Star Trek: Do neznáma (2016)

Nový Star Trek podle titulu sliboval objevování neznámého a přitom se ironicky zakopal na 3/4 filmu na JEDNU planetu! Scénář taky nepomohl a motivace nezáživných protivníků tomu taky nepřidala na nadšení. Občasný vtip vystřídala nuda a pořád dokola. Třešničkou na dortu byla fuckin ultimate madafaka CGI akce na motorce, tleskám ve stoje. Ve výsledku trojka postrádá Wow z cestování ve vesmíru jedničky a charismatického záporáka ze dvojky, zůstává pouze něco málo ze soundtracku a posádka Enterprise, což je tedy velké zklamání. Ale není se co divit, Lin prostě není Abrams.

Memento (2000)

Na Memento můžete být staří a inteligentní jak chcete (ok, autisti se nepočítají) a přesto vám unikne tolik detailů i když se snažíte zapamatovat sebe více věcí. Scénář a vlastně i jakákoli scéna pak nabírá úplně nový rozměr, protože oboje je pro film jako celek důležitější než v obyčejných filmech. A Memento obyčejný není, nutí vás být bdělými, ve střehu, masíruje paměť, snaží se vás donutit film poskládat chronologicky, zatím co se snažíte si vše zapamatovat. Nejlepší by bylo si film pustit hned poté, a pak zase, a znovu až si nakonec vytvoříte vlastní memento. Tenhle film bych nazval jistým hybridem, kde stačí chytrý scénář s psychologickým přesahem a obalit ho v časově převrácené, Nolanově stylizaci, takže ve výsledku nejde ohodnotit hůř jak pěti a neříct si, že nemilujete filmy!

Děda je lotr (2016)

Byla to taková tragi-komedie, jen bez té komedie. Vtipných hlášek tam bylo méně než mých sexuálních aktů a to je hodně málo když jsem panic. I po jakési "dramatické" stránce to stálo za hovno, proto je mi líto, že se takové podprůměrné sračce upsal právě DeNiro. Rada na závěr? Raději si zadupejte, nebo zaonanujte, vlastně cokoli, protože jakákoli jiná aktivita bude mít větší hodnotu než tento humus.

Jak přežít single (2016)

První a vlastně původní důvod proč se na film podívat byly perfektní kozy Alison Brie, ale nakonec se z toho vyklubala docela vtipná a decentně citlivá podívaná. Dobře to klapalo, tak nějak mi to i dávalo smysl, bylo možná i trochu pravdivé a dlouho to sahalo po 4*, ale dost spadlo tempo v části, kdy se film věnoval více naší holce v "stává se ze mě vyspělá žena a pomalu vím, co chci" období. Což bylo otravné a zbytečně to přidalo pár minut. Jak říkám vtipné, citlivé, jen to chtělo lepší scénář a pěknější chlapy. Asi jako jsem já.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

BvS je extrémně rozporuplný film a řekl bych, že ne jen pro mě. Hlavní aspekt filmu je režisér, pokud se vám Snyderovy filmy líbí, máte náskok přede všemi, pokud ne, bude to složitější. Ale ani diváci, kteří ho nemusí nebo vůbec neznají a jdou do kina film nijak zvlášť nestrádají. Snyder to natočil dobře. A taky to natočil špatně. Jde o to, že film je plný scén, které plynou, prolínají se, jednou je to Batman, pak Lex, potom Lois, atd. A to je můj kámen úrazu, film jen plyne. Kdybych přišel 40 minut před koncem, nejsem schopen podle napětí říct, zda-li je film na začátku, v půlce nebo těsně před závěrem, protože to postrádalo napětí. A druhou věcí je prostor herců, který jsem vyloženě nechápal. Jakoby absolutně každá postava hrála vedlejší roli a ani jedna hlavní, nikdo nevyčníval (a teď nezmiňuji výkony), takže když si sečtu že byl celý film více méně nudný a k tomu jste neměli komu fandit, vyjde vám možná zklamání roku. Byl jsem spokojený s výkony, akcí, hudbou, střihem, vlastně vše bylo dobře a tak nějak špatně zároveň.

