Zkus mě rozesmát (2011)

Tady jde ta čtvrtá hvězda jen a pouze, za Kidmanku jako hulu tanečnici.

Reportér (2012)

Konečně jsem zase narazil na skvěle obsazenou prasečinu. Některý momenty filmu, opravdu jen tak nezapomenu, třeba sadisticky vymrdanej McConaughey, ale co z hlavy vážně nevyženu je Nicole Kidman a její rajcovní kousky v tomhle filmu. Bože, co bych dal za to, aby mě taky pochcala. Opravdu hodněkrát během filmu jsem se přistihl, jak čumim s hubou do kořán. A konec naprosto famózní.

Nine (2009)

Málo Kidman.

Marilyn Monroe: Poslední sezení (2007) (TV film) odpad!

Největší fraška ze všech dokumentů, co jsem o MM viděl. Nepřesně podané informace (poupravené citace, špatně prezentovaný sled událostí), neúplné informace, nejstupidnější klepy (lehký pornofilm), prezntace Marilyn jako údajné nymfomanky a takhle bych mohl pokračovat ještě, tak na dalších 20 řádků. Pokus o jakýsi temný dokument, ale nutno podotknout, že silně nepovedený, hlavně kvůli absurdním, nesčetněkrát vyvráceným tvrzením. Alespoň, že se dokument ke konci sám přizná, že informace v něm jsou jen těžko věruhodné. Pokuď chcete opravdu seriózní informace a ne hodinu a půl okecávání absurdních klepů, bez jakýchkoliv výpovědí nebo důvěryhodných zdrojů, dejte přednost "Love, Marilyn".

Captain Newman, M.D. (1963)

Výborný téma, skvělý obsazení, úžasně zahraný (hlavně Bobby Darin) a co je na tomhle filmu nejlepší, strašně sympatické postavy. Neni tu žádná otravná postava, všichni se chovají logicky a každej pacient je něčím zajímavej. Trochu mě překvapilo, že se to vymklo klíšé té doby (vlastně jakýkoliv doby) a ani tu nedošlo na žádný romantický pokusy o kojtus mezi hlavními hrdiny a tím samozřejmě nemyslim pořádnou chlapskou zábavu mezi Peckem a Curtisem.

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Čtyřka mě svýho času bavila, ale už to po ní měli utnout. Když jsem na tyhle koncentrovaný blitky koukal, tak jsem měl tendenci se furt ohlížet, aby mě nikdo neviděl, že na to vůbec čumim.

Den před krizí (2011)

Neskutečnej Spacey a Irons. Zbytek teda taky první třída, ale ti dva se ve svých rolích vyřádili nejvíc.

S láskou Marilyn (2012)

S přehledem nejlepší dokument o MM. Řada skvělých hollywoodských herců předčítá Marilyniny poznámky z jejího diáře a ztvárňují postavy, co ovlivnili její život, ale i spisovatele, co psali její biografie. Skvělý nápad na podání dokumentu a snad pokud člověk neni uplnej dement, tak mu dojde, že hanlivé klepy o Marilyn jsou vážně jenom klepy. Odkaz na film: http://www.youtube.com/watch?v=xeNya3QAeEw

Komorník (2013)

Highlightem filmu jsou podle mě jednoznačně všichni prezidenti, na kterých se vyřádila herecká esa. Nejlepší kreaci předvedl jednoznačně Cusack na jeho Nixonovi. Akorát ten Kennedy byl totální nesmysl a tohle je další příklad toho, jak si ho amíci rádi škatulkujou.

Philomena (2013)

Čtvrtou hvězdu přidávám jen za Judi Dench a Stevea Coogana, protože ti dva hráli tělem i duší.