• Krátkometrážní

Scooby-Doo a duch čarodějky (1999)

Neviem, cítim sa trocha rozpačito. Bol to dobrý film, ale u mňa proste zombíkov nič neprekoná =) Ale ak musím niečo na filme vyzdvihnúť, je to mnohonásobná dávka humoru, ktorá mi proste nedovolí ísť s hodnotením nižšie.

Scooby-Doo a ostrov zombií (1998)

Jeden z mojich obľúbených filmov o Scoobym (ak nie najobľúbenejší) Film sa drží svojej seriálovej predlohy, zároveň sa ale posúva ďalej s oveľa strašidelnejšími záporákmy. V Scoobym sú akési "zvraty" rarita, ale tu naozaj nečakáte ako ten filn dopadne a to čo od začiatku vyzerá byť ako klišé na ktorom filme stavia je úplne iné ako by sa zdalo =) 5*

Destilando amor (2007) (seriál)

Remake slávnej Keď budeš moja. Len s tým rozdielom, že tu boli všetci herci vedľajších postáv sympaťáci, takže sa to aj dalo pozerať. Ale 40ročný herec a herečka v Kristových rokoch aby hrali pannu a panica ktorí spoznajú prvú "čistú lásku?" Halooo

101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství (2002)

Pre mňa úžasné pokračovanie, s lepším príbehom. SPOILER: Zatiaľ čo prvý diel mal ponaučenie pre dospelých: Nikdy si nerobte zo psov kožuchy, inak vám vybuchne auto, druhý diel zdvíha deťom sebavedomie s tým, že každý či človek, alebo pes je jedinečný a hlavne pán svojho osudu. Veľké mínus tohto filmu je pre mňa animácia. Nemám rád tú najnovšiu počítačovú animáciu. Viem, že bola vydarenejšia ako v prvom filme (tak to už pri druhých filmoch býva) ale mne sa vždy viac páčila tá klasická. Nočný Londýn v prvom diely vyzeral ako ručne nakreslený, zároveň veľmi realisticky, tu ale Londýn vyzeral ako keby vo photoshope použili na nákres budovy plechovku s farbou. Naozaj sa mi to nepáčilo, ale pokračovanie to bolo veľmi dobré, 5 hviezdičiek mimo iné dávam aj preto aby sa zvýšilo hodnotenie a za to, že boli recyklované niektoré prvky z jednotky, čo prekvapivo vôbec nepôsobilo rušivo,

Kai a Gerda (2002) (TV film)

Jediný film, ktorý ma dokázal ako dieťa rozplakať. Pre mňa úžasný film, v ktorom je všetko čo má v správnej rozprávke byť. Láska, napätie, zlá kráľovná, krásna hlavná hrdinka, tajomná atmosféra a kúzelný soundtrack. Ako malý som zbožňoval druhú časť, príbeh je pre mňa oveľa silnejší než Andersenova predloha a aj keď som ako malý chlapec mal kopu kaziet, vždy som sa vracal len k pár z nich a Snehová kráľovná nahraná z ČT1 patrila medzi ne. Toto raz určite pustím svojim deťom :) Samozrejme má príbeh diery, ale mne pre mňa je to najlepšie spracovanie Snehovej kráľovnej už len preto, že z príbehu dospelého Kaia a Gerdy sa toho dá oveľa viac vytrieskať. PS: vyderaný český dabing, slovenský si zaslúži odpad! lebo zabíjal všetky emócie

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Čakal som sprostosť, typickú trojku po dosť odpudivom trailery. A vybafol na mňa od začiatku zaujímavý film s mojimi obľúbenými hračkami, ktorý je možno najlepším pokračovaním. Trochu aj slzičky tiekli :) Bol to krásny film, o ktorom by som mohol písať a písať, lenže nenachádzam zároveň žiadne slová. Toy Story 3 je leader, tak ako všetky diely. Pixar pochopil, že nezostarli len postavy, ale aj divák =)

Bratz (2007)

Pozeral som samé dobré filmy, všetko všetko až mi to tak začalo liezť na nervy, že mi normálne chýbala nejaká stredoškolská hovadina a normálne, že prišla "záchrana" v podobe tohto filmu. Je tam hromada klišé, nič neprekvapí a hudobné číslo hlavnej skupiny je dosť nudné. Dá sa ale na to kukať a podobne ako pri Starstruck aj tu dávam druhú hviezdičku kvôli krásnej Chelsea Staub.

Rande s hvězdou (2010) (TV film)

Klišé, klasika, neprekvapí, ale je tam sympatické obsadenie, druhú hviezdičku za Chelsea Staub a krásne Los Angeles.

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Ak to porovnávam so Susedmi, citeľne slabšie. Lacko už omrzel, scény so Somsédom ma nudili a jediní ťahúni, resp. ťahúňky seriálu boli Tlučková a Ráková. Dalo sa na tom ale zasmiať a štvrtú hviezdičku seriálu dávam za vynikajúcu druhú sériu a Viki Rákovú v blond parochni :)