Logan: Wolverine (2017)

Hned na začátku vám film s prvním "fuck" připomene, že jde opravdu o R-rating, který pak i potvrdí následnou scénou. Asi na rozehřátí, což zafungovalo náramně a vlastně to jen diváka připravilo na celkový tón filmu. Z Logana srší depresivnost, surovost, smutek a s každou minutou je to horší a horší. Ve filmu nechybí ikonické scény, decentní humor, fuck vlevo vpravo, úzkost a pro některé se to neobešlo bez suchého oka. Ústřední dvojice Jackman a Stewart si nemohli vybrat důstojnější rozloučení s X-Meny v téhle, troufám si říci, TOP 3 komixovce vůbec. Poslední záběr ve mně vyvolává mix emocí, které nechci rozpitvávat, ale jsem rád, že je cítím.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Největší potíž s filmem zde mají lidé s jeho preferencí žánrů. A já souhlasím. Klik měl být mnohem více drama než komedie, protože podivuhodně dobře pracuje s charaktery postav a vžití se do nich je na komedii až nezvykle snadné. Druhou věcí je, že pro mnohé ani komediální stránka nefungovala, s čímž musím trochu nesouhlasit. Je jasné, že můj retardovaný mozeček spustí smích o něco jednodušeji než u průměrně inteligentního čsfd uživatele a že mnoho vtipů bylo dost meh (fakáč na konci sebevražedně zkurvil nejsilnější moment filmu), ale nebylo to opravdu tak zlé, jak v komentářích mnozí brečí. Ovšem, to je o vkusu každého z nás. Nicméně, po shlédnutí by mě opravdu velice zajímalo, jak by mohl vypadat Klik, kdyby byl natočen v poměru drama:komedie/75:25, protože mohl nabídnout mnohem hlubší zážitek pro mnohem větší publikum. Nuže, i když jsem chlap, a tedy mám péro jak hovado, mrdám baby po stovkách a prostě hotový pán tvorstva bez nároku na slabost... protože jsem chlap, tak je pro mě tenhle snímek dost možná guilty pleasure, což jde proti pojmu "guilty", protože já se za to vlastně nestydím.

La La Land (2016)

Jediný důvod, proč bych šel do kina na romantický muzikál je, světe div se, kluk. Bohužel, nikomu jsem se nelíbil, takže jsem šel s holkou. Zkažené rande mělo ale pozitivní háček, mně totiž stačila dvě zaručená herecká jména a hodnocení 86 %. Už od prvního čísla vám je jasné, že La La Land srší pozitivismem, barvičkami, hravostí scén, jednoduše ten režisér si to užívá na 120 %, což se projevilo na výsledku a mě to bavilo snad stejně jako jeho. Tenhle fakt ovlivnil mé subjektivní pojetí délky filmu. Neskutečně to uteklo. Písničky jsou chytlavé a hlavní duo je vyhodilo na úroveň, jakou jsem sám nečekal, zejména pak Emma Stone. Vzhledem dost obyčejná holka, ale do prdele, tohle je můj oscarový favorit! Závěrečná scéna je třešničkou na dortu a esencí toho, jak jedinečně nám filmy mohou zprostředkovat emoce a toho, proč miluji filmy.

Uvnitř tančím (2004)

Vsadil bych svoje varlata, která jsem po závěrečné scéně na svém těle nemohl najít, že přesně takhle se asi cítí lidé trpící ALS a dalšími hovny, co je připoutají na vozík. Plní chutě se nevzdat a tančit uvnitř, jak je to jen možné a zároveň plni zlosti na život, za který nemohou. Film skvěle balancuje na hranici štěstí a deprese od začátku do konce a podíl na tom má skvělý scénář a herci. Efektní scénu na konci promíjím a sahám dojatě pro pakl kapesníků.

Hon na pačlověky (2016)

Hon na pačlověky mi byl doporučen. Musím říct, byl jsem skeptický když jsem viděl tlustého, snědého kluka a v části na kterou jsem klikl hned mluvil o červech z básničky. Ale dal jsem tomu šanci a zjistil jsem, že je to vlastně počin, který se vyhýbá klasickým stereotypům. Je po svém šílený, trhlý, bláznivý, vtipný. Po zjištění, že malý Ricky hraje dobře a tak nějak si navzájem sekunduje s Neillem mi jen potvrdil, že jde i dobře odvedenou filmařinu. Potrefený a milý film, to se musí nechat.

