Kapitán Alatriste (2006)

Trailer vypadal zajímavě, ale skutečnost je celkem jiná .. vše bylo fádní a nudné bez kapky výrazu určitě díky délce filmu. Pro mě to byl poněkud "uzívaný zážitek" bez jakékoliv výrazné akce či zážitku s velkým množstvím postav, v kterých jsem se přestal orientovat v celém tom zmateném ději. Docela velké zklamání na tak velký rozpočet od španělů. Filmový Aragorn by se měl začít dát na jiné role než westerny a podobné kovbojky. Alespoň 1 hvězdička za to, že filmaři tento děj dokázali natočit!

Chirurgové (2005) (seriál)

Opravdu každý díl z oddělení na chirurgii je nezamněnitelný a jedinečný. Mám rád jak končí každý díl s "myšlenkou dne".

Zakletá Ella (2004)

Musím říct, že ve fantasy pohádkách slušný průměr aneb popelka po padesáté jinak. Toto byl práve snímek, kde se poprvé zviditelnil Hugh Dancy. Jak je vidět tak Anne Hathaway si opravdu ráda hraje na princezny .. vždyť to taky není její první role. Vcelku povedená, místy zábavná pohádka .. i přes ty občasné výpadky a směšné scény.

Cesta do zatracení (2002)

Ač opravdu nemusím různé kriminální filmy, musím říct, že tenhle film byl velice dobrý a zdařilý. Podařilo se vystihnout chladné a barevně chudé prostředí (doslova typické pro gangsterské prostředí), kterým si mě film získal a vtáhnul do děje. Tom Hanks se skvěle hodil na roli mafiána a 117 minut uběhlo jak voda.

Protivný sprostý holky (2004)

Americké komedie ze školního prostředí mám prostě rád a vždy mě další snímek osloví ač je podobný předešlému. Klub holek zvaných "Plastic" mě opravdu pobavil .. a já se neskutečně smál.

Góóól! (2005)

Příběh o snech a přátelství. Sice nejsem takový fotbalový fanda, ale i tak hodnotím za výbornou. Přestože se dá scénář během filmu prokouknout, je to opravdu skvělá podívaná.

Fontána (2006)

Ani nevím co zde napsat, jelikož fontána je neskutečnou podívanou, ale spíš pro oko než k zamyšlení, protože jisté momenty ve filmu jsou opravdu rozpačité a občas jsem byl opravdu zmaten. Proto se hodnocení pohybuje na rozmezí 3 - 4.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Výborný příběh, prozatím ze všech dílů. Je zde už vidět, že díly jsou více temnější a záhadnější ... z dětstkých hvězd vyrostli již opravdoví herci a posledních dvacet minut bylo naprosto famózních s mrazením v zádech!!!! Prostě paráda.

Nepolíbená (1999)

Romantická komedie, která mi určitě sedla, zvláštním způsobem mě oslovila a místy i pobavila od zákusku z trávy až po závěrečné titulky. Drew a Michaeal Vartan skvěle zapadli do filmu a přesvědčili mě o naplnění pocitů, které každodenně prožíváme anebo o nich sníme. Film, který byl pro mě uvolňujícím citovým zážitkem.

Královna Alžběta (2005) (seriál)

V prvním díle byl Jeremy Irons v roli záporáka opravdu výbornej! Ve filmu mi zprvu drásal nervy svým věčným dolejzáním .. a postupem času jsem ho začal nesnášet. Tomu říkám herecké umění. V druhém díle již to byl Hugh Dancy, který mě opravdu překvapil svým dobrým výkonem a byl záporákem číslo 2. Občas jsem byl opravdu rozpačitý jaká Helen Mirren v roli Alžběty dokázala být najivní a jak jí všichni dokázali obelhávat. Malinko jsem byl zklamán závěrem, ale nijak to neovlivní mé hodnocení. Zajímavě podaný silný příběh o silné ženě, která dokázala přinést velkou oběť ku prospěchu svého lidu.