Barbar Conan (1982)

Tak jsem si tě, Barbare, koupil za solidních 99 Kč a protože jsem se na tebe opravdu těšil, musel si být vložen do DVD mechaniky ještě téhož dne. Byl jsem natěšen a připraven na fantasy, jež mi sebere veškerý můj dech, ale po skončení závěrečných titulků mi, jak jsem ve chvíli zjistil, zbylo dechu na rozdávání...ale ke všemu popořadě. Svět, v němž Conan žil, byl skutečně krutý a strašný a spolu s kostýmy vytvořil atmosféru poctvivého fantasy. Arnold do role padl jako dobře prošlápnuté kanady a nedokážu si v roli Conana představit někoho jiného. Ovšem pak je tu několik záporných bodů bránící mi udělit vyšší hodnocení, a to...záporák v podání J.E. Jonese pro mě nebyl tím pravým na svém místě, nejsem však schopen říci proč?, hudba, jež mi nespočetkrát k dané scéně neseděla, překombinovanost děje (do jisté míry) a především zbytečná délka snímku. Být o dobrých 30 minut kratší, mohl ses, Barbare, slunit na vyšší metě.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Kobra 11 byla, je a bude milá televizní sračička, jež divákům nabídla ve svých prvních sériích, krom špica bouraček, i slušné zápletky jednotlivých epizod. Neustále se však zvyšující počet sérií nepřicházející s ničím novým, sráží seriál do podprůměru, ale co si přát na pondělní večer více, že? Za ty první série 3*.

Bludiště (1997) (pořad)

Vyrůstal jsem na tom a jak tak čtu, nejsem sám...naštěstí. ;)

Souboj Titánů (2010)

Bylo nebylo za devatero scénáři v jednom webovém království se uživatel ABCD Marta dozvěděl o tom, že se chystá remake úžasného Souboje titánů, a proto se rozhodl dne 18.12.2007 v 08:15 místního času napsat příspěvek v diskuzi již zmiňovaného remaku, aby vyjádřil svůj názor k tomuto statečnému počinu, tedy pokusu napodobit něco nenapodobitelného. Dne 18.11.2009 v 13:26 místního času v diskuzi svůj názor přeměnil na pocit, že ten počin nemůže dopadnout dobře, ale též přiznal, že se může mýlit...tedy jen do doby, než poprvé viděl trailer, jenž jasně ukázal, jak nový Souboj Titánů bude vypadat. A když pak dne 16.4.2010 tento snímek konečně měl možnost se svým bratrem spatřit, navíc ve 3D (což byl jeho první zážitek s 3D technologií), bylo mu těch 179 Kč za vstupenku docela líto...a to, protože nový Souboj Titánů svého staršího kolegu v ničem neohrozil, myšleno v žádném parametru. Sam Worthington není Perseus ale Superman, Liam Neeson jako Zeus nemá tu pravou autoritu, Hades Ralpha Fiennese zůstal daleko za očekáváním a Calibos ještě dál a Medusa nevypadá jako hrůzu nahánějící netvor, ale jako modelka s líbivým úsměvem. Film též oplývá nespočtem klišé, děj neudrží diváka v pozornosti, takže se lechce stane, že bude myšlenkami úplně jinde, a celé je to natočeno způsobem typickým dnešní době, kdy bez mainstreamu mraky peněz nevydělám. Plusy snímku jsou pak originální Kraken, velký počet akčních scén, svižné tempo snímku, krásné ženy a několik perfektně zvládnutých momentů. Průměrný blockbuster, nic víc (škoda) a nic míň (zaplať aspoň za to).

