• Hudební

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Shlédnuto ve slovenštině. To se k této nádherné přírodní pohádce hodí víc. Záběry na krajinu byly opravdu úchvatné. Moc mi teda nesedělo to aktuální ekologické téma, ale nakonec proč ne. Jinak to byla velmi příjemná záležitost, i když zázrak se nekoná.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Výborní herci, zajímavá atmosféra s mixem reality a poetiky. Prostě příjemný film k pročištění duše. Prostě Jakubisko ve své nejlepší podobě.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Modernější pojetí, ale zase na určité úrovni, nic ukvičeného či vyloženě přiblblého. Inteligentní humor a silná jiskra, chvílemi to připomínalo Svěráka. Docela mě to bavilo. Ale jinak zápletka až moc jednoduchá na tak dlouhou pohádku, která vlastně ani pohádkou moc nebyla. Není důvod se dívat znovu.

Irčan (2019)

Filmy Martina Scorseseho mám moc rád, i když je třeba se připravit na zabijáckou stopáž. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Opět nádherná ukázka staré dobré filmařiny. Je opravdu na co se dívat a minuty a hodiny ubíhají rychle - a najednou je tu už konec. Nemluvě o hereckých výkonech. Jen to téma není zrovna moje oblíbené, a tak mě to nechytlo tak, jak bych si i přál. Proto nemohu ani udělit plný počet hvězdiček.

Princip slasti (2019) (seriál)

Výborně natočený seriál na evropské úrovni. Ale tím to asi tak končí. Vizuál není všechno. I když je zajímavý scénář, na deset dílů to nestačí. A tak je největší slabinou absence napětí, nebo aspoň čekoholi, co by přitáhlo oči a vůbec zájem diváka. Některé scény jsou opravdu vydařené a dovedou upoutat, ale pak následují hodně slabé dlouhé minuty. Nemluvě o celých dílech, které tam vůbec nemusely být, protože jen odvádějí pozornost. Je to škoda, nakročeno bylo správným směrem.

Poslední semestr (2018)

Sólo exhibice pana Deppa. Vedle něj nikdo jiný nemá šanci a vlastně tam už není místo. I když se nakonec jednalo o zcela očekávatelné věci a řeči plné nejrůznějších klišé, tak na druhou stranu musím konstatovat, že Depp opravdu dokázal zaujmout. Ale podruhé už není důvod se na tento film dívat. Nekonečná byla také závěrečná kapitola plná slz.

Narcos (2015) (seriál)

Hodnotím po shlédnutí první série. Ačkoli mě seriál zaujal, protože je na hodně zajímavé téma, stejně jsem ho po celou dobu vnímal pouze jako průměrný televizní seriál. Mělo to švih, zajímavé zvraty, drsné scény. Ale jako by zpracováním zůstal stát někde v osmdesátých letech. Možná to bylo záměrem, možná ne. Každopádně jsem zvědavý na pokračování... Aktualizace po druhé sérii: zdá se mi lepší než ta první, více propracovanější, i když zase na druhou stranu neobsahuje tak dlouhé časové období. 3+

Jak si nepodělat život (2019) (seriál)

Na tento cyklus jsem byl moc zvědavý, už vzhledem k autorům, kteří se na jeho vzniku podíleli. A také jsem se těšil na herce, protože tahle všehochuť slibovala mnohé. Výsledek ovšem silně zklamal. Ne že by se jednalo o vyložený průšvih, to snad ani s tímto týmem nejde. Ale přes veškerou snahu zůstalo u přímočarých výchovných příbězích, které snad neplatí ani u puberťáků, natož u dospělých diváků. Připomnělo mi to dobu dávnou, kdy jsem sedával večer u televizních pořadů na podobná témata a v té totalitní bedně skoro nic jiného nevysílali. Takže nakonec ten první příběh o létajících krávách byl ze všech nejlepší, protože alespoň pochytil trochu humorného nadhledu, což se o dalších už nedalo říct. Skvěle obsazené lahůdky vyzněly do ztracena, stejně tak jsem nepochopil nekonečná muka Terezy Brodské. Možná poslední bakalářský tramp by se ještě dal snést, ale jeho mravokárnost ho zcela zničila. Za mě ztracená šance, Česká televize umí lepší tvorbu.

Ve službě (2019)

Oddychový akční film, ve kterém se stále něco děje. Sice je to skvěle natočené, ale dějově se jinak jedná o béčko. Hodně naivní scény, u kterých se vyplatí vypnout a zkrátka nemyslet. Navíc chvílemi leze na nervy i jinak velmi sympatická parťačka hlavního hrdiny. Co tu máme dál...?

Hodinářův učeň (2019)

Klasická šablona, na které toho jde zkazit hodně, ale také vůbec nic. V tomto případě to naštěstí dopadlo docela dobře. Dokonce i laškovná dvojka kladných strážců zůstala na bezpečné straně. Jen ta hlavní záporačka neustále balancuje na ostří. Vůbec mi sem neseděla. Navíc dávat roli ohyzdné baby krásné ženské se fakt nehodí. Takže vlastně je taková nijaká, protože na ní každý pozná, že zase tak špatná nebude. Jen škoda, že všechny postavy příběhem projdou jako maňásci bez větší invence. Není to špatné, ale jako celek to hodně nudí. Rezervy by se našly. Nevím, jaký názor na to budou mít děti, kterým je tato pohádka především určena.

Časové pásmo bylo změněno