Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Herní legenda převedená na filmové plátno. Jako malého klučinu mě tahle hra neminula a já byl zvědavý, jak dopadne filmové zpracování. Kupodivu jsem byl nadmíru spokojen. Vizuální a hudební stránka filmu jsou nadprůměrné, děj a herecké výkony sice o ničem, ale to nevadí, nikdo nemohl čekat, že film bude aspirovat na něco jiného než je pořádná akce. Zřejmě nejlepší zpracování filmu na motivy počítačové hry jaké znám.

Statečné srdce (1995)

Skvěle natočený historický film, inspirovaný skutečnou postavou skotského národního hrdiny Williama Wallace, který se postavil do čela odboje proti expanzi anglického krále do země. Samotný děj a události sice nejsou vždycky historicky úplně pravdivé, ale to nevadí, výsledek stojí za to. Surový středověk k nám promlouvá už od začátku filmu, kdy je zabita williamova žena a z něj se pak stává nemilosrdný mstitel a zároveň i osvoboditel. Mel mi tímto filmem dokázal, že mu to jde jak za kamerou tak „na place“. Natočil nejenom úchvatné bitevní scény, ale také momenty, které člověka rozesmutní, viz. závěrečná poprava Williama Wallace. Historický film jak má být, hlavní hrdina je ztvárněn jako člověk, který má svoji lidskou stránku, není to žádný sebejistý a nezdolný génius.

Po čem ženy touží (2000)

Povedená komedie, která je exkurzem do ženského světa. Co by se as stalo, kdybych dokázal číst myšlenky žen? Určitě bych se dostal do mnoha humorných situací stejně jako Mel. Budete se opravdu bavit a na konci zjistíte, že i ten největší namyšlený kariérista se může změnit a vnímat svoje spolupracovnice jako rovnocenné bytosti.

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Třetí setkání s Maxe už nedopadlo podle mého očekávání. Výpravnosti určitě překonává předešlé díly,ale to nestačí. Hlavní nedostatek vidím v ději, je to hodně slabé, příliš přeplácané. Některé věci jsou ale dost originální. Např. kolo, které rozhodně o tom, jak bude „odsouzený potrestán“. Pro mě nepovedené pokračování.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Max se vrací. V atmosféře post-apokalyptického světa, v němž se rozplynula celá civilizace se potuluje sám pustou krajnou, než narazí na jeden z ostrůvků civilizace, malou ropnou rafinérii, kterou však v době jeho příjezdu obléhá banda bezohledných motorkářů. Max se pak po chvilkovém rozhodnutí přidává na stranu obležených, aby na konci spolu s nimi rozdrtil celou bandu. Skvělé pokračování jedničky, které svojí atmosférou a dějem který má smysl, benzín kolem kterého se vše točí, má větší cenu než lidský život, rozvíjí první díl. Rozhodně nebudete zklamáni.

Šílený Max (1979)

Spokojená idyla rodinného štěstí se po setkání s bandou motorkářů mění v tragédii. Scéna kdy motorkáři jedou na ženu s dítětem, která před nimi prchá je pro mě opravdu deprimující. Max se poté mění z hodného policisty na mstitele. Nemilosrdná pomsta dopadá po právu na všechny zodpovědné. Scéna s pouty a pilkou je pak jenom skvělým dokreslením této „nemilosrdné spravedlnosti.“ Pokud se chcete podívat na Mela „za mlada“ tak neváhejte, samotný film vás pak také nezklame.

Muž bez tváře (1993)

Velice příjemné překvapení ze strany Mela Gibsona. Příběh nepostrádá náboj a myšlenku. Jak se dostat z dobrovolného odloučení od světa a skoncovat s trýznivou minulostí? Nejlepším receptem se jeví spřátelení se s malým chlapce, který nemá otce a zhroutily se mu jeho idealistické představy o tom jaký byl. Přátelství se jim oběma stává vysvobozením z bezvýchodné situace. Nečekejte žádné přehnané gesta, patos nebo podobné mnohdy laciné manipulační prostředky. Dostanete decentní příběh a na konci pak budete od filmu odcházet s pocitem spokojenosti nad tím, jak to dopadlo.

Hledá se Nemo (2003)

Opravdu moc pěkný animovaný film. Povedené postavy a pro děti i velmi přitažlivý příběh. Už sice nejsem malé dítě, ale některým věcem jsem se musel zasmát i já. Např. žraloci odmítající jíst ryby. :-) Hledá se Nemo sice není nijak výjimečný animovaný film, ale patří mezi špičku současné produkce. Neváhejte, pro malé i velké ideální volba na odreagování.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

„Al Bunda“ a jeho povedená rodinka se zapsali nesmazatelně do mé paměti. Jak si udělat ze života peklo? Vzít si Peggy a začít pracovat jako prodavač bot. :-) Za začátku geniální, postupně však stereotypní a na konci očividně protahovaný seriál. Přesto musí dát plný počet, pozitivní pocity stále trvají. :-)

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Co se honí člověku hlavou, když se dozví, že brzy zemře? Chce si ještě naposledy užít poslední chvíle svého života, nebo se raději odebrat někam do ústraní? Naši dva hrdinové zvolili první možnost. Naplno si užít poslední chvíle života, splnit si své tajné sny a podívat se k moři, které ani jeden z nich ještě neviděl. Skvěle namíchaný koktejl bláznivých scén, plných humoru, jen namátkou spoutaní policisté spoutáni v netypické poloze a nebo plná moc pro ministerstvo. :-) Já se tomu ze srdce smál, už dlouho mě nic zčista jasna nerozesmálo. Skvělé! Nesmím zapomenou ani na partičku zločinců, co jim to moc „nepálí“. :-) Přitom se však celým filmem jako černá nit line tragika smrti visící nad oběma hrdiny a snaha dosáhnou moře dříve než jeden z nich zemře. Silné téma uchopené velice dobrým způsobem. S nadhledem a bez patosu se na konci dozvíte, jaké to je „klepat na nebeskou bránu“, splnit si svůj sen a být šťastný.