Souboj Titánů (1981)

Film mého dětství. Moc dobře si pamatuji časy, kdy jsem jako malý capart jezdíval spolu se svými prarodiči a mladším bratrem za strýcem a tetou a dopředu se těšil, až u nich Souboj Titánů uvidím. Měli jej totiž nahraný na staré oldschoolové VHS (my VHS ještě několik let poté neměli, jednalo se totiž o drahou hračku :), takže vidět tento filmeček i 3x za den nebyl větší problém. Byla to tenkrát dokonalost dětské fantazie a nutno podoknout, že Souboj Titánů neztratil nic ze svého lesku ani dnes. Úžasná výprava, triky, které zahřejí u srdce, podmanivá hudba, překrásná prostředí, autoritativní Zeus, hrdina Perseus, člověk z masa a kostí, jenž krvácí a ztrácí síly, krásná a nevinná Andromeda a naopak odporná Medusa (jak já tenkráte zavíral oči, když přišla na scénu), Kraken budící respekt i dnes a Calibos záporák jak se patří...vše navíc okořeněno nostalgií jak řemen. Toto vše a mnohem více činí ze Souboje Titánů v mých očích klenot mezi fantasy snímky.

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Pro mě, jakožto fanouška kvalitního fotbalu, povinnost jako seřezat syna rákoskou za kouření ve škole. Jen škoda, že jsem tak málo důkladný, protože se k tomu výprasku dostanu, vzhledem ke dni vysílání, jednou za uherský rok. Plné hodnocení to nemá jen proto, že mi kecy o tom, čím se doma krmí Forlán či Messi, přijdou jako pěst mezi oči, tudíž sranec.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Závěrečná část dolarové trilogie je bez debat nejlepším dílem, k čemuž přispěl hereckými výkony trojlístek hrdinů, především pak Eli Wallach, jehož postava Tuca filmu dodává humor. Samozřejmě i Clint a Van Cleef (ačkoli ve filmu nedostal toliko prostoru) hrají perfektně, ale pan Wallach je malinko překonává, řekl bych. Hudba je naprosto ÚŽASNÁ a není dne, abych si The Ecstasy of Gold nepustil... Příběh je nádherný, smutný a veselý zároveň a fakt, že jej pan Leone vložil s nepopsatelnou elegancí do Války Jihu proti Severu, mě pouze utvrdil v jeho D O K O N A L O S T I ! A čím snímek Hodný, zlý a ošklivý vidím častěji, tím se stává lepším a lepším...zraje jako víno. Jeden ze dvou k dokonalosti vybroušených diamantů co se westernu týče.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Tak jste mě, pane Leone, posadil opět na zadek. Znova westernový klenot, snad i větší než díl předchozí, ale to je, myslím si, věc subjektivního názoru každého z nás. Clint, Van Cleef a padouch El Indio, ztvárněný Gian Mariou Volonténem, předvedli bravurní herecké výkony a mně nezbývá než smeknout. Hudba, za niž nestojí opět nikdo jiný než Ennio Morricone, je jedním slovem fantastická, smekám tedy podruhé. Prostředí, v němž se film odehrává, je úžasné, smekám potřetí. A počtvrté, páté, šesté a x-té smekám všem, kteří se na snímku podíleli a přiložili ruku k dílu...především pak smekám, lépe řečeno se skláním, panu Leonemu. Úvodních dvacet minut je dechberoucí!

Pro hrst dolarů (1964)

Pane Leone, děkuji Vám, že jste do westernu vložil cit, jenž by samotný Bůh mohl závidět, a tímto kouskem započal Vaši westernovou pouť, jež mi vytvoří slzu na tváři (a že není jen jedna) pokaždé, rozhodnu-li se ji absolvovat. Též děkuji, že jste dal možnost vyniknout Clintovi, chlápkovi s výrazem tvrdým jak skála a klidem tak ledovým, až mi mráz přechází po těle. On sám pak světu dokázal svou hereckou i režiserskou jedinečnost v pozdějších letech, ale myslím si, že za mnoho vděčí právě Vám a Vaší dolarové trilogii. A ačkoli jsem Tenkrát na Západě viděl dříve a považuji jej za absolutní vrchol westernu vůbec, teprve teď vidím ten základní pilíř a jsem konečně schopen pochopit, jak dokonalý tvůrce jste byl, pane Leone. Kostky westernové dokonalosti byly v roce 1964 vrženy...

Popelka (1969) (TV film)

Krásné zpracování Popelky a nebýt o několik fousů lepší verze s Libuškou Šafránkovou, vysloužila by si maximální hodnocení.