Legendy zločinu (2015)

Vypulírované retro okénko do londýnského East Endu zlatých 60tých. Vtipné a vizuálně pěkně vyvedené. Tom Hardy je vizuálně také pěkně vyvedený a dvojčata Krayovi (psycho bráchu i bráchu elegána) si střihl báječně, ženuška Emily Browning byla uvěřitelná, scénky u gangsterské mamá Lilien domácky komické... ale ani ony, ani trocha naznačených pikantností z orgií z Legend zločinu legendu neudělaly... A zkuste si trochu zagooglovat. Co ti dva sympaťáci prováděli ve skutečnosti, vrhá na tenhle příběh o poznání ponuřejší světlo.

Charlie Bartlett (2007)

Totálně nerealistická a naprosto rozkošná komedie o takových těch teenegerských problémech, distribuci víceméně legálních drog a psychiatrické praxi, kterou si na záchodcích na střední zřídil jeden osamělý Charlie (roztomilý, roztomilý Anton Yelchin). A také o zcela oprávněně naštvaném říďovi v podání Iron mana. Mimochodem, Kat Dennings tu vypadá jako dvojče Kristýny Leichtové!

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Ou nou! Ani ve vesmíru už před těma potvorama nejsme v bezpečí! Ale Steven z Bebrly je s pomocí taťky (Mitch Buchannon, samozřejmě) a své béčkové eskvadry v nejvytříbenějším dílu žralokonádí série opět zvládne. A navíc dojde i na nejpůsobivější raketoplánovou scénu od dob Armagedonu. No ano. Musím dát za pět, páč jsem, stejně jako sadlokan, při sledování nadšením okousala svůj plovák pobřežní hlídačky do tvaru miniaturní chobotničky.

Legenda o vášni (1994)

Romance vášnivá asi jako sterilovaná kukuřice v extra bezvýrazném nálevu, kde i ta sladko-slaná příchuť je nějaká divná.

Ben Hur (2016)

První půlhodinu jsem, já hloupá, pořád čekala, kdy už bude ta Judea. Jen co se objevil Juda Ben-Hur, rázem bylo jasné, že na to tvůrci šli vážně od lesa. Tuhle verzi má na svědomí nějaký dorostenec, kterého evidentně baví kulturistika, tráva a freestyle karate (divná kombinace, ale vysvětluje ledacos z toho, co na obrazovce uvidíte!). Chlapec to takhle zalomil nad dvouvětým abstraktem Ben Hura na zítra do školy, ve spánku ho napadlo fakt hustý pokračování... a hned ráno ho s kámošema a týpkama z místní putyky natočili v lesíku za sídlištěm. No co vám budu povídat, nejlepší byla galská královna!

Bledý jezdec (1985)

Když jsem se doslech, že do města přijel nějakej kazatel, představoval jsem si pánbíčkáře s biblí, co je trochu chabrus na plíce...

Sloní muž (1980)

Kolik zrůdnosti a krutosti se schovává za rouškou normality? Za přijatelnými tvářemi a souměrnými těly, za bezpečím stáda... Ubohý, ubohý John Merrick. V Lynchově netypicky jemném a zničujícím podání je jeho příběh tím nejsmutnějším, jaký se kdy dotkl stříbrného plátna.