Rock of Ages (2012)

Příšerná parodie na rock'n'roll s naprosto nemístnými herci, kteří vypadají, že do tohohle filmu šli jenom z recese. Ale muzika dobrá a člověk se i místy zasměje.

Sedmikrásky (1966)

Nádherná filmografie let 60., barevné, zvláštní, skvělá myšlenka. Pro běžného diváka se to ale nehodí, možná ani nemá. Herecký (ne)výkon Karbanové, a hlavně její hlasový projev, jsem bohužel neskousla, brr. Zajímavé je, že o tomto filmu jsem se dozvěděla z množství zahraničních zdrojů, řekla bych snad, že je populárnější za hranicemi než doma.

Mazaný Filip (2003)

Mezi genialitou a nevkusem často bývá tenká linie, a tady už byla překročena směrem na špatný břeh. Hanák výborný. Cibulková nesnesitelná. A většina ostatních herců hraje hůř než ochotníci. I přesto hodnotím 2* za snahu a za vtip.

Rolling Stones: Exile On Main Street (2010)

Dokument sice víceméně nepřináší nic nového, ale vzhledem k tomu, že Exile je moje nejoblíbenější éra, celou dobu jsem to hltala, super atmosféra, komentované fotky a footage z počátku 70. let, užila jsem si to, tečka.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Víceméně mě bavily všechny série, něco více, něco méně. Samozřejmě kvalita časem klesá (jako u všech seriálů). 9. sériie je pravděpobě ten největší trapas v historii a autoři by radši měli pověsit řemeslo na hřebík.

Přežijí jen milenci (2013)

Adam a Eva 21. století v upírském podání. Tilda Swinton je nadpozemská, děsivá víla, hudba podmanivá a perfektně dolaďuje existenciální krizi hlavního hrdiny. Řádný příběh nečekejte, snímek se zabývá spíše vykreslením hlavních postav. Upíři nikam nepospíchají, ale my nebozí smrtelníci ano, takže si dovolím filmu vytknout především utahanost. 6,5/10

Elvíra - Vládkyně noci (1988)

Elvíra není v žádném případě dáma v nesnázích, která potřebuje zachránit od hlavního svalovce. Kašle na předsudky a ležérně převálcuje každého mravokárce, a to sakra stylově! Scénář je tak trochu (alespoň doufám) parodií na tradiční hororové zápletky, ale to je vyváženo božími hláškami a samotnou nezapomenutelnou Cassandrou Peterson. Nevystraší, ale rozhodně pobaví.

Umělec (2011)

Film spíše pro milovníky starých filmů a pro filmové labužníky. To první já jsem. Většinový divák se může trochu nudit., ale jinak skvělá pocta němému filmu (a také filmu Singin' in the Rain, nebo je podobnost čistě náhodná?) včetně krásné hudby, výborných herců a milého scénáře. Závěreční scéna hodně potěšila.

The Rolling Stones - Some Girls: Live in Texas '78 (1978) (koncert)

Setlist: 1. Let It Rock 2. All Down The Line 3. Honky Tonk Women 4. Star Star 5. When The Whip Comes Down 6.Beast of Burden 7.Miss You 8. Just My Imagination 9. Shattered 10. Respectable 11.Far Away Eyes 12.Love in Vain 13. Tumbling Dice 14. Happy 15. Sweet Little Sixteen 16. Brown Sugar 17. Jumpin' Jack Flash

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Scott hraje v kapele a má rád holky. Jednoho dne potká rebelku s růžovými vlasy a je vymalováno. Co po tom, že z nějakého důvodu musí porazit jejích sedm bývalých. Skoro až pohádkový příběh je perfektně vyladěný částečně komiksovým a plně zábavným zpracováním, vtipnými scénkami a jako bonus skvělý soundtrack. Pro někoho možná kýč, pro mě neutuchající proud originálně provedené zábavy a to i přesto, že nejsem komiksový maniak ani hráčka klasických arkádovek. Natočeno podle komiksové předlohy a je velká škoda, že autoři zůstali pouze u jednoho dílu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, nikdy nepřestane bavit.