Já, legenda (2007)

...aneb promarněný potenciál jednoho hrdiny. Will Smith se do role hodí (o tom žádná), liduprázdný New York je vypiplaný do nejmenších detailů a Willův přítel, v podobě věrného psíka, mě hřál celou dobu u srdce...tedy až do jisté doby, kdy se psíkovi něco stane, a film tak přechází do své horší druhé poloviny, kdy na scénu příchází vykoupení a kecy o Bohu (nemluvě o fuj závěru). Film postrádal též více akce a co se infikovaných týče, byli originálně zpracovaní a měli zajímavé schopnosti (rychlost, super jumpy), ale jejich vzhled mě moc neuspokojil. Suma sumárum jsou lepší kousky s podobnou tématikou, proto za 3*.

Kanibalové 2 (1978)

Kanibalové 2 jsou za prvé úplně jiný film než Cannibal Holocaust režiséra Ruggera Deodata, takže o nějakém pokračování nemůže být řeč (o tomto problému byla vedena debata v diskuzi Kanibalů 2), za druhé s dílem pana Deodata se to může rovnat asi jako já s mistrem republiky v Thai Boxu a za třetí, mám-li něco vyzdvihnout na tomto kousku (a že toho moc není), byla by to krásná, leč trochu starší, Ursula Andress a sympatické postavy některých členů výpravy. Toť asi tak vše.

Caligula (1979)

Nevím, nedokážu a nemohu udělit ten správný počet hvězd, jímž bych s naprostou rozhodností vyjádřil mé pocity z tohoto snímku nesoucí si na svých bedrech přívlastek kontroverzní. A já se sám sebe ptám proč? Proč je tak označován, mnohými zatracován a někde i zakazován? Co se vám, lidi, nelíbí? To násilí? Vždyť jej tam zas tak tolik nebylo. A nebo že bylo zobrazeno až moc naturalisticky? Ale kdeže, takto to přeci ve světě chodilo a stále chodí...lidi jsou dobytci a to se nezmění, nemluvě o tom, že toto jen a pouze film a realita je mnohem horší. Či snad pro tu neskrývanou erotiku je tento film označován kontroverzní? Proč? Tinto Brass pouze ukázal sex jaký byl a je, bez jakýchkoli zábran nekonečná cesta rozkoše. Nakonec dávám 4* hodnocení (čemuž dopomohl bravurní herecký výkon Malcolma McDowella), které si film Caligula zaslouží, protože se domnívám, že už nikdy nikdo nebude mít odvahu natočit něco takového.

Wimbledon (2004)

Byla by to pouze obyčejná romantická podívaná, kdyby ovšem Paul Bettany nebyl takový sympaťák (ty jeho monology se sebou samým mě skutečně bavily), prostředí wimbledonského turnaje nebylo tak cool, Kirsten Dunst nebyla taková kočka a tenisové zápasy neměly takovou šťávu. A právě to jsou ty důvody, že hodnotím jak hodnotím.

Herkules v New Yorku (1970)

Arnolde, je to trapas, co si budeme nalhávat, ale za tu tvou muskulaturu a rychlokurz angličtiny ti ten odpad dát prostě nemůžu. ;)

Darkman (1990)

Nemastná neslaná jízda. Ještě, že Raimi natočil o 12 let později Spider-mana, jinak bych ho za tvůrce komiksových filmů oslovoval jen těžko.

2Bobule (2009)

Pokračování, světe div se, lepší než originál a nemalou zásluhu na tom má krásnější Tereza Voříšková, svižnější děj, Jirka Kornů (ve své nejlepší roli?) a především to konečně připomíná komedii, při které se divák pobaví, a ne pouze sled místy vtipných sekvencí jako tomu bylo u prvního dílu. Nebýt toho strašného sentimentálního konce, sáhl bych i po vyšším hodnocení.

Pavouk (2007)

Je to krátké, je to vtipné, je to milé a přitom kruté...co je to? :)

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Ať se snažím jak se snažím, nejsem schopen pochopit, proč je Ghost Dog tak vysoce hodnocen. Vyvětlení může být několik, ale já nenacházím žádnou motivaci je hledat, takže děkuji Jime, ale toto nebyl můj šálek kávy (výbornou hudbu a způsob, jakým Jarmusch ztvárnil život stárnoucích gangsterů, kteří se kromě řešení ,,svých" obchodních záležitostí musí potýkat i s problémy stařeckými, mě však dostal).

Lesní duch (1981)

Vytvořit opět nějaký komentář tížilo mou mysl už delší dobu a protože jsem to nestihl před oslavami nového roku a ani první dny po těchto oslavách, kdy jsem vyspával vyčerpanost organismu (běžně se tomu říká kocovina :), rozhodl jsem se tak učinit dnes. V den, kdy mimochodem můj mladší bratr získává plnou způsobilost k právním úkonům a kdy jsem viděl pro mnohé kultovní záležitost The Evil Dead. Mám-li včil ze sebe vysypat, jak moc se mi to líbilo, nejsem si jist, zda fanoušky potěším. První dvě třetiny nepostrádaly výbornou atmosféru a já se skutečně bál (jasný důkaz, že nemusí všude téct litry krve), ale poté přišla poslední třetina, kde dochází k vypořádání se se zlem a to, podle mě, Sam Raimi už tak dobře nezvládl. Bruce Campbell hrál dobře, stejně tak ostatní, masky byly vydařené, ale....ale chyběl ten pocit vyvolaného strachu, který jsem měl v prvních dvou třetinách, což bylo skutečně mrzuté, a The Evil Dead si mé srdéčko proto nezískal. Nebudu tvrdit, že je to špatný film a že stojí za starou belu už vůbec ne, ale přidělit mu vyšší hodnocení nemohu a přitom to měl ke 4* našlápnuté jen co je pravda. Škoda škodoucí.