Rallye smrti (2008)

Jason Statham alias šofér, kuriér a zabiják. Úloha priam stvorená pre Jasona. V snímke mohol spojiť príjemné šoférovanie, spolu z jeho obľúbeným zabíjaním. Zaujal snáď len príbeh zasadený do špeciálnej super modernej väznice. Čo už, možno sa raz dočkáme aj seriózneho filmu v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Statham.

Rocky Balboa (2006)

Rockyho obdivuhodnosť, vytrvalosť, sila, a ochota bojovať - asi jediné čo na snímke zaujalo.

Expendables: Postradatelní (2010)

Legenda Stallone, nedobytný Statham, zdatný Jet Li a parta tvrdých chlapíkov. To presne je Expendables. Veľa, priveľa akcie, niekedy priam až absurdnej takmer zatieňuje celý príbeh. Potvrdilo sa len to čo som si stále myslel - Stallone nevie režírovať.

Kurýr 3 (2008)

Vyvrcholenie v podobe Kuriér 3 sa nekoná. Ešte horšie ako v jednotke, a dvojke. Netreba menovať všetko čo Frank Martin dokáže, ale absurdita je všade navôkol neho. V podstate len upravený príbeh, ale stále bez nápadu, pričom všetko je rovnaké ako v predchádzajúcich dieloch. Snaha o romantiku s Valentinou nevyšla, a tak stále bezduchý a slabý Kuriér 3.

Kurýr 2 (2005)

Až neuveriteľne "odlišný" príbeh od Kuriéra jednotky, a navyše absurdné situácie, ktoré ani netreba vymenúvavať, pretože táto snímka, je ich plná. Opäť nedotknuteľný, nezničiteľný a všemohúci Statham.

Kurýr (2002)

Jason Statham sľubuje stále veľa akcie, ktorá je naozaj dobrá, avšak pokiaľ jej nieje príliš mnoho. Tu jej však bolo až priveľa, a v úlohe kuriéra sa Jason rozhodne nestratí.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Namakaný Statham, a skvelý, ba priam až bláznivý príbeh, ktorý mi skôr pripomínal komédiu ako akční thriller. Pre mňa dobré 3*

Počátek (2010)

Christopher Nolan a jeho dielo resp. u mňa favorit na najlepší film roka 2010. Neuveriteľne pútavy príbeh, herecké obsadenie snáď ani netreba spomínať, všetko do seba skvelé zapadá a spolupracuje takmer ako švajčiarske hodinky. K tomu nádherna hudba od Hansa Zimmera, ktorý opäť nesklamal. Zbytočne o tom rozprávať, treba vidieť!

Sedm (1995)

Fincher je proste veľký PÁN režisér. Kombinácia smrteľných hriechov, s tým spojené vraždy a obsadenie Brada Pitta a skvelého Morgana Freemana, dokáže robiť divy. Zbytočne písať superlatívy, jednoducho skvelé. 5*