Berlínský syndrom (2017)

Co se mi na tomhle filmu obzvláště líbilo (a taky zároveň nelíbilo), byla ta tíživá atmosféra, která je doprovázená dosti dobrým zvukem. Místo to bylo docela cringy (ty pornoscény, notak!), ale Berlín je prostě krásnej, takže 3,9.

The Love Witch (2016)

The Love Witch se odehrává v 60.letech. Nebo ne? Moderní telefony, nová auta a černé policistky? Dá se říct, že film je zasazem do rovnoprávné moderní společnosti s šedesátkovým "feelem". Vizuální stránka je naprosto strhující poctou technicoloru, přehraným šedesátkovým hororům, který byl natočen na původní 35 milimetrový film. Jestli si nějaký film zaslouží Oscar a všechny ocenění na světě za kostýmy a výpravu, je to Love Witch. Vizuál je tak dobrý, že pominu i slabá místa v příběhu a vlastně si ani nejsem jistá, zde některé scény byly poctou či parodií kinematografii 60.let. Takže asi za 3,5.

Kruhy (2017)

Zbytečnost. Nicneříkající. Nuda. K ničemu.

Peur de rien (2015)

Mladá Libanonka přijíždí na počátku 90.let za studiem do Paříže. Krátce nato uteče od příbuzných, jelikož jí manžel její tety začne obtěžovat. Načas přespává u kamarádky, která jí pomůže najít práci a nepřímo i ženatého milence. Zkrátka začne žít jako "pravá" Pařížanka. Film by mohl být trochu kratší i svižnější, jinak vlastně ale neurazí. Pokud jste fanoušci francouzského filmu, je to pro vás. Pokud nejste, asi to vypusťte.

SiREN (2016)

Hele, tak neni to špatný. My milovníci hororů si nemůžeme zrovna moc vybírat a vynikající, kvalitní horor se objeví tak jednou dvakrát za rok. Tuto tedy zrovna vynikající není, na druhou stranu, už jste někdy viděli ocasatou sirénu rajtující na nebohém budoucím ženichovi? Bát se nebudete, ale téma bylo lehce osvěžujícící.

Anthropoid (2016)

Vážně jsem chtěla, aby se mi film líbil. Má ale až příliš hluchých míst a málo opravdového dramatu, akční scény jsou ve filmu snad jen dvě. Hudba je prakticky nicotná (ne přímo špatná, ale velmi nevýrazná - proč více nevyužít dobových písní? Proč je ve většině filmu ticho), romance vypadá uměle a zbytečně, jak už bylo řečeno v jiných komentářích, Heydrich zde mohl být mnohem více rozvinut, bohužel se zde objeví jen jako figurka v pozadí. Zbytečně dlouhé. Nevyužitý potenciál. Na druhou stranu, je tu Cillian Murphy...

Keith Richards: Under the Influence (2015)

Pro ostřílené fanoušky tu v podstatě není nic nového, ale přesto se na to pěkně kouká, je to docela nabité příjemnou atmosférou. Pro ty neostřílené je to fajn průlet karierou KR. A hlavně je to dostupný na českym netflixu.

Uncaged (2016)

Strašně zbytečnej film, strašne

Milenci těch druhých (2015)

Líbí se mi tenhle nový trend (ne)romantických komedií, ve kterých účinkují vztahy zničení lidé. Až moc se v názorech na tenhle film zdůrazňuje sexuální stránka filmu, která tu není ta hlavní, přestože tu narázíme na pár alespoň verbálně explicitních scén. Podle mě tenhle film skvěle vypovídá o dnešních vztazích, kdy stále hledáme něco silnějšího a lepšího, ale něco nás pořád drží zpátky. Škoda, že Adam Scott tu hraje tak odpornou postavu, která nemá s (úžasnou) Alison Brie moc chemie, které by tu, vzhledem k jejich vztahu mělo být až až.