Na Svatém Kopečku (1934)

"Heda je mladá, vypláče se, zapomene a Panenka Svatokopecká jí dopomůže k jinýmu." - - - Příjemná veselohra pro klidné domácí odpoledne, míra naivity snesitelná.

Švédská teorie lásky (2015)

Když je Bůh na prvním místě, jsou všechny ostatní věci na správném místě, říká sv. Augustin. Tahle země se na cestu vlastní zkázy vydala už velmi, velmi dávno! Katolictví -> protestanství -> bezvěrectví. A vzniklé vakuum jako prostor pro experimenty sociálních inženýrů. Z tohohle filmu běhá mráz po zádech!

Unbroken (2003)

A poslání tohoto krátkého filmu? Sdělení, že znásilnění je ošklivá věc, upozornění, že něco takového existuje, alkohol jako jedna z příčin... Je to příliš málo? Myslím, že na 6 minut je to celkem dobrá bilance.

Modrá krev (2016) (seriál)

Rod Kolowratů. Dokument na mne působil tak trochu zmateně. I nadále se ztrácím v tomto rozvětveném rodu, přehled o jejich příbuzenských vztazích jsem rozhodně nezískala. Ale to asi ani nebylo cílem tohoto dokumentu. Byl zaměřen na ty nejmladší výhonky rodu, na ty, kteří se vrátili do Čech, aby tu žili, spravovali majetek, který jim byl alespoň zčásti vrácen a naplňovali tak rodové heslo: Věrně a stále.

Dobrodružství s nahým klukem (1964)

Skvělá satira! A jako bonus vzpomínka na staré pražské tramvaje, ze kterých se tak vesele vyskakovalo! - - - To Tréglovo "invididibum" mě dostalo!

Jan Hus (2015)

Až trapně stereotypní pohled na jednu z nejkontroverznějších postav české historie. Škoda té jednoduché a vtipné animace na tuhle ubohost!

O bílé princezně (1981)

Po všech stránkách diagnostikuji těžkou chudokrevnost: námět, provedení, animace... mmch, ta hudba to nezachrání!

Začalo to karafiátem (1981) (TV film)

Myslím, že zdejší hodnocení je k téhle Dudkově insenaci trochu nespravedlivé. Námět vůbec není špatný (s oblibou tradovaná pochybná teorie, že nevěra je kořením, oživením každého manželského vztahu), obsazení skvostné, výborně a s gustem zahrané, dobrá hudba, vtipné dialogy, komediálních situací, byť spíše nahořklých, dostatek, žádné přehrávání, žádný nevkus. Čekala jsem, jak z té motaniny jednoho večera a čtyř párů vybruslí režie ven: Zatímco manželství ústřední dvojice (Janžurová - Somr) tou zkouškou šťastně prošlo, zbývající dvě manželské dvojice také, je tu ještě jedna alternativa: Manželství je "dost nejistá jistota" a raději do něj nevstupovat (Molavcová - Menšík). - - - Čas oponou trhnul — a změněn svět, řekněme si s klasikem. Dnes by ten poměr byl při nejmenším obráceně: 1 manželství a tři nesezdané páry (z toho nějaký ten stejnopohlavní!?). A jaké to bude za dalších 20 či 30 let? Nejmladší generace je masivně zpracovávaná, aby se co nejdříve zbavila studu, necítila se svazovaná staromódními okovy morálky a "žila naplno". K tomu jen moje malá zkušenost posledních dní: K mému velkému překvapení se dnes žáci ZŠ učí skloňování podstatných jmen cizího původu na slově "orgasmus" - dříve to byl cyklus nebo cirkus. (Učebnice prestižního nakladatelství Fraus!) Co k tomu dodat?

O Mistru Hanušovi (1976)

Ono to sice s tím slavným pražským orlojem bylo všechno trochu jinak a jeho historie je velmi pohnutá - mnohdy měl skutečně namále, třeba v 18. století byl málem zrušen pro špatný stav nebo při požáru v květnu roku 1945 - ale tohle není dokumentární film, ale loutkové zpracování jedné z Jiráskových Starých pověstí českých. Krásná animace ze Studia Jiřího Trnky je už jaksi samozřejmostí! Na závěr filmu se divákovi nabízí i pohled do nitra stroje na pohyb figurek apoštolů. "Pýcha a zločin jdou ruku v ruce životem."

Lída Baarová (2016)

Nic proti Táně Pauhofové, ale do noblesy a šarmu Lídy Baarové měla hodně daleko! Některé scény neuvěřitelně ujeté, jak v mnoha komentářích již zmíněno, stejně tak se s mnoha jinými uživateli shoduji i v hodnocení za vlasy přitažené postavy Lídiny matky. Herecký projev Stašové mi připadal velmi, velmi nepatřičný. Z mé strany spíše zklamaná očekávání.