Preludia (1996)

Půvabné, milé propojení obrazů a hudby. Tenhle krátký film mne příjemně překvapil ! Budu si muset na pana režiséra Hieronima Neumanna "posvítit", těším se na jeho ostatní filmy.

Chyťte zloděje (1955)

Skutečný ohňostroj vtipných dialogů, nádherných kostýmů, napínavých situací, automobilových honiček, překrásných záběrů Riviéry a dokonce i jeden opravdový ohňostroj! A já ohňostroje miluju! - - - Nečekané dopolední překvapení na ČT2. Moc by mne zajímalo, proč dvojka už dlouhodobě dává v hlavním vysílacím čase - a já za něj stále považuji večer od 20:00 - dokumentární filmy, ev. seriály? Filmu se divák večer dočká jednou za uherský rok, a to ještě tak nejdřív od půl jedenácté večer!? Anebo jako dnes dopoledne.

Felicity - příběh z války za nezávislost (2005) (TV film)

Spíše než rodinný film je to film pro-rodinný. Druhá polovina 18. století. Felicity vyrůstá v krásné rodině, kde panuje nejen vzájemná láska, ale i autorita matky a především otce a poslušnost dětí. Mnoho dnešních dětí by jí mohlo takový domov závidět. Dnes, když se musí vést poněkud zoufalý a občas beznadějný boj za to, že rodina je máma, táta a děti, se takové rodině říká patriarchální :-)) Tenhle film má mé vřelé doporučení a velmi silné 4*.

Bastardi 3 (2012)

Dnes by tenhle film snad už ani světlo světa nesměl spatřit, neboť by nebyl dost korektní! Aniž bych snížila závažnost problematiky, kterou tato filmová trilogie řeší, ubírám v závěru 1* z jednoho prostého důvodu: Člověk nesmí vzít spravedlnost do svých vlastních rukou, neboť "má je pomsta, já odplatím, praví Pán." Žádné zlo se ještě nikdy žádným dalším zlem nevyřešilo. - - - Magnuskův projev je i zde velmi roztomilý, i když v tomto dílu se již nemohl tak naplno uplatnit. První třetina filmu se trochu vlekla, ale stále zůstává můj obdiv nad odvahou a poctivým přístupem k této závažné společenské problematice.

Bastardi 2 (2011)

No, půjdu proti proudu, co se dá dělat? Není to poprvé a není to jen na csfd. Bylo to více než dobré, bylo to smysluplné a bylo to i napínavé, o nic horší než první díl. Bez debaty stejné hodnocení jako první díl.

Husiarka a kráľ (1983) (TV film)

Takú prekrásnu rozprávku som už veľmi dávno nevidela! Neviem, kedy ma posledný raz nejaká rozprávka rozplakala. Neviem o inej, táto áno. Velmi ma potešilo stretnutie s týmto malým nedoceneným klenotom! https://www.youtube.com/watch?v=gF1pjOEKqww

Admirál (2008)

Jsem zklamaná, protože jsem nečekala, že to bude romance na způsob Doktora Živága a boje občanské války že zde budou pouze jako působivé pozadí k mimomanželské lásce! Mimochodem tento vztah nebyl tak idylicky nevinný, jak by se mohlo zdát, Anna Timirjovová nebyla naivní dívenka, jak je ve filmu líčena. V r. 1918 se rozvedla se svým manželem Sergejem Timirjovem a bezohledně ho opustila stejně jako jejich maličkého, teprve čtyřletého synka Vladimíra. S Kolčakovem nemohli uzavřít nový sňatek, neboť i on byl ženatý a také měl se ženou Sofií syna Rostislava. A tak odjeli Kolčakov a Timirjovová v témže roce aspoň na "svatební" cestu do Japonska. Admirál je ve filmu vylíčený jako velmi zbožný člověk, ale toto jeho nečestné jednání se bohužel se zbožností příliš nesrovnává!

Zločin v expresu (1965)

Na doléčení chřipky dokonalá medicína: Člověk ani nedýchá, natož aby kašlal... Nádherně jsem se bála, na několika místech od srdce zasmála a zapomněla na všechny trable. Na konci moc krásná honička! A to ostatní - jaký je scénář, jak je to zahrané etc. - už napsali jiní dříve a lépe, než bych to svedla já. Ode mne poctivé 4*.

Bastardi (2010)

Kdyby se v tomhle filmu vypípávala všechna sprostá slova, bylo by to jako na drůbeží farmě, kde se právě vylíhlo dvacet tisíc kuřátek... Nemám ráda vulgarity, nemám ráda rap a leccos dalšího v tomto filmu není zrovna mým šálkem čaje. Přesto všechna čest a chvála, že se někdo v českém prostředí odvážil sáhnout do vosího hnízda českého školství, už dlouhodobě nemocného a neustále zraňovaného nesmyslnými, zlovolnými zásahy shora! A co nás čeká v nejbližší budoucnosti? Raději nemluvit! Vím o tom, že už v 90. letech naprosto nezvládaly učitelky na zvláštní škole některé žáky!! Od té doby se i na "normálních" základních a středních školách prudce zhoršilo chování a stoupla agresivita. Vím také o tom, že mnohý učitel či spíše učitelka odchází ze třídy s utajovaným, přemáhaným pláčem! I v českém prostředí máme bohužel své četné případy fyzického napadení učitelů a je jen s podivem, že jich není víc s tragickým koncem jako byl případ ubodaného učitele ze Svitav. A do této situace přichází INKLUZE problematických žáků ze zvláštních škol! Potěš nás Pán Bůh! - - - Myslím, že film si celé 4* nezaslouží, ale ten chybějící kousek ráda dám Tomáši Magnuskovi, který byl skvělý!

Hrabě Monte Christo (1954)

Nesmrtelná pohádka pro romantické duše každého věku o tom, že spravedlnosti je možné dosáhnout už zde na zemi, že pomsta je možná a sladká, zvláště má-li mstitel k dispozici neomezené prostředky, takže je něco jako sám Pán Bůh... Krásné a věrné zpracování Dumasova románu, některé detaily jsem však ve filmu postrádala. (To je ta nevýhoda všeobecně známé a oblíbené předlohy, že divák se pak chová jako tříleté dítě, které se dožaduje, aby pohádka byla i po padesáté vypravována stejně jako poprvé!)