Kobry a užovky (2015)

Už jsem dávno zanevřel nad myšlenkou, že bych někomu, komukoli, i zvířeti, měl doporučit český film. Ale tady jsem řval nadšením, to byla kurva radost! Hlavně u herců jsem plakal radostí, protože když barman hraje lépe jak celá parodie na herce v Ulici a Růžovky dohromady, tak to je finito. Z filmového hlediska... hm, moc nevím jak to hodnotit, jsem popiči kritik a všem aspektům nerozumím, ale vše působilo sehraně, "moderně", žádná typická česká sračka. Ve výsledku mi film nahodil úsměv a když se řekne kvalitní český film, vyskočí mi ke klasikám i Kobry a Užovky.

Druhá šance (2014)

Druhá šance na mě působil dost uvěřitelně, ale i neuvěřitelně zároveň. Možná proto, že takové sračky si vymyslí jen život sám a lidi pak jen kroutí hlavou. Seveřané mají sílu. Mají nechutně velký cit pro vystavění děje a budování emocí, mají silnou kameru s citem pro detail, střih bez výtek, takový, který splyne v podvědomí, že jej ani nevnímáte, mají to prostě skvěle ošéfované. A samozřejmě herci, nevím jak to dělají, ale nikdo nehraje špatně, to je prostě radost! Och, kdyby si tak od Norů vzali příklad i ostatní země včetně Česka.

Bohové Egypta (2016)

Film Bohové Egypta bych přirovnal k páteční prcince, kterou jste si z dálky vyhlédli a chcete ji, jak se sluší a patří, vyjebat! Z dálky solidní kundička, pěkné tvary, v přítmí se podobá modelce. Seberete poslední zbytky odvahy a LSD a jdete k ní. Po pár desítkách vteřin analyzování zjišťujete, že 4 z 5 vět jsou hodné velké sračky a její xicht není zas tak sexy, jak jste si púvodně mysleli. Vlastně se s make-upem tak nenamáhala a ten rozdíl pozná i slepecká hůl. Nakonec se to povede a vy ji máte v bytě, začínáte dupat a uvědomíte si, že ani hýbat se neumí tak, jak by se to od této "alfa samice" čekalo. Finále je tady, hodně obyčejné, a vy víte, že před tím, než jste šli na lov divokých vagín, jste měli nechat mozek doma, aby se to dalo zvládnout bez újmy na zdraví. Takže, mozek při sledování spláchněte do hajzlu a ano... jde to pak shlédnout.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Všude samý negr. To je trest za to, že akademici nenominovali jediného, tak se toho chopil Rock a mrdl nám na každé vyhlášení jednoho a někdy i DVA!!! černochy, v každé první větě byla zmínka o rasismu a opět rasismu, protože ani jeden nigga nebyl nominován. Protože nám to asi nebylo jasné z úvodní nudné řeči. Nudný večer, bez vtipu, nějakého nápadu (pizza v podání sušenek...), jednoduše nuda. Nejlepší vtip řekl ten týpek, co vyhlašoval Oscara za nejlepší krátký dokument (myslím). "And the Oscar goes to.... Mad Max. No, I am kidding." A to vsadím panenství své mamky, že byl improvizovaný. A výherci, no, někteří překvapili, jiní ne, ale tak už to asi bývá. Proto dávám každoročně svoje vlastní Oscary a jsem pak maximálně spokojený. Přiveďte zpět Ellen kurva!

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Být Kate Backinsale mojí múzou, udělám pro ni cokoli. Třeba i rok bych se stranil porna, já vím, úctyhodná oběť. Vzdal bych se i sexu, ale stejně žádný nemám. A Bena Kingsleyho bych mohl uctívat rovněž stejným dílem, protože jeho herectví, to mi vyvolává filmový orgasmus! Věřil bych mu i to, že je můj otec, což je důvod, proč byl Podivný experiment koukatelný. Moc se mi nelíbila ta komornost, všude samý interiér (jako bych se cítil zavřený s těmi magory, což ale není špatně, vlastně to bylo netradičně vtahující, takže se mi to asi líbilo... bože už nevím co chci, jako ženy!!! Neeeee!!!!) a dlouhé vyústění děje. Jakoby mě to připravovalo na epický závěr, který se ale neodehrál v tomto vesmíru a tak jsem jen seděl a čekal, až to skončí. A teď se ptám sám sebe, je v tomto světě vůbec zdravý člověk? Já bych řekl, že každý je tak trochu retard.