Zrození národa (1915)

Dávám jednu hvězdičku, a to jen proto, že chápu a uznávám, že to možná v roce 1915 bylo inovativní, co se týče střihu apod. Bohužel, je to rasistické svinstvo, a kdo říká že ne, ten si nevím proč lže do kapsy, protože zpráva filmu je jasná. Otázka je, jestli to špatně pochopilo diváctvo, nebo sám režisér.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Asi jsem zaujatá, ale holt...Připravte se na dobře zfilmovanou a zahranou romanťárnu, která sice trošku vybočuje z historických statistik o chlapech, co se uměli proměnit v tisíce netopýrů, a filmaři skutečnou rumunskou divočinu asi v životě neviděli, ale jinak film baví a pěkně utíká. A vůbec, kam se hrabe Starlord.

Ouija (2014)

Proč tolik hejtu? V porovnání s velmi očekávanou Annabelle jsem dokonce i párkrát nadskočila. Průměrný horor, který za chvíli vypustíte z paměti, ale rozhodně neurazí (a ani tolik nevadí)

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Pravděpodobně největší překvapení a nejlepší seriál roku. BBC zase dává světu vědět, že britské seriály prostě mají navrch. Skvělé obsazení, naprosto úžasný soundtrack, boží kamera (zejména v první sérii, ta druhá už trošku pokulhává), nebezpečně stylové mordy žiletkami v čepicích, a skutečně špinavý Brimingham 20.let (A taky Murphyho řasy až do nebe). 1.série - 90%, 2.série - 80% (už trošku navázala na emeriku hlavně ve zbytečných erotických scénách, a všechny ženský se najednou zbláznily).

God Help the Girl (2014)

Děj je na hraně průměru a nadprůměru, písničky ale docela stojí za to. Na muzikál je to ale takové komorní a suché, celkově mám dojem, jako kdybych se dívala na skoro dvouhodinový nezávislý videoklip

Krádež legendy (2003)

Ani pořádná komedie, ani pořádné drama, ale něco mezi tím. Gram Parsons je (u nás docela neznámá) hvězda country roku, která se stala ikonou spíše až po své smrti, a možná právě i kvůli zápletce s ukradenou rakví. Herci v pohodě, jen mě štvala postava Christiny Applegate (to by bylo, aby ve filmu náhodou nebyla nějaká typická zlatokopka, že jo), soundtrack samozřejmě skvělý.

Cilla (2014) (seriál)

Tří-dílná minisérie o životě a kariéře britské zpěvačky a televizní osobnosti Cilly Black. Příběh začíná v roce 1960 v Liverpoolu přímo před slavnou Cavern. A přijde i Ringo ☮ a spol.

Rolling Stones - Hyde Park 2013 (2013) (koncert)

Stones v Hyde Parku přesně po 44 letech. Jen už bohužel pro diváky rozhodně ne zadarmo. Na rozdíl od prakticky všech předchozích zdokumentovaných koncertů je tady vážně supr kamera a střih, je to po technické stránce snad nejlépe zfilmovaný koncert vůbec, tak vážně ani nevadí, že ta rock'n'rollová syrovost je tak trochu v prachu. Setlist: 1. Start Me Up 2. It’s Only Rock ‘N’ Roll (But I Like It) 3. Street Fighting Man 4. Ruby Tuesday 5. Doom And Gloom 6. Honky Tonk Women 7. You Got The Silver 8. Happy 9. Miss You 10. Midnight Rambler 13. Gimme Shelter 14. Jumpin’ Jack Flash 15. Sympathy For The Devil 16. Brown Sugar 17. You Can’t Always Get What You Want 18. Satisfaction

Guns N Roses: Use Your Illusion I (1992) (koncert)

K dokonalosti mi tu chybí Izzy Stradlin, bohužel. Jinak skvělá show, ani mi nevadí se dívat jen na záznam, alespoň na Axla nemusím hodiny čekat.

Horečka sobotní noci (1977)

Tak tohle je ten film, který prakticky zavinil masovou popularitu diska, že dík. Mě u tohohle filmu nejvíc zaráží ty škatulky "komedie/romantický". Jakože cože? Komedii nevidím, přijde mi to jako celkově temný pohled na to, co se s lidmi děje, když na ně zrovna nezáří reflektory na diskotékách. A nedejbože, aby tohle nějakej chlap měl za romantiku, protože ty kluky tam by měl někdo seřezat, a ne jednou.