• Pohádka

Herkules a Minotaurovo bludiště (1994) (TV film)

Osobně tent ofilm hodnotím asi jako nejhorší z celé "herculesovské" série. Zápletka je sice dobrá, ale divák je při sledování zcela zklamán neustálým time-breakem, kdy Hercules a Iolaos se neustále vracejí k dějům, které se staly v předchozích filmech a které zabírají prakticky víc než třetinu celého filmu. Samotnému Minotaurovi je zde věnováno minimum času a vůbec není objasněno, proč se dostal do této nezáviděníhodné situace božského vydědence. Já osobně navíc nechápu, že titul nese název Minotaurovo bludiště vzhledem k tomu, že jediné, co ve filmu vidíme je uzavřená jeskyně, ve které má Minotaur nachystané kukly pro své oběti, ze kterých chce udělat své vojsko pro Olympanům. Film ode mne proto dostává i přes to všechno pouze jednu jedinou hvězdičku za nápad a výpravu.

Disco Latine (1995) (pořad)

Zrovna tento pořad mi v dnešní přebujelosti televizního programu, kdy se některé věci a pořady za rok opakují 2-3x za rok chybí. Jsem docela zvědav, jestli se mi vůbec někdy jako latináři podaří shlédnout alespoň jeden díl tohoto pořadu, abych jej mohl alespoň zhodnotit.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

I do mistrného seriálu se občas vloudí chybička: V 11. dílu vidíme v scénu, kdy Helenka vychází plná smutku na rušnou pražskou ulici. Při krátkém pohledu od ní do ulice však v 5:58 vidíme věc, která do daného období nepatří - je to konkrétně kamenný normalizační koš na odpadky.

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

CHYBA V SERIÁLU: Z generála Rumburak ve chvíli, kdy se lstivě oženil s Xénii, kuličku. V dvacátém pátém díle však zničehonic je generál zpět ve své lidské podobě bez jakéhokoliv vysvětlení. Oproti tomu, jakou prožil anabzi v téže podobě Fantomas je to více než podivné

Šílení (2005)

Švankmajerův film, ve které se spojují různé reálie a divák vlastně neví, ve které době je se krásně propojuje hraný film a špičková animace, ve které naši animátoři rozhýbaly kusy masa, které neustále odtrhávají od kontroly hlavního hrdiny v podání Pavla Lišky. Počátek filmu mi značně připomínal trochu výpravné drama s anglickým podtextem, který zde byl celkem patrný. Skutečnost se však postupně vytrácí stejně jako důvěra Pavla Lišky k dívce, kterou chce zachránit před šíleným psychiatrem. Vše je nakonec úplně jinak a namísto jedné hrozby, kterou je pro něj Markýz se ocitá zcela sám i se svými psychickými problémy uprostřed blázince, ze kterého není návratu.

Skyfall (2012)

Nová Bondovka spíše zachraňuje situaci po dvou zpackaných dílech. Daniel Craig proto až nyní mohl před náročným divákem dokázat, že na roli britského agenta má dostatečnou kvalifikaci. Ve filmu je naprosto minimální množství milostných scén. Převažuje zde spíše láska k vlasti a patriotismus. Fanoušci Bonda, kteří doufali v Bondovu homosexuální náklonnost se dočkali, ale to takovým způsobem, že si z nich filmovi tvůrci vystřelili už tím, že hlavního padoucha v roli Javiera Bardema, který jej začíná osahávat spíše zesměšní a s ním tedy i ty diváka, kteří očekávali něco víc.

7 dní hříchů (2012)

Téměř až neuvěřitelný děj s velmi prudkým spádem oživující zážitek také především tím, že vše je na motivy skutečných událostí. Režisér Jiří Chlumský vytvořil ve stejném čase jao David Ondříček skvělý film vracející se do nedávné minulosti českého národa a zachycuje čas více než neradostný, ne-li přímo krutý. Charakteristika manželů Jana a Agnes nenese žádný z holywoodských či jiných mainstremových prvků, jsou naprosto osobití a vtahují diváka přímo do děje, který se v tu chvíli cítí naprosto jeho součástí. Dějový syžet je záměrně postaven tak, že důvody, proč musí Agnes utíkat se dozvídáme až v úplném závěru a ve středu příběhu proto sledujeme veškeré pálčivé důsledky, boj Jana o vlastní krk s jeho dřívějším sokem v lásce, který mezitím získal díky Němcům výnosný hotel a v květnových událostech se snažil získat dobrou pozici jako velitel Revoluční gardy rozkrádající severomoravské pohraničí. Film je natolik výborný, že ho se zájmem určitě shlédnu více než jen jednou. :)

Školní výlet (2012) odpad!

Film jsem neviděl, ale stačilo mi vidět trailer (který jsem ani nedokoukal), protože jsem zjistil, že už jen ze sestřihů je mi to docela odporné a nevkusné. Skoro jako bych viděl reklamu na nějakou novou soap operu.... :(

Bitch Slap (2009) odpad!

Omylem jsem na to přepnul a vskutku mi to přišlo jako béčko s dobrými triky, ale jinak se na to nedalo absolutně dívat.

Prázdniny v San Diegu (1989)

Docela solidní komedie s velkým množstvím nečekaných a často pro hrdiny trapných situací, jediná škoda je však u filmu v tom, že když se dostane do půlky, tak se přesouvá do roviny standartních béčkových filmů osmdesátých let. Takoví herci jako např. Leslie Nielsen v roli zlodějského magnáta je pak už jen mezníkem v potápění hezké zápletky. Z mé strany určitě hvězdičku za dobrý námět, hvězdičku za hudbu a kameru, ale to je asi tak vše. Film je dobrým odpočinkem v parných dnech při pohledu na hezké slečny v plavkách a "dva trumbery", kteří se kolem nich točí jen proto, aby získali zpět své auto. To asi tak vše.