• Fantasy

Uteč (2017)

Být tam trošku více brutálnosti tak nebudu váhat s 5*. Film je založen na rasové nenávisti vůči černochům. Což je určitě libůstka pro rasisty o tom žádná, ale tak skvělého konce se dočkáme v opačné situaci. Scénář byl napsán režisérem, který dokáže upoutat divákovu pozornost díky svému mysterióznímu žánru a vyvolat v něm zvědavost, přemýšlení, co se to vlastně odehrává v té tajuplné rodince. Děj naznačuje, že s rodinou není něco v pořádku, ba dokonce až do poloviny filmu si říkáte, jak se jim podaří uniknout ? Dokud ale náš černý hrdina neobjeví fotky s jeho přítelkyní. Zničeho nic film dostává trošku drsnější, krvavý spád až vám to zastaví dech. Děj byl opravdu promyšlený, drsná pomsta a krev co lítala, by mohla naznačovat do budoucna, že se režisér vydal na dobrou cestu.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Žijeme v dnešní době, tak bych očekával trošku větší napětí. Pokud se snažili kopírovat z prvního dílu, tak se asi špatně dívali. Poslední 30minutovka měla dobrý nádech, kde stačilo jen trošku déle držet kameru na potvorách, trošku více lekaček právě díky té potvoře. Všechno zůstalo nevyužito na stejném bodě jako první díl, což je velká škoda. Díky neschopnosti a přehnanosti udržet kameru v obraze, to na člověka působí spíš víc zmateně než aby to vyvolalo strach.

Killing Ground (2016)

Kam se poděl australský vtip, hektolitry krve, originalita příběhu ? Vždyť tohle snad nemá s hororem absolutně nic společnýho...nemluvně o tom, že se jedná o další z X vykradaček, kdy se skupinka lidí ocitne v nebezpečí zabijáka/ů někde poblíž lesů. Tohle bylo velké zklamání.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Konečně jsme se zbavili té beznadějné romantiky holka + kong (pokud nepočítám scénku se zachráněním herečky a pak šáhnutí na čumák). Tentokrát to byl trhák, který nenechal ani 5minut vydechnout. Režisér konečně pochopil, jak udělat z Konga drtiče všech, který opravdu dokáže upoutat divákovu pozornost. Scénáristi zjistili, že ten film může mít rychlejší a akční spád, bez stupidní keců kolem všeho - nejlépe rovnou na věc ! CGI efekty snad ani nemusím zmiňovat na výbornou. Očekával jsem řežbu mezi monstry a dočkal jsem se. O to více se těším na bitvu Godzilla proti všem.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Tentokrát změním názor, díky, že je konec ! Těšil jsem se jak malej kluk.... no jak se ten film táhnul pořád dokola jak kolečko od mlýna - zombie-Milla-Umbrella-zombie-Milla...tak už jsem se začal fakt nudit, ba dokonce místy už to bylo otravné. Co je tu nového, čím je díl obměněný ? Ničím. Jsou tu nějaké zajímavé nápady ? Nejsou. Budou zombie vyhubeni ? Zaplať za to, že ano. Paulovi už konečně došla náplň do pera. Milla už taky není taková kočanda jako dříve. Kromě toho, že se děj točí kolem dokola jak kolečko od mlýna, navíc si můžeme všimnout už i dost sestřihaných scének při bojích, přestřelkách ba dokonce s velkou potvorou, co sváděla Milla souboj tuším v předchozím 5 nebo 4 díle, tak zde byla graficky provedená jak lacinej béčkovej film - nebo-li potvora z nějaké akční hry na pc. Odpočívej v pokoji a běda ti, jak uděláš reboot.

Pařba o Vánocích (2016)

Strašně jemná, slušnější komedie, na které nebejvám moc zvyklej. Kdo čeká, že tu bude mraky úchyláren, sprostých slov, nechuťáren, prasáren tak ho musím zklamat - nebude.

Scream (2015) (seriál)

To je opravdu skutečný vřískot, který se dokáže vyrovnat všem 4 filmům! Napětí, grády, zvraty, překvapení a silné tušení, které vám něco říká, že prostě ta reportérka má jistou spojitost i ve filmech. Nicméně konec první série dokáže velice zamotat hlavu a konec druhé série ? Tak to je absolutní trhák! Tohle prostě nikdy nemůže skončit pokud to budou mít scénáristi a režiséři takhle promyšlené, vždy se najde nějaká nesrovnalost, která povede k pokračování další série! Už se těším na 3tí pokračování. K tomu všemu pěkné holky a MTV u toho.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Skoro bych až řekl, že bojové akce/přestřelky už začínají předhánět rychlou a zběsilou jízdu s auty, každopádně pořád to má děj a pořád to má grády ! Ten děj byl zprásknutej na výbornou se zvratem, který jsem nevěděl zda očekávat u Doma ale prostě podržel partu tak to má být ! Pár vtípků zde od Ludacrise a Tyrese také najdeme. Tak snad nás zahltí ještě dalšímka peckama, víceméně je odkud čerpat, přeci jen ta Cipher na konci přežila a je třeba ji zlikvidovat.

John Wick 2 (2017)

Uhhhh, to byla pecka... co pecka pořádná mrda ! Najděte mi někdo lepší akčňák, nezastavitelnou řežbu, přestřelku, bojovku prostě all in ve 120minutách !! Krev lítá kde může, pomsta je obyvklé dění v dnešní době, ale prozatím jsem teda neviděl takhle brutální. Možná Zátah 2 byla podobná fight magořina. Keanu Reeves si prošel postupným vývojem přes matrix až po Johna Wicka. Choreografie působili dost dobře, scénář napsaný na výbornou... najdete zde 5minut nudy ? Pokud ano, tak jste lháři. Pro rok 2017 máme asi vybráno, co se týká akčních bijáků. Pokud Chad udělá ještě 3 kapitolu, tak to už bude sado maso, vlastně všichni proti Johnovi, ale dal bych si to po tomto dílu s velkou radostí.

Proč právě on? (2016)

Oh my goood jak slušně zpracovaný film, bez přehnaných zvrhlostí (řekněme jen do určitých náznaků). Joo Bryan Cranstoooon a jeho obličejové výrazy, pane jo... to je herec jak se patří :D ! James Franco v roli takového menšího vulgárního, pubertálního, bohatého zvrhlíka proti Bryanovi alias slušný otec co vychovává dceru. Nezapomenutelné hlášky, scénář všech herců, kteří byli považováni za zaměstnance, rodinu nebo dokonce za ,,sluhy,, Lairda to byly perly neskutečné. Charismatická dívka v podání Zoey Deutch, co musela upoutat svým vzhledem a postavou snad každého, hrála svoji roli zamilované výtečně. Koneckonců.. kdo se ujal režírování ? John alias Fotr je lotr 1,2 - očekávání bylo velké a splněné !