Chicago Fire (2012) (seriál)

Po první sérii musím říci, že Chicago Fire má bezesporu nejblíž k realitě, když si vezmeme na mušku hasičinu. Ok, pořád nemají přilby, když jdou do postrojů a na lana a bla bla bla a našlo by se toho daleko více, ale je to určitě snesitelné. Navíc tvůrci nabízí solidní škálu nehod, takže akce nenudí, protože není pořád stejná. Herci tomu taky celkem pomáhají, nejsou vyloženě otravní a někteří jsou dokonce charismatičtí. I tak bych ale trochu ubral drámo a zkusil to vést jiným směrem. Nevím jakým, ale prostě jiným. Koneckonců, já jsem jen trapný pozér, co kritizuje cizí práci!

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Nedávno jsem při rozhovoru na otázku "Jaké je vaše vysněné povolání?" odpověděl: "Osobní nabíječ Katy Perry a Scarlett Johansson!". Přesně tak, Katy je pro mě holkou, které bych při zvracení podržel vlasy a to bez jakýchkoliv námitek. Jó, jsem sice na lehce hubenější, ale to jí vždycky odpustím, zvláště když si ve sprše zpívám Hot n Cold. Taky je třeba podotknout, že švihlé holky mám rád, jen to mám do JůEsEj trochu z ruky, takže zůstanu jen u večerním singleplayeru nad Katyinými fotkami. Musím taky přiznat, že během sledování mi až bylo líto, že jsem nešel na její koncert v Praze, protože i z pitomého dokumentu sršela ta energie stejně jako z jejích prsou všemožné věci v jejích videoklipech. Celebrity to každopádně nemají jednoduché, ale taky si to samy zvolily, já raději zůstanu sexy hasičem, rockerem se slabostí pro Katy.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Minulý rok Interstellar, letos Revenant, příštího roku se bojím víc než Oscar Leonarda... hahahaha, já vím, vtipné jak prdel. Nicméně, to nemění nic na faktu, že hájp vymaštěných fanoušků opět posral film (tedy vytvořil očekávání k pěti hvězdám). A taky délka. A délka. A ještě jsem zapomněl na délku filmu. Možná mi ještě něco uniklo, asi délka. Na druhou stranu, jak mi filmy od Iňarritua nesedí, tohle bylo stravitelné a to díky úžasné kameře, jenže příběhově plytké a herecky "jenom" skvělé. Přirovnal bych to k 150 minutovému pornu s nějakou zápletkou... zápletka nikoho nezajímá a všichni jen chtějí vědět, jak je ta poloha vzhledem ke gravitaci možná. Mad Max byl dost podobný, ale byl zábavný, byl kurva SVIŽNÝ a na nic si nehrál! Revenant měl být dech beroucí, inovativní a co já vím ještě, ale byl jen plný řvaní, sípání a to měla být ta neskutečná dřina, kterou si štáb a herci prošli ve vytápěných stanech... Když jsou děcka ze školy 2 kiláky domů, tak jim je stejná kosa... ale nedostanou Oscara. Jen zjeba, že je na koberci to bíle svinstvo. #prayforoscarleo

Dokonalý šéf (2015)

Bylo to takové... ukážou nám borce, který byl chvíli fetka a pak se napravil, což vůbec není klišé jako prase, že ne? Dostal nějaké 2 super vzácné hvězdy, za jeden a ten samý předkrm, spadlou vidličku a pak ještě něco. Jako fakt? Po získání třetí se má stát novým Ježíšem a ti borci to hodnotí stále podle jednoho jídla? WHAT THE FUCK?! Třetí hvězda je samozřejmě překvapením! Šéfík se ke všem chová jako arogantní kokot, protože takoví tito "umělci" bývají. Jsou výstřední, takže jsou buď vegani nebo řiťopichové. Ale uvnitř je to zranitelný ptáček :((( Mezi tím vytáhnou nějaké postavy, které pak jen krájí cibuli nebo zkurví omáčku, takže vlastně úplně všichni. Ten film mi nedal nic. Jen snad vpoho střih a pár hereckých výkonů.

X+Y (2014)

Použiji-li stejně dementní přirovnání mně hodné, řeknu, že vidím svět takto: "Rfowso ds kewion-fs, ikw i aisfjk!". A autisté takto: "159i+9y51,18! - (741*24x)/log0,33 = 1010100110011". Pointou je, že je zajímají jen čísla a písmena jsou pro ně stejnou záhadou jako pro mě konec Interstellaru. Tímto zdravím všechen funclub ISu. Film je natočený přesně tak, jak byste čekali. Hlavní postava a zbytek jeho grupy, jimž nerozumí ani google překladač, jeho mamka ošklivá jako pondělí (řekl bych, že bylo nutné odstranit možný sexuální element, já osobně měl krev pouze v hlavě), kripl učitel jako jakýsi mentor, vedoucí skupiny Velké Británie, jehož příjemnost by vyhnalo na max pouze kružítko v jeho palici a samozřejmě mladá žena v rozpuku, jako prvek proměny našeho hrdiny. Předvídatelné drama, někoho urazí, někoho ne, tečka.

