Bláznivá, zatracená láska (2011)

Gosling si trošku zahrál na Hitche a i jemu se to vymklo z rukou...Celkově vtipný, absurdní, crazy?. Několik pohledů na "lásku" a všechny se setkají na jednom místě. Je dobré si stoupnout za každou postavu a uvědomit si co vlastně chce.. a na to i film poukazuje..a nebýt tam navíc pohled třináctiletýho kluka, kterej podle mě vůbec autoři netrefili, byla by to pro mě jasná 5*...

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Viděl sem nejdřív anglickou verzi a potom tuto. Rozdíl patrný už od začátku - prostředí, zde kulisy, jeden domek, přestřelené kostýmy. To je to proč mi nesedla. Herci v pohodě, dialogy výborný, ale to okolí nevěrohodný až hanba :(

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Super dialogy, na kterých je založen celý film. Chytání se za slovo, překrucování překroucených vět, střídání citů a emocí na základě představivosti a domýšlivosti. Já sem se bavil.

Až vyjde měsíc (2012)

Cože? Když pominu absurditu dvanáctiletýho kluka(khaki skauta teda) se stejně starou holkou v lese, kteří jsou na útěku, zrovna v době kdy se blíží xletá bouřka, tak se stejně musím ptát co to bylo? Do komedie hodně daleko, do romantiky ještě dál... Příběh 0.

Důkaz (2005)

Divný, ve mě nevyvolalo skoro žádný emoce. Sice to nebylo nikterak zamotaný, což u retrospektivních občas bývá, ale mě to nechytlo..

Méďa (2012)

Nějak sem to kamarádství mezi člověkem a plyšákem nepobral. Takže celkový dojem je spíš špatný. Na druhou stranu dostatek vtipu, což já můžu no.

Space Jam (1996)

Film/animák mého školního věku. Dnes se mi s ním ale ani ta nostalgie nedostavuje a ani nevím proč jsem ho dokoukal.

Probudím se včera (2012)

Nevím, jestli jsem se měl soustředit na děj, nebo na dobu ve které se příběh odehrává. Celkově nic neříkající, jediná trošku lepší část byla ta úvodní, než se děj dostane do komunismu, což je ale nedostatečný.

Prázdniny (2006)

Romantická komedie, kterých je hodně. Tadle ale až moc přitažená za vlasy.

Občanský průkaz (2010)

Vyprávění o době kterou sem nezažil, a bohužel podle mě o ní slýchávám málo. Celé to působí věrohodně, na mě ale jako na hranicích - zdlouhavě. Ale i přes tento kaz, nebo možná právě kvůli němu bych dal takovéto filmy povinně na základní/střední školy, ať si lidé připomenou, či uvědomí jaký to pod třešničkama bylo.. " Spolužačce. Nosit pětky denně domu, nemusí být zlozvykem - zvláště přihlédnem li k tomu, že je nosíš pod trikem."