• Krátkometrážní

Lída Baarová (2016)

Minimálně část expozice je v pohodě, ale pak se to stává hrozivým zážitkem, který bych si neužil ani na opilé projekci s kamarády. Až na jednu scénu - scénu ďábelského sexu a ohně - ta by se sama o sobě dala nominovat na festival otrlého diváka a všechny festy, co si jedou cringe.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Podceňovaný díl, s lehce dřevěným Lazenbym, ale kvalitně odsýpajícím příběhem a hlavně srdcervoucím finále, na které bohužel nebylo nikdy navázáno.

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody je průměrná filmová limonáda, která ničím moc neurazí, ale ani nenadchne. Jestli to sebere nějaký větši počet Oscarů, znamená to, že Oscar sice bude lidový, ale pokleslý co se týče umělecké kvality. Je to kvalitně natočené, Malek výborný (byť Cohena bych tam stále viděl radši, i se svojí muskulaturou), ale scénář je jako kdyby za drahé peníze a techniku hraného filmu natočili koncertní film-dokument ze zákulisí Queenů. Velký problém vidím v tom, že se ve výrobě filmu tak silně angažovali žijící členové Queen, a nechali natočit film, který by o sobě členové kapely asi chtěli vidět. Je to škoda, protože z potenciálně silné látky vznikl film, na který člověk brzy zapomene - když nepočítám dobrý důvod si pustit jejich nejlepší písně. *** Je třeba taky říct, že jsem rád, že ne úplně debilní film (na rozdíl třeba od Babovřesk) naplnil kina po celé republice, a to i ta kamenná na malých městech, ale do výšin top filmů všech dob, ani roku 2018 podle mě nepatří.

Tchoupitoulas (2012)

Hezky vystižená a lidsky podaná dětská dobrodružství v atraktivním prostředí rušné ulice Tchoupitoulas v New Orleans.

Zmizelá (2014)

Výborný thriller stavící na kvalitní předloze, kde byl geniálně obsazen "dřevo" Ben Affleck a Rosamund Pike jako ženská terminátorka. Nejvíc se mi na tom líbí, že to funguje i jako komentář romantických vztahů a pro všechny beznadějné romantiky a opuštěnce to vysílá signál, že úspěšný vztah může překonat opravdu leccos.

Prach (2015)

Krásné plynutí času krajiny lidské.

Hardkor Disko (2014)

Působivá moderní antická tragédie. Marcin Kowalczyk byl vybrán jako vhodný homme fatale, který svým hlubokým pohledem dovede milovat, i zabíjet. Film, který dokáže diváka fascinovat děním, které nelze plně pochopit, jen cítit.

Zloděj (1981)

Drive 80. let. 4,5*

Moonraker (1979)

Hrozivá, tendenční slátanina upomínající na tehdy módní Star Wars a geopolitickou situaci.