Hory mají oči 2 (2007)

Budu citovat uživatele Cival: „Ta nejneschopnější vojenská jednotka, jejíž členové si občas zapomenou kulomet u latríny, anebo se jdou vyčůrat za roh, ač ví, že potvory mohou vyskakovat odevšad, je hodinu a půl nudně porcována zmutovanými hnusáky. Úvodní porod i hrabání v mozku znechutí, ale vylézání mrtvol z obrovských nádob na hovna spíš rozesměje... Aja forever.“ Nezbývá než souhlasit a ty 2* dávám za pár povedených scén (hlavně znásilnění), občas líbivé mordování a mumanty, kteří netrpí nesmrtelností, jež je tak typická pro filmy podobného rázu. Hory mají oči podruhé a já doufám, že naposled, protože pokud by to mělo pokračovat podobným směrem, uskutečnil by uživatel Lateef to, k čemu se veřejně zavázal, a myslím si, že by pak členové štábu prosili, aby se nikdy nerozhodli natočit další díl hororu, jímž Alexandre Aja světu definitivně dokázal, že točit umí.

Hory mají oči (2006)

Hrůza, skutečný psychický i fyzický teror, ohromné množství krve a bezmoc někam utéct, přesně takhle si představuji poctivý horor dnešní doby a nutno podotknout, že Aja to lépe zvládnout ani nemohl a několikaminutový útok na karavan je tím nejlepším důkazem. Alexandre Aja divákům definitivně dokazuje, že to, co předvedl (i přes pokažený konec) ve filmu Noc s nabroušenou břitvou, nebyla náhoda, a máme se tak v budoucnu ještě na leccos těšit.

Poslední kanibalové (1977)

Dříve, než Ruggero Deodato světu ukázal, co je to skutečný horor, natočil snímek The Last Cannibal World. Tedy film s kanibalskou tématikou, na který se, stejně jako v případě Cannibal Holocaust, valí vlna kritiky, popřípadě nadšení nad dobře odvedenou prací zobrazující teror, strach a nejistotu hlavního hrdiny v plné parádě. Leč z hlediska mého tomu tak není. Možná jsem očekával až přílišnou brutalitu, jež nám byla ukázána v již zmíněném Cannibal Holocaust, možná kanibalské orgie, možná více kontroverze, možná něco jiného, nevím... Výsledek však, podle mě, dopadl příšerně. Postavy se chovali jako idioti, hudba se k filmu absolutně nehodila (leda by se jednalo o porno ze 70.let), kanibalové byli k smíchu a strach a teror v nedohlednu. Oproti Cannibal Holocaust je toto jen obyčejná zívačka a jsem rád, že to bylo viděno teprve až po něm, protože kdoví, zda bych po této příšernosti dokázal dát Deodatovi druhou šanci. Ta jedna hvězdička za jednu dvě solidní scény (především pitva krokodýla) a krásnou kanibalku s prsy číslo tři.

Sportovní noviny (1994) (pořad)

...aneb stejná hovna jako Televizní noviny TV Nova, ale nebývalo tomu tak vždy a navíc jsem sportovec tělem i duší, proto hodnotím o stupínek výše.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Pravidelná každodenní vymývárna mozků, po níž to jediné, na co si budete moci vzpomenout, budou prsa/kozy (nehodící se škrtněte) Borhyové (zase ale díky za ně), protože jste tak znásilněni, že o nějakém racionálním a nezávislém myšlení nemůže být ani řeč.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Do třetice všeho dobrého, tvrdí jedno rčení, avšak nevím, zda to platí u třetího dobrodružství našich pirátských hrdinů, neboť film Piráti z Karibiku: Na konci světa dopadl přesně podle očekávání a teď je úplně jedno, zda je to myšleno pozitivně či naopak, protože z každého si bere přesně to, co se očekávalo. Z pozitivního směru je to například spousta akčních scén, krásné kostýmy a pěkná prostředí (jako vlastně u všech doposud natočených dílů), z toho negativního pak místy až nesnesitelná překombinovanost děje, typický mainstream (projev Elizabeth před závěrečnou bitvou) či nechutně přecukrovaná poslední scéna snímku, takže dát třetím pirátům více než 3* by mohlo být bráno jako prohřešek proti pirátskému kodexu...

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Druzí piráti jsou důstojným pokračováním a odvážím se tvrdit, že v leckterých částech filmu se prvnímu dílu mohou i rovnat. Opět tu jsou krásné kostýmy, svižný děj, vtipné momenty, kvalitní záporák, líbivá prostředí a dobré herecké výkony...ale vše je to na úkor občasné překombinovanosti děje a všech jiných věcí, které si s sebou pokračování přinášejí, takže suma sumarum 3,5* jak vyřezané pirátským kordem.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Dobrodružný nářez pro celou rodinu se svižným začátkem, vtipnými chvílemi, nádhernými kostými, excelentním Johny Deppem, několika nelogickými momenty a typickým hollywoodským koncem...co víc chtít?

Rande (1997) (pořad)

Sledoval jsem, bavil jsem se, fandil jsem, ale to mi bylo o mnoho let méně, takže kdo ví, jak bych hodnotil dnes, neškrtila-li by mě struna nostalgie takovou silou.

Mezi námi kluky (1981)

Sociální křeč, kýč a tak neskutečná sračka, až jsem tomu v průběhu koukání přišel na chuť a rozhodl udělit stejnou porci hvězd, jako v případě Barbara Conana! Stupidní a milé pokoukáníčko, stejně jako Pravá blondýnka s Reese Witherspoon v hlavní roli.