Sinister 2 (2015)

Snaha byla, leč kvalit prvního dílu to ani zdaleka nedosahuje. Kdy už tvůrci hororů pochopí, že to není jen pořád dokola o těch stejných, trapných, lehce předvídatelných lekačkách. Horor má navodit atmosféru, při které se budu bát, ne mi přivodit infarkt...

Kosti a skalp (2015)

Netuším, co k tomu říct. Bylo to něco jiného, to určitě. Ale zároveň byla převážná část filmu o ničem, jen nekonečně dialogy. To je hlavní důvod, proč film hodnotím tak slabě.

Purpurový vrch (2015) odpad!

Nechápejte mě špatně, nejsem jeden z těch, kteří si libují v negativní kritice a už vůbec nejsem člověk, který nedá ničemu ani jednu šanci. Ale toto byla tak kolosální nuda, že jsem film musel po dvaceti minutách vypnout. A to jsem se na to ani těch dvacet minut v podstatě nedíval, prostě se to nedalo. Je mi líto, ale toto je pro mě zcela zbytečný film.

Brána temnoty (2015)

Pořád to samé dokola, lekačky nejsou všechno.

Opustit Las Vegas (1995)

Toto se prostě nedá slovy popsat. Neskutečně smutné drama a popravdě, nejsilnější film na toto téma, který byl kdy natočen a za tím si stojím. Nicolasův výkon v tomto filmu je strhující, ovšem osobně mě více chytl za srdce příběh Sery, která jediné, co chtěla, bylo milovat a být milována, za jakoukoliv cenu.

Hidden (2015)

Já nevím, do třetí čtvrtiny filmu to ještě celkem šlo, ale ten konec a vlastně to celé rozuzlení, mi to celé zkazilo. !!!!SPOILER!!!! Pokud by mi někdo mohl vysvětlit, jestli se mělo jednat o jakési zombie, nebo snad upíry (předpokládám tak proto, že v závěrečné scéně říká matka dítěti, že nepřežili 301 dní, ale nocí a když se při tom dívá do slunce, zčernají jí oči a raději hned opět poklop do podzemí zavře), byl bych moc rád. Pište mi případně do zpráv. !!!!KONEC SPOILERU!!!! Rozhodně bych film doporučil, ale nějak nadšení z něho asi nebudete. I když, jak se říká, tisíc lidí, tisíc chutí.

Na návštěvě (2015)

Nic nového pod sluncem, navíc to nemělo ani hlavu, ani patu. Lekačky celkem dobré, skoro by už ale měli uvažovat o vytvoření nového žánru, který by rozdělovat podobné filmy s vysokou koncentrací lekaček, od skutečných hororů, u kterých se má člověk skutečně bát, ne se jen pořád dokola lekat. Jak jsem řekl, film neměl žádnou hlubší pointu, v podstatě je to film o dvou starých bláznech, kteří si myslí, že je sledují marťani a proto se rozhodnou zabít vše živé... Skutečně logické, že? Kam na to ti scénáristi chodí.

Contracted: Phase II (2015)

První díl byl rozhodně lepší, snad jen méně nechutný. Myslím si, že zakončení prvního dílu bylo ideální v tom, že si každý mohl domyslet, jak to asi mohlo pokračovat. Já osobně jsem jedničku vzal jako takový prequel ke všem zombie filmům, jak tu již někdo uvedl. A tak to i mělo zůstat. V tom byla právě jeho originalita. Toto pokračování už víceméně těží z prvního dílu a jediné, co je v něm navíc, je jakási menší zombie apokalypsa, která ale filmu ubírá na kvalitě. Jednička prostě měla kouzlo a originalitu. Myslím si, že se dočkáme i třetího pokračování, které bude ale už totální slátanina a to musí již dopředu vědět i samotní tvůrci filmu. U jedničky to mělo skončit.