Jak si přeješ (2013) (amatérský film) odpad!

No tak tedy kritika... Nikdy netočte film, jehož děj se skládá z věty "Chlap umře protože ženská chce a pak jí ještě zabije protože chtěla aby umřel, prostě jako Kruh ne to bylo dobrý." patrně naškrábané na pivním tácku. A co se týče zbytku, tak přinejmenším to bylo točené na kameře a né mobilním telefonu. Ale propříště udělejte něco s tím zvukem, ten kousek dialogu není ani trošku slyšet. (viděl jsem obě verze) Výkon "herečky" nestál za nic. A v příštích počinech scénář zkusit plácnou třeba přes dvě vety. Nebo i tři kdyby se autor chtěl rozepsat.

Horizont události (1997)

Výborně. Takhle má vypadat dobrý sci-fi horor, né jako ta blbost Prometheus. Nádherně zpracované interiéry i speciální efekty (na svou dobu, ale i dneska vypadají hezky), tísnivá atmosféra a postavy, které si člověk dokonce i zapamatuje! Jaká vzácnost. Moc hezké, moc příjemné koukání... Škoda že to nebylo mysteriózní až do konce.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Inu, nového Hobita bych přirovnal k sexu s tlustou a ošklivou ženskou pod vlivem život ohrožujícího množství alkoholu. Při vlastním aktu člověk křící radostí, ale druhý den ráno se cítí špinavý a ponížený. Alespoň tak nějak jsem se cítil já, když jsem vyšel z kina, ačkoli jsem se asi tak půlku času obstojně bavil. Protože Hobit prostě hezky vypadá a pěkně baví, ale bohužel ze scénáře, který by byl lépe použit na podestýlku potkanům, se opravdu nedá udělat dobrý film. Tenhle hobit se prostě prezentuje jako nekonečná masturbace Petera Jacksona a jeho scénáristického týmu hovad, kteří svojí stupidní fanficton nacpou do každého kouta. Ono kdyby první a druhý díl posekali o takových 60%, několik postav úplně vymazali a proboha opravili zmršeného Medděda, mohl by vzniknout pěkný dvojhodinový filmík... A dvou a půl pokud přidáte i zbytek knihy. Ale néééé, pokreslené papírky šustí tak pěkně a Jackson a spol. si ještě nekoupili to nové hyperluxusní Ferari a soukromé ostrovy k tomu, tak natahují co můžou, nutí Orlanda Blooma a jeho počítačové alterego dělat naprosto debilní kreace v bojových scénách, které jsou jednak nechutně přehnané a druhak se do téhle knihy ani trošku nehodí. A výsledek? Stupidní mišmaš, který má už s knížkou společného čím dál míň... A když jsem tady v nějakém komentáři četl přídomek "TEMNÁ FANTASY", chtělo se mi zvracet. Špatné fanfiction by měly zůstat na internetu. Prosím. A už i ta hudba stojí za hovno.

Kick-Ass 2 (2013)

Dvojka neobjevuje Ameriku oživením klišoidního žánru a celkově se možná víc posunula do mainstreamu (v některých scénách to je na škodu), ale překvapivě jí tahle proměna neuškodila. Větší orientovanost na většinového diváka občas znamená zbytečně moc soubojů, třepání kamery a témata málem na high school musical, přesto je ale těžké mít to za zlé filmu, který se dějem prokousává (pro mě) mnohem vyrovnaněji než první díl, u kterého byla vidět krize identity. Barvičky jsou dost barevné, záporáci (vhodně) dost zlí a občasné napětí je krásným způsobem uvolňováno. Občas zase horším teda... Soundtrack se mi osobně dost líbil, hudba je mnohem líp zvládnutá než v blockbusterech co jsem viděl za poslední rok (ačkoli jich moc nebylo). A když vezmu v potaz jak moc jsem se bavil... Ano, na Kick-Ass 2 možná za týden pozapomenu, ale jeden večer jsem se bavil, vypnul jsem a o to mi šlo.

Deathstalker II – Duel Titánů (1987)

Jeden z nejlepších filmů slavné éry osmdesátkových crapů. Zbožňuji každou minutu, špatnou kulisu (v jedné scéně je vidět AUTO VE VESNICI AMAZONEK - nějaký fajn žigul), opakování stejné hudební sekvence a příšernou hlášku či vtip. Obdivuji boží herce, kteří buďto hrají shit a hrozně se snaží nebo prostě na nějaké hraní kašlou a dělají si ze scénáře dobrý den. Nedokážu pochopit jak může být tak hrozně blbý film tak dokonalý, ale zřejmě- ALL HAIL DEATHSTALKER!