Příchozí (2016)

Já osobně hodnotím Arrival "dvousložkově" - vizuální stránka a ta filosofická. Upřímně, Villeneuve už byl v lepší formě a tak je film Příchozí pouze standardem. Ne že by to bylo špatné, jen to není mistrovské, leč film obsahuje opravdu skvělé pasáže (má oblíbená je pokec na SUVčku) a hudba tomu sedí jak hrnec na prdel. A ruku na srdce, po trikové stránce to taky není žádný magnum opus, prostě to splňuje požadavky, které drama klade, takže to lze odpustit, jelikož tady film nestojí na CGI efektech, ale na hlavní myšlence. Takže proč 5*, když vizuální stránka dosahuje "pouze" 4,5 nebo možná jen 4? No jednoduše jde o to, že mě film dostal po té stránce mysteriózní. Za 2 shlédnutí lze film krásně a bez menších problému pochopit, ale i přesto jsem pořád omráčen přesahem, který Příchozí nabízí. Já si z toho ještě mimo jiné odnesl vlastní retardovanou teorii, která mi z prvního sledování udělala v hlavě chemický koktejl. Nutno dodat, že byl pozitivního rázu. Kvůli druhé složce dávám pátou hvězdu, i když by lidé mohli namítat, že snímek není tak dobrý. Já bych ale mohl namítnout, že Interstellar byl taky sračka a lidi u toho honili jak zběsilí. Zde narážím na podobné hodnocení. Řekl bych, že tu máme (zatím) drama roku, minimálně.

Nerve: Hra o život (2016)

Vezměte docela slušný nápad (který by v "erkovém" provedení mohl mít grády) a nahoďte na to puberťácký vizuál. A vlastně všechno puberťácké. Od herců, jejich problémů, jejich pojetí o životě, ... kurva, však víte jak jste byli mimo, když vaše hladina hormonů jela Skrillexe. Vlastně ani nevím, co na tom bylo špatně a co dobře. Jako jo, vím, scénář plný klišé, nejtrapnější matka roku, ošklivá a tlustá "nejka", po které prý jedou kluci (asi panicové) a hackeři jak se patří. Moment, vždyť už jsem psal, že je to hloupé a puberťácky naivní, ne? Ale já to dokážu přehlédnout. Pohonil jsem totiž trochu nad Emmou Roberts.

Podfukáři 2 (2016)

Ugh!!! To bylo tak... tak kýčovité? Hloupé? Stejné jako jednička? Komentář bude krátký, protože já opravdu nevím, co na to říct. Tak dementně hloupé... parta kamarádů nachystá během minuty pódium, vyladí zvuk, postaví zábradlí and shits a předvádějí neuvěřitelně trapná kouzla (u vody jsem litoval toho, že jsem živý organismus a součást existence vesmíru, vlastně... toho jsem litoval téměř celý film), mají fantasticky nachystané kecy o tom, že je třeba opona, tyčka, půl lžíce soli a trocha tymiánu a BUM! Kouzlo. Třešničkou na dortu je vůbec nepřehrávající "publikum". Jedno pozitivum by tu ale bylo. Je to vlastně dobře natočeno a kupa lidí bude ječet nadšením stejně jako to vypatlané publikum, což je samo o sobě docela kouzlo.

Sousedi 2 (2016)

Nezlobte se, ale když komedie není vtipná, tak nesplňuje požadavky na komedii. Tři slabé uchechtnutí za celou dobu je opravdu smutné a jestli se někdo pokusí o trojku, ojebu mu mámu. Vidíte? Asi takhle trapné vtipy to byly...

Sebevražedný oddíl (2016)

Z jakého důvodu jdete na film, kde je grupa šmejdů, kterým je u prdele zákon a tak? Abyste viděli, jak s kýmkoli, kdo se jim postaví do cesty, zametli bez slitování a se záporáckým přístupem. Jenže nic takového film neobsahuje. Je to sice velmi svižné a úvodní seznamovačka je poutavá, ale pak vše sklouzne do mišmaše nepřehledných akčních scén, které mají být hlavním tahákem, a do telenovely, kde antagonisti brečí jako malé holky nad tím, jak mají těžký život a podobně. Nope, to bych se podíval na Upíří deníky nebo na jinou sračku, ale ne na Sebevražedný oddíl. Postavy, které by si zasloužily prostor, jej nedostaly nebo byly jen součástí flashbacků. Když se nad tím tak zamyslím, Joker dostal možná tolik prostoru, co všichni, kromě Harley. Ta byla bez debat tahákem filmu, ale je rozdíl, když někdo vystupuje z řady anebo když vyniká ve společnosti, která ani neumožňuje prostor pro kompetici. Něco jako Bolt na paralympiádě. Jednoznačně Ayerova chyba, nicméně lepší než BvS.