Křídla Vánoc (2013)

Konečně Českej film, co se mnou něco udělal. Příběhy těch čtyř lidí jsou neuvěřitelně silný a svým způsobem reálný. Už na začátku filmu, když jsem jenom viděl, jak se mezi sebou baví a žijou, tak jsem si řekl, že tohle je film, kterému bych strašně rád dal 5 hvězd a v průběhu snímku nenastal moment, který by mě přesvědčil, že bych snad neměl. Dojemnej a moc povedenej film. Příště si ho zkusím pustit na vánoce. Přece jenom se mi zas tak často nestává, že by mi postavy ve filmu byly tak moc sympatický, že bych jim celou dobu přál jenom to nejlepší. Možná to vánoční prostředí nebo nevim.

Pierrot lunaire (2014) odpad!

Škoda, že jsem si před projekcí nepřečetl, že majestro Bruce La Bruce je režisér Německýho gej porna, mohl jsem si ušetřit nejdelších 23 minut mého života a ano jsem si vědom, že to bylo dlouhý 51 minut. Vskutu experiment to teda byl, jak to prezentovali v programu MFF KV, experiment jestli to někdo vydrží do konce.

Ledová archa (2013)

Celej film předu blahem a pak všichni pochcípaj a jako jediný přeživší vylezou v norkovym kožichu asiatka a mrňavej černoch, co si ho asi za těch 30 sekund, co trval výbuch stihl přešít, aby mu přesně padnul. Pak tam prošel medvěd, podíval se do kamery a konec. Pak jsem prošel já, podíval se k východu a konec.

Zejtra napořád (2014)

Vzhledem k tomu, co z českých filmů jsem v poslední době viděl a jaký neskutečný kokotiny to byly, tak jsem chtěl bejt co nejmíň kritickej, zvlášť když to byla ta světová premiéra. Námět docela dobrej, příjemná kamera, dobrý obsazení a výborný herci. Ani to filozofování mi nevadilo, vlastně se mi to i docela líbilo. Samozřejmě by se toho dalo dost vyčíst, jako třeba pitomý dialogy (i když oproti Příběhu Kmotra je to uplnej Woody), ale já si zapomatoval hlavně pozitiva. Některý scény byli fakt perly, jako třeba kleptoman Přeučil nebo omračování Rudy z Ostravy. Jsem rád, že tam hrála Vica Kerekes, protože v českých filmech s ní se je aspoň na co koukat, když už to je o hovně (Zejtra napořád náhodou není tento případ) a navíc je skvělá herečka.

Zmizení Eleanor Rigby: On (2013)

Nádherný, krásný, skvělý film. Těmito třemi slovy bych definoval ZER: On. Technicky dokonalý film s hereckými výkony, co překračují hranici herectví (prosím oskara pro Jess Chastain), ale hlavně revoluční projekt, který dává nový rozměr pohledu na filmové postavy. "On" je podstatně líbívější a není tak depresivní jako "Ona" a opravdu vážný spád nabere až na konci. Každopádně já jsem nadmíru spokojen. Film jsem viděl ve Varech na 49. MFF, kde o něj ani nebyl moc velký zájem, dokonce to vypadalo, že ho nakonec neuvedou, protože ještě den před projekcí chyběla celá část On.

Marilyn: Nedopovězený příběh (1980) (TV film)

Překvapivě dobrý životopis. Film ale hodně trpí v některých místech a to hlavně tím, že některé události z života Marilyn jsou vypiplané do posledního detailu (vystoupení pro vojáky v Koreji 1954), zatímco jiné jsou úplně splácané až nesmyslné. Každopádně mě moc překvapila Catherine Hicks, které se opravdu enormně snažila a docela jsem jí tu Marilyn i věřil. Jason Miller se na Arthura Millera vůbec nehodil, ale zbytek obsazení ok.

JFK (1991)

Možná nejdůležitější film vůbec. Nejde tu jenom o snahu dostání spravedlnosti tomu zasrancovi Kennedymu, ale jde o to otevřít oči lidem v nahlížení na vládu v záležitostech tak důležitých, jako je smrt hlavy státu (hlavně na tu americkou). "Kdo pláče nad Lee Harvey Oswaldem?" Tenhle film něco dokázal a je to dobře.

Země bez zákona (2012)

Kdybych pominul nic moc scénář, tak je to super prohibiční gangsterka s postavama, jak kdybych si to vysnil, femme fatale Chastain, gangster Oldman, lord kořalka Hardy a chodící definice správnýho záporáka Pearce. Ale kurva proč měla Oldmanova postava ve filmu prostor asi na pět minut? Aspoň že to bylo znamenitejch pět minut.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jsem z tohoto filmu upřímě zmatenej, byly chvíle, kdy jsem chtěl dát tři a jindy zase pět. Ačkoliv scénář je skvělej, tak mě to místama zase tolik nebralo. Mám smíšený pocity, ačkoliv to bylo skvělý a stejně mi to nedá, ale Marilyn která měl Holly původně hrát by byla ještě lepší než fantastická Audrey. A Rooney byl skvělej.

Graceland (1998)

Pro fanoušky Elvise to musí bejt bomba, ale já jako fanoušek Marilyn Monroe jsem taky spokojenej. Příjemnej film, ale hlavně bych chtěl smeknout před výkonem Harveyho Keitela, kterej byl opět nezapomenutelnej a tohle je jedna z jeho nejlepších rolí.