Zombie: Ostrov smrti (2006) odpad!

Tož, té naivnosti a dementnosti na mě bylo až příliš. Herci, pokud tak o nich můžeme hovořit, předvedli úplné hovno, příběhově prosté a též sprosté vůči nám divákům, místy nelogické a hlavně amatérsky natočené. Kdybych vzal kameru a natočil to u nás ve sklepě, dopadne to o poznání lépe.

Jarní povětří (1961)

Jarní povětří jsem měl možnost vidět na jednom soukromém filmovém fesťáku v přítomnosti postarších lidí, kteří více méně ,,Vítězný únor 48" zažili a pro které má tento film, alespoň podle jejich reakcí, určitou váhu. Já tuto dobu nezažil, takže nevím, jak moc se Jarní povětří přiblížilo skutečnosti, ale jako film mě to moc nezaujalo (vyjma hereckých výkonů, které byly bravurní), takže nevidím jediný důvod, proč bych to měl někdy v budoucnu čeknout znova.

Elektra (2005)

Bez většího přemýšlení 3* (první za nádhernou Jennifer Garner, které ten červený kostým opravdu sedl, druhou za několik fajn momentů, díky kterým jsem se nenudil a třetí za....prostě za to, že je to lepší a koukatelnější než Catwoman s Halle Berry v hlavní roli), tečka.

Únos (1997) (TV film)

Překvapení na jedno čeknutí. Nou mór, nou les. Ale Joe Lando je vskutku fešák, ty vlasy mu teda závidím!

Tábor Černého delfína (1967)

X krát jsem zažil letní tábor a vždycky jsem se pobavil. Přesto mi bylo někde v hloubi duše teskno a chtěl jsem prožít takové dobrodružství, jaké zažívali hrdinové Foglarových knih. Dík tomuto dokumentu jsem ten pocit okusil alespoň vizuálně.

Catwoman (2004)

Na počátku musela být skupina feministek, jež si vydupala u filmařů požadavek, aby i ženy měly v tomto mužském světě svou vlastní hrdinku. Proto rejža Pitof sáhl po Kočičí ženě, a dal tak feministkám naději, že jejich přání bude splněno. A přání splněno skutečně bylo, ale výsledek je více než diskutabilní. Film Catwoman má sice nádhernou hrdinku v sexy oblečku a sympatického vedlejšího mužského hrdinu v podání Benjamina Bratta, ale co dál? Stupidní dialogy, jednoduchý příběh, minimum akce a krásná, leč pro tentokrát herecky toporná, Sharon Stone nejsou určitě pozitiva snímku, takže celosvětová kritika tohoto díla je bezpochyby zasloužená, a mně nezbývá nic jiného, než přiřadit dvě ušmudlané hvězdičky.

Příšerná tchyně (2005)

Ale jo, pobavil jsem se. Sice ne kdovíjak královsky, ale pobavil. Co mě však zaujalo, je scéna, kde Viola vede rozhovor s krásnou, leč absolutně blbou, zpěvačkou a při otázce, co si myslí o tom a tom prezidentovi, se pipinka zasměje a odpoví, že o box se nezajímá (pokud to bylo trochu jináč, soráč), což se dá přirovnat k dnešním mladým celebritám, které ovlivňují svou ,,tvorbou" miliony lidí, ale kdo to byl Adolf Hitler leckdy ani neví. Následně se Viola neudrží a pipinku začne mlátit. :D The end.

Anakonda (1997)

Když jsem viděl Anakondu prvně, bylo mi, mám ten dojem, deset let a můj verdikt byl jednoznačný: jedná se o super film. Teď, po x letech, my opinion nabral jiné obrátky a místo nevýslovného strachu se směju jak cip a nevěřícně kroutím hlavou nad počínáním hlavních postav, nesmrtelností anakondy a všelijakými filmovými chybami, což jen dokazuje, jak neprofesionální práci filmaři udělali. Jedinými plusy jsou nádherná hudba a zvuky (nejsem já skutečně v Amazonii?) a ,,záporák" Paul Sarone, jenž mi byl sympatický mnohem víc než zadek Jennifer Lopezové.

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Jackie Chan opět předvádí kousky, o kterých si my, běžní smrtelníci, můžeme nechat jenom zdát. Příběhově samozřejmě prosté, ale má to vtip a šmrnc a to se počítá.

Temný rytíř (2008)

Vše začalo tři roky zpět (2005), když Nolan do kin vypustil svého Batman Begins. Málokdo mu tehdy věřil, že dokáže oživit legendu, kterou Joel Schumacher poslal do komiksových lovišť, ale opak byl pravdou. Nolan to dokázal! A dokázal to způsobem, který nás nejenom usadil na prdele, ale navnadil i na další díl. Přišel tedy rok 2008 a pokračování je zde. A jaké je? Uf, nevím, zdali to dokáži říct, je totiž...absolutně F A M Ó Z N Í ! Jestli jsem při filmu Batman začíná seděl na zadku a ani nedutal, tak při Temném rytířovi jsem nedýchal. Temný rytíř má přesně vše, v co jsem doufal, že mít bude, a ještě mnohé navrch. Vynikající herecké výkony, perfektní scénář a kamera, nečekané zvraty, nádherný soundtrack, líbivé akční scény, místy černý humor, luxusní motorku a...Jokera v podání Heath Ledgera, který stvořil jednoho z nejlepších záporáků a právem je nazýván hlavní hvězdou filmu. Ta jeho mimika, gesta, olizování...prostě skvostné. Mám-li si Ledgera pamatovat takhle, nebudu proti. Temný rytíř se tak, alespoň dle mě (a nejsem sám :), stává nejlepším snímkem majícím kořeny v komiksových vodách. It´s simple. Kill the Batman!