Cizinec ve vlaku (2018)

Lájem pro změnu zaseknutej ve vlaku, opět na telefonu atd atd. Už je to taková parodie. Děj absolutně nedává smysl, logika cestování vlakem ve filmu neexistuje (lidi z vlaku pouze vystupujou a NIKDO nenastupuje, v poslední fázi ve vlaku zbydou příhodně už jen lidi co Lájem nezná ačkoliv pochybuju nad tim že za 10 let ježdění vlakem zná uplně všechny jak tvrdí atd). Má to hnusně šedivej digitální vzhled takže se na to ani dobře nekouká. Mike z Breaking Bad dostal žalostně málo prostoru dokud to nezaparkoval pod autobus.

Nikdys nebyl (2017)

Indie hitmanovka s jako vždy parádním Phoenixem a suprovým soundtrackem. Má to hodně zajímavou kameru a hlavně Phoenix nikdy nesleze ze scény a tak se nestane to že by film prostřihával k zloduchům, všechno se tak dozvídáme společně s hlavní postavou díky čemuž to vyznívá celkem reálně. Škoda jen že se film v akci držel hodně zpátky, potenciál finální konfrontace promarněnej jak kráva. Kdyby to mělo trochu víc koule, bylo by to mnohem lepší.

Terrifier (2017)

Pokud nemáte tak zvráceně stupidní vkus jako Living a nečumíte na horory se svojí ségrou, pak si tuhle jízdu užijete. Čtu tady že film nemá dobrou technickou stránku ale má dobrý efekty, když pominu to že tyhle dvě tvrzení si vzájemně odporujou, rád bych podotkl že film vypadá zašle záměrně, Damien Leone už v All Hallows' Eve ukázal že má rád osmdesátkovej trash a podle toho ladí svůj vizuál takže obraz je mírně rozostřenej, což však přidává na syrovosti všeho ostatního. Gore je super a Leone na něm staví celej film, efekty totiž dělá sám. Krve je tu tři prdele a stejně tak způsobů jak někoho zabít a klaun se postupem času víc a víc barví rudě. Klaun je příběh sám o sobě, je ho tu tak akorát a vytírá si prdel i s loňským IT protože tam kde byl Pennywise mimozemsky pohádková postavička, tam přichází tenhle opravdovej magor. Dal bych 4 hvězdy ale trochu mě serou zdejší komentáře, film je jednoznačně love letter osmdesátkovejm béčkům a to co zde nazýváte amatérismem pak žerete u starších filmů a říkáte tomu mistrovský dílo, tak buďte trochu fér. Takže pět at se to trochu vyrovná. EDIT s prostřelenou hlavou lze přežít v pohodě, dokázal to i Marky Mark ve We Own The Night. Záleží na úhlu pohledu... a průstřelu. :))

Sequence Break (2017)

Né moc zajímavej film kterej asi hodně lidí naláká vidinou nostalgickýho ohlídnutí za automatama ale pokud čekáte že uvidíte náký klasický hry tak se radši těšit přestaňte. V podstatě je to taková psychedelicky romantická variace na Bishop of Battle s pár zajímavejma efektama alá Cronenberg, dobrou synťákovou hudbou a sympatickou Fabianne Therese. Rozhodně to neni film ke kterýmu se někdy vrátíte.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Stala se z toho taková laciná duchařinka kde sice funguje napětí a pár lekaček ale ta omáčka kolem toho je naprosto nezajímavá. Trojka byla podobná, ale s lepší režií. Je to v podstatě už parodie sama sebe. Pár pokusů o vystrašení je naprosto ubohejch, hlavně ty neustálý náhlý střihy na něco co vydává hlasitej zvuk.

Přepadení 13. okrsku (1976)

Obléhání policejní stanice kde zařve snad 50 lidí během pár minut. Carpenter zde ještě neni tak rozjetej jako v dalších filmech, občas se tu ale blejskne jeho hororová stránka (utíkání tmou) i jeho šílenej smysl pro humor (zmrzlina).

Chůva na zabití (2017)

Sám doma a zaprasenej vod krve. Hororový komedie zřídka fungujou ale tady to šlape na jedničku, kromě těch trapnejch grafickejch nálepek na obrazovce (KAPESNÍ NŮŽ SVINĚ) jsem se totiž pořádně bavil od začátku do konce. Má to překvapivě hodně gore efektů a překvapivě hodně funkčních hlášek. A Samara Weaving je 10/10.

Velmi temné období (2017)

Možná nadhodnocuju, ale pro mě to bylo super. Nebudu spoilerovat ani popisovat příběh, jelikož si myslim že si každej film užije víc pokud si o něm nebude nic číst, stejně jako jsem to udělal já. Je to něco jako Stand By Me naruby, z 90. let a se super dark atmosférou. Hodně uvěřitelná parta teenagerů, možná uvěřitelnější než parta ze Stranger Things, smysluplný dialogy, slušná kamera a hodně hodně hodně dobrej soundtrack od mistra minimalistickýho electra Bena Frosta. Mámu hlavní postavy hraje Kimberly z Brainscanu což bylo trochu ujetý :)) Moc pěknej indie film.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Oproti tomu jak se tenhle film jeví je to prakticky jen b(l)ondovka z doby pádu Berlínský zdi. Hraje se tak spíš na špionážní notu než na co nejvíc akce, ale ta když přijde, tak je čistě johnwickovská, takže se na to čumí dobře. Palec nahoru za cool soundtrack.

Tvář vody (2017)

Vypadá to jak od Špílberka, možná až moc. Začátek je moc hezkej, dobová atmosféra funguje naplno a drží to pozornost, jenže pak to spadne do E.T. klišé a tam mě to ztratilo, protože to vlastně nic jinýho neni, jen jsem čekal kdy toho rybáka naloží do košíku u kola a proletí kolem Měsíce. Monstrum spíš než plejtváka z Černý laguny připomíná Abe Sapiena z Hellboye což díky rejžovi je podezřelý. Samozřejmě se to snaží vecpat do filmu co nejvíc žhavejch témat současnosti takže rasismus a teplouši se tu objevujou docela často, to bude zřejmě důvod proč tomu nakonec plácli Oskárka. Když už nic, tak to jen dokázalo že Del Toro by mohl celkem věrohodně zfilmovat Bioshock.

Časové pásmo bylo změněno