Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Prosím?! Úplne zbytočný diel vo filme. Zbytočne dlhá cesta, dedina na jazere. Najviac ma však dostal drak, keď som ho zbadal som len s otvorenými ústami pozeral na to no v tom ten drak prehovoril a moja ilúzia úplne padla. Vo filme kde sú škreti, elfovia, hobiti, trpaslíci je drak ktorý rozpráva. Vôbec ale vôbec mi to nešlo dokopy a pokazilo mi to celý film, ktorý bol inak veľmi atraktívny plný aj osôb, ktoré poznáme z LOTRa alebo aj nových postáv ako bola mladá sympatická elfka ( Kate z LOST ). Jediné čo ma tam pobavilo bola scéna s tlstým trpaslíkom a sudom. Ďalia chyba bola v Šmakovej jaskyni alebo ako by som to nazval. Chceli mať akčné scény, vždy to bolo na to isté kopyto. Najmenej päť krát vždy len tesne unikli ohňu. Jednou vetou: " Čakal som viac, no menej sa už nedalo" ! 55 %

42 (2013)

Perfektné, perfektné a zase perfektné!! Ku koncu roku pozerám len tie lepšie filmy. Harisson Ford ako silno veriaci majiteľ klubu, Chadwick Bosemann / Express / znovu ako prvý černoch v danom športe. Silné emócie, dobrá hudba ale hlavne ide o pointu, že každý sem rovnaký. Opakujem sa, perfektný film.

Riddick (2013)

Minulé sci-fi som považoval za jedno z najlepších tohto roku. O tomto môžem povedať, že bolo najlepšie. Riddick ma opäť nesklamal. Vin Diesel vie okrem filmov za volantom natáčať filmy aj s nožom v ruke. Najviac ma pobavila scéna s hrnčekom. Určite odporúčam pozrieť tento film.

Elysium (2013)

Mám rád Sci-fi filmy a musím napísať, že tento patrí k tým lepším v tomto roku. V hlavnej úlohe Matt Damon ako záchranca nevinných ľudí na zničenej planéte. Celkom sa mi pozdával dej, síce miestami bol zdĺhavý a jediné čo mi vadilo bola "roztrasená" kamera pri každej jednej bitke a prestrelke.

Millerovi na tripu (2013)

Ľuďmi ospevovaná komédia, ktorá ma ale vôbec nedostala. Dej bol ľahko predvídateľný a celkom jednoduchý. Postavy boli celkom v slušnej zostave ako aj herecké obsadenie v hlavných úlohách. Humor nič moc ale inak to bola celkom slušná podívaná, však vieš čo myslím ;)

21 gramů (2003)

Od režisára Alejandra som videl film Amorres Perros, ktory sa mi pacil. Tiez bol dejovo prelínaný, ale celkom som sa v ňom vyznal. To sa o tomto filme povedať nedá. Tu som sa stratil už asi na začiatku. U mňa 45 %.

Mechanický pomeranč (1971)

Každý ako si zaslúží! Mladý Alex si prešiel svojím peklom ale dostaval len to co sam voľakedy rozdával. Po pravde som nečakal že sa to takto vyvinie. Zo začiatku mi to prišlo ako fantasy blbosť pri ktorej sa budem nudiť no potom som sa do toho vžil a videl som jeden celkom dosť dobrý film.

Moulin Rouge (2001)

"To najkrajšie čo môžeš mať je lásku dať a láskou byť milovaný".. Muzikál plný známych piesni, od Final Coutdown po Can-Can. Príbeh celkom dobrý, ale línia filmu bola dosť čitateľná. Herecké obsadenie si v hlavnej roli splnila Nicole Kidman, ktorá zahrala "vášnivú devu" veľmi ale veľmi presvedčujúco. Celkovo príjemný muzikál.

Pozemšťané (2005)

Určite sa nestanem vegetariánom, ale tento dokument o nevraživosti ľudí ma určite ovplyvní. Na začiatku filmu je jasne napísané, že nie je prístupný deťom lebo obsahuje snímky, ktoré by deťom nedovolili spať. Ja asi tiež len tak ľahko nezaspím, ale som toho názoru aby sa to púšťalo starším deťom v školách, aby videli všetko čoho je človek schopný. Nedokázal som pochopiť ako niekto mohol toto natáčať na telefón alebo ísť v kľude spať s pocitom, že zabil brutálnym spôsobom prasa či kravu. Ozaj by sa malo ľudstvo nad sebou zamyslieť.

Lincoln (2012)

Prvýkrát som sa pozeral na občiansku vojnu z politického pohľadu. Nebolo to až také zlé a videl som za tým kus práce od Abrahama Lincolna, ktorý celý svoj život venoval tomu aby sa teraz na svete žilo lepšie a krajšie. Prevedenie filmu bolo celkom priemerné ( Na Spielberga trochu slabšie), ale veľmi mi to nevadilo. Film Lincoln ma vôbec nenudil a zaradím ho do priemerného filmu. 60 %