Zlodějka knih (2013)

Prvé veľké plus bolo sprevádzanie rozprávača celým filmom, kde sme si mohli všimnúť, že šlo vlastne o smrť. Film som si pozrel s titulkami (mal som na výber aj dabing) a prišlo mi to dosť "amícke" a.k.a americké. Veľa slov bolo po anglicky a zrazu povedali: " Ja, Nein, Entschuldigung". Dosť mi to vadilo. Hlavný hrdina filmu malé dievča, okej v pohode. Dej filmu nebol tam žiadny veľký zvrat a koniec som predpokladal. Napriek týmto mínuskám dávam filmu 75%.

Chraň nás od zlého (2014)

keď horor tak už takýto. Dej nás vtiahol do špinavého Bronxu, kde sa diali pre mnohých ľudí dosť nereálne vraždy a veci. Celkom obľubujem filmy v ktorých závisí dej od symbolov a celú záhadu podporuje napínavá hudba. Jediné negatívum, zľakol som sa asi len raz za celý film.

Hra o trůny (2011) (seriál)

I. séria - Bájny / fantasy príbeh. Kráľovstvo rozdelené na sedem častí, v každej časti sú iné zvyky, iní ľudia iná kultúra. Zo začiatku série som bol v tom stratený ako sa to všetko miešalo, nevedel som hneď priradiť kto kam patrí, ku koncu som púšťal jeden diel za druhým. Prekvapivý dej, dúfam že to tak bude pokračovať aj v ďalšej sérií. + draky na konci :)) 85% II. séria - pozrel som ju asi tak týždeň od konca prvej ( nebyť skúšok dám ju možno aj za dva dni ). Dej graduje, draky rastú, vojna sa rozširuje. Síce ma trošku odrádzajú niektoré dlhé dialógy. Znova umrelo dosť postáv, veľa vecí je tak ako by som nečakal, že môžu vôbec byť. 80% III. séria - to čo bolo??! ďalšia prekvapujúca smrť dokonca celého rodu. Už tam zostáva z mojich favoritov len John Sneh a Khaleesi. Som veľmi zvedavý na ďalšiu sériu myslím, že ju zbúcham celkom rýchlo. Akcia sa v tejto serií celkom zväčšila, viac mrtvých viac krvi. Dúfam, že hneď na začiatku zomrie "kráľ" Joffrey, úplne sa mi hnusí a celkom mu to prajem!! 90% koment som písal cez posledný diel pred zranením Sneha, skoro som sa posral keď ho trafila :D IV. séria - PECKA! Pozrel som ju celú asi za 3 dni a nemohol som sa toho nabažiť. Na začiatku sa mi splnili obidve túžby, pričom dej gradoval. Konečne tam boli aj poriadne boje a bitky. Budem sa opakovať ale ozaj na tomto seriály nešetrili krvou. Dosť vecí sa objasnilo a obľúbil som si aj ďalšiu postavu z príbehu, ktorá určite ešte zamieša karty : Arya Stark. Toto bola zatiaľ najlepšia séria ktorú som videl a nemôžem sa dočkať ďalšej :) 95% Aby PIATA séria začala ôsmym dielom a posledné tri boli najlepšie, tak to som ešte nevidel. Pre mňa osobne veľký úpadok voči predchádzajúcim častiam tohto veľkého celku a nezachráni to ani posledný diel, síce dá to slabú náplasť na ranu. 70% SPOLU: 84%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Fanúšikovia komiksových filmov traste sa, nový X-men je peckový! :) Pred začiatkom kina som rozmýšľal o čom to môže byť. Na začiatku ma milo prekvapil český dabing (síce pre tých verných asi odporúčam angličtinu). Dej filmu veľmi dobrý, nebudem tu ale písať o čom to bolo aby ste ma nezožrali... Doplnkom bola hudba, efekty a Jennifer Lawrence. Už teraz sa teším na ďalší diel.

Godzilla (2014)

Červené hodnotenie?? Dúfam len že teraz zo začiatku.. Toto dielo by som nenazval Godzilla ale skôr Tlstá jašterica vs Modlivka Pobožná. Celkovo dosť od veci film prvá časť filmu mi prišla tri dni dlhá a druhá bola len dva dni. Najviac zabitý bol svetelny lúč z Godzillky, to som fakt s otvorenými ústami pozeral na plátno v kine. Moju hviezdičku dáva za pekný snímok vlka a Godzillin útok chvostom, inak ma neoslovilo nič a prišlo mi to celé ako prehnaný snímok, ktorý zarába len na tom, ako sú ľudia zvedavý na remake filmu.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Omnoho lepšie ako predchádzajúci diel. Keďže sa scenár nedržal hlavných postáv ako to poznám ja tak ma dosť vecí prekvapilo ( v celku pozitívne ). Celkom ma potešil aj český dabing v kine, mohol som si viac film vychutnať. Spider-man mi prišiel v tomto filme ako veľmi citlivý a labilný chlapec, ktorý si pri každej spomienke na strýka, rodičov, Gwen poplakal no hneď ako prišlo na boj to bol najväčší tvrďák v NY. Celkom sa mi páčili efekty, ktoré boli počas celého filmu. Síce scénku s Goblinom som si predstavoval trochu dlhšiu, verím tomu, že v ďalšom dieli bude Goblina plná scéna.

Zpátky do ringu (2013)

Pohodový nedelný poobedný film pri ktorom sa človek zabaví a má aj zážitok zo sveta športu. Dve herecké boxérske ikony v jednom filme. Od začiatku som fandil Razorovi, ktorý to aj dotiahol tam kam mal. Každú scénu sprevádzali známe pesničky, ktoré sa extrémne hodili do situácie. Všetko dopĺňal Kevin Hart ako pasák a dohadzovač zápasov.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

1. Od pólu k pólu 5*▐ 2. Hory 4* ▐ 3. Sladkovodný svet 5* ▐ 4. Jaskyne 5* ▐ 5. Púšť▐ 6. Kráľovstvo ľadu ▐ 7. Trávnaté pláne ▐ 8. Džungľa ▐ 9. Plytké more 5* ▐ 10.Lesy mierneho pásma ▐ 11. Hlboký oceán

Zmizení (2013)

Dosť dlho som nevidel takýto dobre spracovaný psychologický film. Sprvu som sa tomuto filmu vyhýbal lebo ma odrádzala jeho dĺžka. Nakoniec som si ho pozrel a môžem povedať, že to bolo celkom fajn. Hugh zahral konečne aj inú rolu ako len wolverina a Jakeho som videl asi po dlhšej dobe. Ale k filmu, hudba celkom obstojná, kamera bola dobrá, nemôžem tomu nič vytknúť. Mučenie Alexa tiež celkom premyslené, len som čakal či pri konci filmu ako ide po dialnici nabúra, no nestalo sa tak. 4* bez väčšieho rozmýšľania :)

300: Vzestup říše (2014)

Dej zaujímavý, akcia bola, bitky premyslené aj po strategických stránkach, jediné čo mi dosť vadilo bola prehnanosť krvi v tomto filme, došlom mi to dosť nereálne a musím povedať, že jednotka bola o to lepšia.