San Andreas (2015)

Neuvěřitelné, že celý film je tažen jen a pouze efekty. Neuvěřitelné, že se tomu upsal Dwayne Johnson. Neuvěřitelné, že nejlepším hercem byl Rickon Stark... ten přežije všechny. Neuvěřitelné, že jediné třesoucí se věci, které ve mně vzbuzovaly nějaké emoce, byly dokonalé kozy slečny Daddario. Neuvěřitelné, že za to opravdu někdo vyhodil prachy. Amerika je v ohrožení, lidé se zachraňují zpravidla až poté, co jsou chvíli v klinické smrti, předměty z ran se zásadně nevytahují a ústřední rodina přežije v epicentru neštěstí. Shrnutí: 95% efektů, 5% nějakých výkonů, 100% sraček, 2 hvězdy, jedna za každé ňadro Sašenky (alespoň něco mě zdánlivě nutilo, to dokoukat).

Rezistence (2015)

Původní koncept frakcí se mi stále líbil a jedním z důvodů je stále fakt, že bych byl pořád divergent s největšími koulemi, prostě krutopřísnej husťák, voe. Ale tady je ten problém... v dnešní době dáváme ženám moc prostoru. Jejich jediný prostor začíná v prádelně, pokračuje přes postel a končí u sporáku. Takže když zmiňuji ty koule poukazuji na to, že je holky nemají. To my jsme alfa-samci určení pro rozsévání swagu a míru. Na tomto světě není místo pro Popelku, Sněhurku, Růženku či Pretty Woman. A už vůbec ne pro prdel Kim Kardashian. Zato Pornella Štiková tak moc nevadí, v její hlavě je totiž vakuum a jak dobře víme, to žádné místo nezabírá. Krteček, Eš Kečem z Obláskového města, Pepík Mengele, Jirka Babica nebo RedAK, to jsou skuteční hrdinové. Hrdinové, které potřebuje, ale nezasluhujeme si je. Tolik ke zvolení hlavního protagonisty jakožto ženu. No jinak byl film jako fajn, ale teď už musím utíkat na schůzi klubu silných a nezávislých feministek. Jo a Naomi Watts vypadala překvapivě lépe než vagína po chirurgickém omlazení, fantastické jak jdou technologie kupředu.

Chappie (2015)

Mohl to být nářez, který by i zanechal po projekci mrazení v jakémkoli údu, jenže nic takového se nestalo. A nestalo se to kvůli hovádskému obsazení a stejně hovádské psychologii. Gangsteři vymazaní stejně jako porno na mém PC (sleduji výhradně přes internety), vizuálně pojatí jako celkově dnešní wtf móda a jejich chování vskutku vystihuje demenci sociálních vrstev, které nebudu jmenovat. Ale jde o negry a kobylky. Dívat se na to, bylo stejně bolestivé jako pátá masturbace v řadě. Pěti hvězdičkové téma a tak posrané. Alespoň víme, že Hugh je s kraťásky, ponožkami po koule a tím, co měl na hlavě, fuckin badass!

Rychle a zběsile 7 (2015)

Tento rok je na sci-fi filmy velmi bohatý, čemuž nasvědčuje program kin. Avšak netradičně ho odstartoval F&F7 (pomineme krok do hovna u Jupiteru), díky němuž desítky miliónů teen holek a kluků ví, že Paul Walker nehrál jen v jednom díle Rychle a Zběsile, nýbrž v 6 z celkových 7, což je samo o sobě ve fanouškovské skupině pokrok. Předtím jen věděli, že je to Brájen OU´Konr a že tam jsou kozy, prdelky a fakt hustý káry. Taktéž jsem se nedávno dočetl v jednom populárně naučném časopise o vědě, kde při nedávném meetingu světově uznávaných fyziků sami pánové připustili, že spíš bude existovat alternativní vesmír, ve kterém se netrefíte do vody, kdybyste vypadli z loďky, než kdyby měl existovat vesmír, ve kterém by se dali aplikovat fyzikální zákony jako ve F&F7. Pokud jste viděli posledního Hobita a scénu "Legolas si lokl RedBullu", tak si dáte repete právě tady, ale tak 5x. Ve výcucu je to zběsilá jízda, to vskutku, ve které není prostor pro cokoli logického, ať už ve scénáři, či akci. V tomto pohledu je to s vypnutým mozkem zábavný film. Jo a vzhledem k tomu, jak důstojně, až dojemně, se rozloučili s Walkerem, doufám, že už nebude žádná 8ka, 9ka, 182ka...žádné pokračování kurva!

Neutečeš (2014)

Nepamatuji si, kdy naposledy ve mě vyvolal film tak depresivní a stísněné pocity. Není tak úplně horor jako psycho-drama, ale bát se budete zajisté i tak a k tomu vám bude hrát 5-hvězdičkový cool retro soundtrack, celkem sympatická banda pubescentů v říji, plus je vše namotané na tak nechutný, zvrácený námět (tohle vymyslel ještě větší prasák než jsem já), že vám z toho žlázy nebudou stát. Vystavění napětí fičí na plné koule a o pocity úzkosti nebude nouze. A jako bonus po shlédnutí filmu nebude dobrovolně kopulovat alespoň měsíc.