozin. ČOKOZIN a MATLAL. V podstatě nejlepší jména domorodců, jaké jsem kdy ve filmu slyšel a dodnes se alespoň uchechtnu, když si ty dva vybavím. Naprosto geniálně režírovaný film, kdy jsou domorodci pomalovaní domorodými německými vlajkami, Cortéz si s sebou přivede tak deset lidí a v nouzi nejvyšší je obratem milerád zradí. Titulní představitel je ještěr od kterého se odrážejí dělové koule jako pingpongové míčky. Do toho je tam pěkná ženská pro Riose, kterou navíc přehnaně neoblékali. Tento film znovu objevil Ameriku. Nebo možná ne, ale já se řehtal vydatně a to je vše, co u tohoto typu filmů hledám. Jedna hvězdička za Čokozina a Matlala, druhá za vše ostatní.

Raubíř Ralf (2012)

Inu, proč ne. Raubíř Ralf je zase jedna příjemná rodinná amimace od Pixaru a potvrzuje trend, že za poslední pár let je od téhle partičky sakra těžké sáhnout vedle, když se chce člověk pobavit u filmu. Minutka čtyřicet uběhly převážně velmi záživně (až na pár roztahaných částí), ačkoli se občas film neubránil možná přehnané sladkosti. Na druhou stranu je to zase vstřícný krok směrem k dětskému publiku (ačkoli jestli někdo z mladších diváků bude znát Q-berta, budu velmi překvapen). Animace nijak zvlášť nepřekvapuje s výjimkou naprosto geniálních závěrečných titulků. Pro mě trošku menší zážitek než Brave, ale i tak moc hezký zážitek a můžu jen doporučit.

Night Claws (2013) odpad!

Včera večer mě navštívil Satan a ukázal mi smlouvu, ve které se můj pra-pra-prapředek zavázal, že v novém miléniu postihne jednoho z členů rodiny Sofiina volba. Mé možnosti byly buďto odkázat vládci pekla duši svého budoucího prvorozeného syna, nebo se podívat na... Night Claws (DUN DUN DUN). Ve svém bláznovství jsem se Satanovi vysmál do obličeje, nakoupil popkorn a vytrhl mu z jeho pařátů flešdisk, na kterém byl jediný avi soubor. ... Dnes jsem s ním uzavřel novou smlouvu - Satan získá duši mého prvozozeného syna a k tomu navíc duši prvorozeného syna mého druhorozeného syna a na oplátku mi vymaže veškeré vzpomínky na ubíjející NUDU a zklamání z tohoto zážitku. Poučením jest, že zlo vždy zvítězí. Neudělejte mou chybu. Nedívejte se na Night Claws.

Kříž cti (2012)

Řekl bych, že jsem právě viděl nádhernou ukázku "jak z mála udělat moc". Necítím se povolaný hodnotit kameru, režii nebo střih... Ale můžu konstatovat, že všechno je moc hezké. Podle skutečného příběhu? I takové věci se asi dějí. Musím vypíchnout hudbu - zní lacině, ale dokázali s ní krásně věci. Zřejmě byl napnutý rozpočet, ale tenhle film je roztomile účinný. Má silnou zápletku (citově, samozřejmě nic složitého) prokládanou zvláštními odlehčeními skupiny mužů, kteří se zoufale snaží vyjít sami se sebou. Severská krajina je absolutně překrásná, ačkoli jsem si asi stokrát řekl "ještě, že žiju v ČR". Samozřejmě, konec je neodvratný a velmi působivý. Jsem rád, že jsem ten film viděl. A myslím, že mnoho lidí rádo bude také.

František Čuba: Slušovický zázrak (1999) (TV film)

Pan prezident tohle podělal neskutečným způsobem. Mohli jsme být úplně jinde. Nostalgický film, který mi dává vzpomenout na dětství, než se ze Slušovic stala ruina.