Kmeny - Hackeři (2015) (epizoda)

Pro mě tu je problém už ten název. Přišli jsme s tím, že uvidíme dokument o nějakejch lidech, který hackujou počítače a všelicos, ale viděli jsme vědátory, kteří pořád nějak pobíhali a vlastně ani nebylo vysvětleno, co přesně dělají, proč se tomu věnují, jestli je to pro ně práce nebo koníček, jak vlastně hackerská komunita vzniká. Takže kromě toho, že v Praze existuje skupinka vědátorů, co si říkají hackeři, toho nakonec vím stejně tolik jako na začátku. 2* za obsah + 1* navíc za formu.

Kmeny - Cosplay (2015) (epizoda)

Viděno na předpremiéře v plzeňské Papírně. Tenhle díl mě příjemně překvapil, splňoval víceméně všechno, co jsem od toho čekala, a co se za těch 20 minut dá zvládnout. K viděný je několik cosplayerů, kteří se věnují své postavě (bylo docela fajn, že jsme mohli vidět různé žánry), kteří vysvětlují své osobní motivace pro cosplay i jak to všechno funguje a co to obnáší.

The Coven (2015)

The Coven, s neoficiálním podtitulem Protivný anglický holky, se vypraví přenocovat do lesa, ve kterém prý mívaly spicha čarodějnice s Luciferem. Zajímalo by mě, do jaký školy to chodí, že je učí o čarodějnicích a wicce, kdyžtak bych se přihlásila. 1* dávám jen s dobrou vírou v tom, že je to třeba jen amatérskej, studentskej film. Pokud ne, tak si to zaslouží spíš -1*. Nemá to spád, nevěřim tomu ani pírko, a celkově to vlastně vůbec neni zajímavý.

Mr. Turner (2014)

Ne přímo špatný, ale neatraktivní a nesympatický film, a to z několika důvodů. Za prvý, nejsou titulky a většině lidí tu neni rozumět. Za druhý, většina lidí tu přetéká ve švech, mumlá, hrbí se, mračí se, zkrátka tu není snad ani jedna sympatická postava. Děj a emoce prakticky žádný, absence hudby tomu nenapomáhá. Jediný, co mi teda fakt nejde do hlavy je to, jak je možný, že autor tak snivých a melancholických obrazů byl tak otravnej (a docela nudnej) bručoun. A samotná stopáž filmu je snad otravnější než Turner sám. Mrzí mě to, protože biografický filmy z oblasti umění mě baví. Tenhle film podle mě nemá celkově moc smysl. Diváka to nebaví - a proč se koukat na film, který vás nebaví? Možná protože se chcete o hlavní postavě něco dozvědět. Film ale sleduje Turnera až v pozdějším věku, takže 2 a půl hodiny koukáte na starýho bručouna, kterej mumlá/někam chodí/občas něco namaluje. Zvolte radši dokument.

Pod zemí (2014)

Na maloměstech (možná i velkoměstech, co já vím), mívají na Mikuláše takový Peklíčka pro děcka. Tohle je to Peklíčko pro dospělý. Hned jak jsem viděla záběry ruční kamerou, byla jsem připravená na nejhorší. Ale ejhle, vyklubal se z toho skvělej mysteriózní hororo-thriller, kterej neděsí bubákama, ale tíživou atmosférou. Místy klišé, místy nedodělaný. Ale celou dobu mě to bavilo a byla jsem prostě zvědavá, co přijde. Jsem připravená na dvojku. P.S. Americkej film, ve kterym během prvních 20 minut neumřel černej chlápek? No nene!

Jimi: Hvězda stoupá vzhůru (2013)

Sledujeme Jimiho od jeho objevení modelkou Lindou Keith až po dny před legendárním koncertem v Monterey. Film trvá necelé dvě hodiny, bohužel kvůli prázdným dialogům, slabému soundtracku a zvláštním střihum to utíká fakt strašně pomalu. Což je samozřejmě škoda, už kvůli tomu, že André hraje Jimiho vážně skvěle, skvělá je i Imogen Poots a ta zrzka. Celkově se film zaměřuje na jeho okolí, na přítelkyně a manažery. Scénář je docela zvláštní, většinou když André-Jimi vypustí něco z pusy, prostě ho chcete poplácat po hlavě. A nakonec asi ale není nejlepší nápad dělat životopisní film o hudebníkovi bez použití jeho hudby (za to ale nemůžou tvůrci, ale Jimiho pozůstalí).

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Rok 2015 začíná nejedním filmovým zklamáním. Vtip je tu často vynucený, popř. mdlý, výbuchy smíchu v kině jsem tudíž zaznamenala spíše u traileru než u celého filmu. Vtipy s koulema mě přestaly bavit v 5. třídě. Všichni tu tak nějak přehrávají, Mortdecai je naprostý pablb, i když docela kouzelný, paní Mortdecaiová byla docela super. Ale souhlasím s tím, že každý by měl mít svého Jocka, a tímto oroduju za to, aby se objevil v nových Avengers. (P.S. Aubrey Plaza ve filmu nehraje, přesto že je tu uvedená)

Čarovný les (2014)

Into the Woods se na začátku filmu zdá jako megaslátanina několika různých pohádek. Slátaninou pokračuje být přes většinu filmu, a jako slátanina taky končí. Fakt, že ty epizodky většinou nemají logiku pominu vzhledem k tomu, že to jsou pohádky. Perverzního vlka podezřele lačnícího po Karkulce těžko, i když na rozdíl od ostatních měl dobrou písničku. Prince budu brát jako čistou parodii a jen doufám, že to tak bylo míněno. Pekařský párek mě docela bavil. Několik vtípků tu je, ale rozhodně ne po celé, nekonečné 2 hodiny. Není to zrovna odpad, ale vzhledem ke známým jménům a nominacím na Oscary (ta cena už vážně nemá smysl, definitivní konec) dost zklamání.

Malé královny krásy (2009) (pořad)

Obsah je rozhodně odpad a některý ty matky by měly zavřít (viz nucení 5ti-letýho děcka,aby si vzalo umělý řasy, když až brečí bolestí??), ale podmínky "fascinující a poutavá reality show" to splňuje.

Grace (2014) odpad!

Tenhle film si rozhodně zaslouží nálepku horor. Protože byl fakt horor na to koukat. Film se snaží nabídnout nové pojetí posednutí z pohledu první osoby. Špatný, špatný nápad. Je to nekoukatelné, postavy jsou otravné a plné klišé (spolužáci si utahují ze slušňačky, strašidelná otravná babča, starý dům, kde se dějí podivné věci), fakt odporná církev). Viděno s českým dabingem (což taky asi nebyl ten nejlepší nápad).