Jeden musí z kola ven (2011)

Nudným politickým thrillerem tohle může nazvat vylízanej příznivec Verbala nebo člověk, pro kterého je vrcholem filmu žánr hororový, zatímco fanoušek špionážních thrillerů a retro snímků je nadšen. Tinker Tailor Soldier Spy je jeden z nejpromyšlenějších filmů (minimálně 2010+) s dokonalou zápletkou, co jsem měl to potěšení vidět. Je to inteligentní, do detailu propracované s famózním scénářem a dokonalým obsazením. A ta atmosféra! Navíc jeden z nejlepších konců v historii kinematografie. Že byl Gary Oldman dodnes odměněn pouze jedinou nominací na oskara, a ještě neproměněnou, nad tím opravdu zůstává rozum stát.

Blondýnka (2001) (TV film)

Bóóže to zas byla sračka. Já jsem si teda plně vědom toho, že autoři si chtěli životní příběh Marilyn udělat po svém a proto ne jenom, že je to místama hodně nepřesný, ale spoustu událostí si prostě vymysleli. To jsem byl ochotnej tolerovat přesto, ale nechápu proč je to tak pitomý, proč Marilyn řiká svým manželům "taťko"? Z Marilyn tady dělají Lorelei Lee a co mě pobavilo asi nejvíc byl look Poppy Montgomery, který se Marilyn nepodobal ani v nejmenším a hlavně, že ve filmu vypadá Marilyn v roce 1948 uplně stejně jako v roce 1958. To nejspíš tvůrčí hlavy, co za timhle paskvilem stojí se báli, že když někdo přijde k bedně pozdě a Marilyn nebude hned vypadat jak femme fatale, tak by jí dotyčná osoba nemusela poznat (bejt náhodnej kolemjdoucí, tak ji taky nepoznám) a třeba se ani nepozastavit u tohoto výtvoru. Ke světlým stránkám. Narozdíl od ultrasračky Norma Jean a Marilyn tu z M.M. nedělali Hollywoodskou bestii, ale místo toho je tu jakási ztracená holčička, co by chtěla být slavná a milovaná, což je dobře a věta, co na konci pronesl maskér: "Jenom ona byla mezi nimi člověk." se mi taky moc líbila. A když to celkově zhrnu, tak první díl byl celkem dobrej. Normu Jean jsem Poppy docela věřil a vůbec to bylo docela dobrý, ale druhej díl to už bylo silný přestřelení. Hlavně proboha, ať nikdo nebre vážně děj tohoto filmu, polovina toho co zde uvidíte se buďto nestala vůbec nebo úplně jinak a za jiných okolností. No aspoň, že jsem viděl Richarda Roxburgha taky někde jinde než v Moulin rouge, i když zas takovej rozdíl v rolích to nebyl.

Já, Frankenstein (2014)

Sice jsem to nedokoukal, ale už to ani radši dělat nebudu. Ono už jenom, že je Frankenstein PG-13 mi bohatě stačí.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ono to časem nejspíš bude lepší a lepší, ale první série teda slabota.

Grace, kněžna monacká (2014)

Elegantní malý filmek, ovšem famózně zahraný a řemeslně dokonalý. Narozdíl od Edith Piaf se nesnaží být tak velkolepý a není plný velkých rozumů. Kidmanová zahrála Grace jako by jí byla a já odcházel z kina samej úsměv, specielně proto, že se mi opět potvrdilo, jak jsou filmový kritici plný hoven, stejně jako spousta zdejších uživatelů z jejichž komentářů přímo čiší, jak se už nemohli dočkat až sem naškrábou svoje rozhořčení a stupidní posměšky.

Portrét dámy (1996)

Nikdy jsem ve filmu neviděl víc autentickej pláč, než jakej předvádí Nicole Kidman ve svých filmech. Famózní herecké výkony Kidmanky a vždy skvělého Johna Malkoviche. igi B. to vystihl přesně.

Pharrell Williams - Marilyn Monroe (2014) (hudební videoklip) odpad!

Že se tenhle příšernej videoklip a song jmenuje Marilyn Monroe dáva smysl asi tak, jako kdyby se to jmenovalo Kleopatra nebo Johanka z Arku. Z tohodle teda "Happy" nejsem.

Batman navždy (1995)

Schumacher, Kidman, Carrey, Jones, prostě nejlepší Batmanovský film. Jestli u "netopejra" temnotu, tak spíš tu Nolanovskou než Burtonovskou, ale Joelovo pojetí je stejně nejlepší. Přetláskaný barevný nevkus sedl třetímu Batmanovi perfektně, stejně jako ultra sexy Kidmanka po boku a dva nejlepší záporáci, se kterýma se kdy musel Baty vypořádat.

Amazing Spider-Man 2 (2014) odpad!

Chtěl jsem dát jednu za (spoiler!) smrtelný pád Emmy Šutrové, ale nasralo mě to tak, že ani tu jednu nedám.