Deathstalker I (1983)

Já být Deathstalker. Ty se podívat na můj dobrodružství. Ty nosit volné negližé a já tě znásilnit, protože já Deathstalker. Mít meč nesmrtelnosti, nebýt moc fér když já být nesmrtelný na turnaji. Zabít prasomuže a milovat ženy. Milovat myslet klátit. Sahat na prsa. Hlava sekat. Kouzelník zlý a také hloupý, já ho zabít a odjet. Já Deathstalker. Mít svaly, ženy, meč. Co víc divák přát? Mluv a já tě zabít.

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Vizuál moc moc pěkný, dej hromada hoven, co se tváří strašlivě vážně a naprosto to nedosahuje laťky stravitelného béčka. V duchu hvězdné pěchoty vcelku věrné, z širšího pohledu film ukazuje lidstvo jako hromadu blábolajícíh blbečků, jejichž velení nedokáže pochopit význam "zbraň k ničemu" a "brnění z papíru". Dej je o 40 minut delší kvůli absolutně příšernému chování některých postav, kdy jde stranou jakékoli zdání spojitosti děje... Já vím, že u takových filmů se nemá člověk tolik ohlížet na děj a vychutnávat si akci... Ale tohle prostě bolelo. Všechny hvězdičky za to, že to pěkně vypadá.

Muž z oceli (2013)

Zavřít všechny scénáristy bez vystudované chemie na úrovni střédní školy! Ignorantský honipták Goyer si ve filmu vymyslel zřejmě vlastní přírodní zákony, podle kterých jsou všechny atomy stabilní. Superman se chová zvláštně, netrhá ve filmu dost hlav (ačkoli příležitostí zničit své nepřátele má tuny), nekřičí "I AM SUPERMAN, MERRIKA" zatímco mlátí generála Zoda vytrhlou páteří té jeho dominy a už vůbec nemá takový šarm, jako původní idea supermana ztělesňující "red, white and blue" proti komunistickému východnímu bloku. Přidat šmrnc, zlepšit hudbu (nic si z ní nepamatuji, a to byl Hans Zimmer...), zavřít scénáristu a scénář zapálit, zakopat a zemi nad ním vypálit. // ALTERNATIVNÍ SCÉNÁŘ: Superman trhá hlavu Zodovi. Superman bere vesmírnou loď generála Zoda a háže ji do slunce. Superman nešťastně pronese "Budu hájit zájmy Ameriky" a o 10 minut později háže do slunce Rusko. Záběr na americkou vlajku..

Posel budoucnosti (1997)

Zbytečně dlouhý film s množstvím potenciálu a velmi pěkně ukázanou vizí postapo světa. Costner sice asi životní výkon nepodává a hudba je občas neskutečně špatná, ale film mi nepřišel jako ztráta času. Až na občasné úseky.

Ohnivý blesk (1983)

In Soviet Euraka, henchman kills you. Vítejte ve světe krve, zmaru, krys, boomstik kuší a drsných chlápků. Světě, kde jůesej byla zničena a ženy už nejsou schopny přijmout mužské semeno (téměř cituji) a tak planeta vymírá. V tomto světě se objevuje Parsifal. Mačo chlápek s čelenkou, co touží smočit do plodné ženy. A když ho "prezident" vyšle na misi do trosek New Yorku s cílem najít poslední ženu s intaktními vaječníky na světě, nezastaví se před ničím. ... 2019 je prostě výborné béčko s několika VELMI originálními prvky. Boří jedno klišé za druhým - například při výslechu hlavní hrdina neřekne "Svůj plán vám vyzradím jen přes mou mrtvolu", ale všechno vykecá jen aby se vyhnul mučeníčku. Stejně tak originální je vládce zlé megasupercoolývl korporace, nejnešťastnější člověk na světě. Neuvěřitelně cool jsou poskoci/druhové hlavního hrdiny - jeden je půlku filmu krutě mlácen a druhého si v podstatě bez důvodu hlavní hrdina odpraví sám (asi se nechce dělit o ženu). Postavy jsou prostě originální - Fu Manchu v kanálech, věrný přítel Big Ape a asi nejsympatičtější postava z filmu je jistý profesor (však se dočkáte sami). Zbraně byly zřejmě vymýšleny dlouho a bezvadně zapadají do futuristické postapo budoucnosti - mocná stun gun a ničivý laserový kanón (který neprorazí ani PVC) jsou jen příklady zbrojního arzenálu, se kterým se ve filmu potkáte. Nejúčinnější zbraně v roce 2019 jsou ale klacek s hřebíky a gramofon. Bavil jsem se od začátku až do konce a proto nemůžu dát méně než čtyři hvězdičky. Vřele doporučuji!