Konkurenti (1992)

Pořád nechápu, jak mě moh zklamat film s Jackem Lemmonem, Al Pacinem a Kevinem Spaceym. Skvěle natočené, obsazené a zahrané nic.

Život Davida Galea (2003)

Další Spaceyho geniální výkon. Tenhle chlap by udělal zážitek i z Babovřesků.

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Po letech jsem dal lvům zas šanci....... nevim co mě to napadlo.

Prásk (1998) (pořad) odpad!

Prásk! Odpad!

Za mořem (2004)

Třeba mě za to ukamenujte, ale tohle je Spaceyho životní role. A aby taky ne, když si prakticky sám stvořil svůj vysněný film o jeho oblíbeném zpěvákovi. Pravda, je to takzvaný "žánrový guláš" a čert to vem, protože i díky tomu je tenhle film dokonalým dílem. Opravdu jeden z nejlepších a nejzajímavěji zrežírovaných snímků, co jsem kdy viděl.

Robocop (2014)

Tohle je jeden z mála případů, kdy 4 hvězdy ode mě znamenaj zklamaní. První polovina filmu perfektní. Skvělý začátek někde v Muhammadově s frajírkem Haleym, sympatický poldové Kinnaman a Williams a snový tanec s ženuškou za doprovodu Franka Sinatry. Pak druhá půlka, jakoby se ani nekonala. Když konečně plechovku postavili do akce, tak to sice bylo super, ale bylo toho nějak málo. Mě to připadá, jak kdyby prostě chyběl kus filmu. Co se týče obsazení, režie a kamery, tak je tenhle film ukázka perfektně odvedený práce. Je to strašná škoda, Padilha mě přesvědčil, že je skvělej režisér a Kinnaman byl perfektní Robocop. Modlim se za director's cut na Blu-ray, pak bych byl i ochotnej si ho pořídit.

Vlk z Wall Street (2013)

Komedie o spoustě fetu a šukání. Slyšel jsem o filmu řeči, jako, že to je ten starý Scoresese (Mafiáni, Kasíno), s tím teda naprosto nesouhlasim, těm klasikám se to nevyrovná, ani to neni stejný styl. Zkrátka 3 hodiny pěkně natočený vypatlaný zábavy s nulovou morální hodnotou a přechvalovaným "výkonem" pana DickCapria (díky bohu, že toho Oskara zas nedostal), od Scorseseho bych čekal víc. Ostatně Verbalův komentář hovoří za vše. P.S.: McConaughey kraluje i svýma deseti minutama ve filmu.

James Dean (2001) (TV film)

Kéž by byl takhle nějak natočen film "Norma Jean a Marilyn". Zatímco teda Marilyn Monroe se slušného životopisného snímku nedočkala ("Můj týden s Marilyn" nepovažuji za životopisný), tak James Dean rozhodně ano. Film krásně ukáže Deanovu genialitu a přiměje člověka pro něj cítit lítost, jelikož on byl jedním z těch dvou nejvýjimečnějších a nejvíc magických hvězd všech dob. Tehdy ještě neznámý James Franco, oživil legendu svým perfektním hereckým výkonem. Není se co divit, že Dean i Marilyn byli hvězdy padesátých let, v žádném jiném období, by tak výjimečné a tragické hvězdy vzniknout nemohli.

Norma Jean a Marilyn (1996) (TV film) odpad!

Tomuhle filmu chybí to co měl MŮJ TÝDEN S MARILYN a to, že nedával pocit jakobychom opravdu sledovali tu jedinečnou Marilyn. Norma Jean odprezentovaná jako děvka (naprosto nevhodně zvolená Ashley Judd) a Marilyn jako smažka. Ve filmu chybí spousta důležitých událostí (vystoupení pro Americkou armádu v Koreji, založení Marilyn Monroe productions, spolupráce s Miltonem Greenem a dalšími slavnými fotografy, natáčení filmu PRINC A TANEČNICE s Laurencem Olivierem,...) a především z filmu vůbec není patrná popularita Marilyn a dychtivost veřejnosti ji svím způsobem vlastnit, což byla jedna z hlavních příčin mnoha událostí v jejím životě. Že se mnou závěrečná scéna s posledním výdechem "Marilyn" neudělala vůbec nic, což když vezmu v potaz, že pravou Marilyn opravdu miluju a obdivuju, už o něčem svědčí. PS: Nedávno jsem si řikal, jak by bylo super, kdyby byl o MM natočen plnohodnotnej životopis, ale po tomhle zážitku bych se do toho snad radši nepouštěl, protože natočit dobrý film o Marilyn je prakticky nemožné, vzhledem k tomu jak byl její charakter složitý. Proto stále žasnu jak jí porozuměli autoři MÉHO TÝDNU S MARILYN.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tohle je film, o kterym s naprostym klidem můžu říct, že je naprosto nedoceněnej. Perfektní humor, zápletka, zkrátka nic nechybí, dokonce ani Spacey ne. Škoda, že tu neni top 11ka, abych si moh tenhle geniální kousek umístit.