Kazatel Kalašnikov (2011)

Téma, ktorá je pre európsky a americký svet TABU. Nikoho nezaujíma, že ľudia v Afrike nemajú čo jesť a piť a ani to, že sú tam vojny a denne zomierajú nevinní ľudia. Ale teraz k filmu. Gerard Butler zahral rolu " Kazateľa " perfektne, na začiatku keď hral sfetovaného a drsného motorkára som v ňom videl ako vždy Gerarda. No keď začal hrať veriaceho kresťana, ktorý chce zmeniť život sebe, priateľom, rodine a deťom v Afrike som si povedal : " Tak táke ho to Gerarda som ešte nevideľ ". V tú chvíľu ma ten film neuveriteľne bavil, veril som v každé jedno slovo čo sa tam povedalo. Bohužiaľ dej filmu sa zmenil a Gerard sa znovu vrátil na koľaj vraha. Film vo mne zanechal niečo čo som dlho necítil a to je to, že ľudom treba pomáhať stále a nie len vtedy keď sa darí aj nám..

Avengers (2012)

Komiksový hrdinovia, ktorý dokázali pobaviť. Najprv som to hodnotil na 4 hviezdičky, neskôr pozrel znova a prehodnotil na 5 za humor, hudbu, kameru a efetky ..

Van Helsing (2004)

Tak takyto žáner filmu mám ozaj rád. Najprv dr. Frankenstein potom starý tajomný Paríž plný vrahov, ďalej Vatikánska sekta a nakoniec Transylvánia, kde žije gróf Drakula so svojími družkami a plný les vlkodlakov, ktorý ho chcú roztrhať na kusy. Van Helsing na mňa už od začiatku pôsobil ako správny lovec príšer zo samotárskymi vlastnosťami. K ňomu pridali sympatickú Kate Beckinsale a o rozruch bolo postarané.

Warrior (2011)

Najprv som ho videl po anglicky a bolo to niečo parádne, teraz po česky a nemôžem zmeniť názor na to. Sám mam jedného brata a keď sme boli mladší sme sa tĺkli hlava nehlava /takto som si to vtedy predstavoval/. No naše detské problémy neboli nič proti tomu čím si prešli hrdinovia tohto excelentného filmu. Neviem prečo, ale fandil som opať tomu mladšiemu bratovi a opäť som dúfal, že práve on to vyhrá aj keď som vedel ako to bude. Viem že sa tento film zaradil medzi moje obľúbené...

Coach Carter (2005)

Film, ktorý som videl veľa krát ale hodnotil až teraz. Prístup aký mal pán Carter ako tréner ma doslova fascinoval, lebo s niečím takým profesionálnym by som sa chcel stretnúť. Z bandy "spratkov" spravil hviezdný tým, ktorý víťazil. Spravil disciplínu, ktorú aj tak niekedy porušil pre dobro svojich chlapcov. Myslím, že o športovú akciu, humor ale aj drámu v tomto filme nebola núdza.

Argo (2012)

Osobne som od oscaroveho snimku cakal viac.. Malo akcie.. Stale len debaty.. Myslim ze Pi a jeho zivot bolo ovela lepsie...

O statečném kováři (1983)

Ceske vydanie slovenskeho Lomidreva.. Nebudem tu pisat ktora z krajin to vymyslela ci uz to napisals Bozena Nemcova alebo Dobsinsky, je to iba moj osobny nazor.. Lomidreva som pocuval este ako maly na LP platni a teraz som si prijemne zaspominal na detske casi..

Koupili jsme ZOO (2011)

Vdovec s dvomi deťmi hľadá nový domov a náhodou ho nájde, no prikúpi si k nemu aj malý bonus a tým je Zologická záhrada. Romantická komédia, ktorá je zároveň dosť smutná keďže stále spomínajú nebohú ženu. Veľmi podarená snímka, ktorá spája ľudí so zvieratami a sám som si položil otázku: " Keby som si mal vybrať medzi ľuďmi a zvieratami, čo by to bolo?" No, možno raz zoberiem odvahu na 20 sekúnd a kúpim si ZOO.. PS.: Za ten koniec piata hviezda!

Lovec jelenů (1978)

Prvá hodina = nuda, to čo sa dalo dať do 15 minút bolo podľa mňa zbytočne roztiahnuté na tretinu filmu.Roberta De Nira som spoznal až v polke filmu keď sa objavil oholený a bez brady. Celkom som nepochopil pointu tohto filmu a súvislosť názvu s filmom. a prečo nezastrelil toho jeleňa. Samozrejme okrem negatív mal film aj pozitíva, v tomto prípade musím dať do popredia hudbu a myšlienku s ruskou ruletou. Bohužiaľ v mojom prípade bolo viac negatív ako pozitív.

The Art of Flight (2011)

Snowboarding nieje len šport, je to zábava, vierovyznanie, hobby, práca, ale hlavne je to životný štýl. Takéto dokumenty by som mohol sledovať snáď každý deň. Perfektné zábery z rozličných kútov sveta k tomu vždy vysmiaty a bláznivý chlapíci na doskách a veľké plus pre soundtracky, ktoré sprevádzali tento dokument.