Na sever Severozápadní linkou (1959)

Humor, dialogy, Cary Grant, Alfred Hitchcock. Čtyři trefy do černého. Cary Grant je pro mě James Bond Number One, co na tom, že si ho nikdy nezahrál :-) Škoda několika míst, která sice nejsou hluchá, ale je naprosto jasné, kam bude děj směřovat, a divák jen čeká, kdy už se to konečně posune dál. Jelikož se prakticky vůbec neorientuji v Hitchcockově tvorbě, překvapilo mě, kolik známých scén je právě z toho filmu. Hafo ;-) PS: hlavně v tom nehledejte thriller.

Taxidermia (2006)

Hláška "Jdi se vycpat!" získala s Taxidermií docela nový rozměr. Nechutný, doslova mnohokrát zvrácený, živočišný, úchylný, černohumorný, rozum zastavující a hranice vkusu nabourávající film, který lze slovy popsat jen velmi nejasně. V paměti mi utkvěje zajímavá scéna s vanou, ohnivý výstřik, zvracomlýnek a samozřejmě finální vycpávka. ||| Možná budete zvracet, možná se budete chechtat na celý sál, možná budete sáhodlouze debatovat o smyslu dekadence -- ale jedno je jisté: nezapomenete.

Equilibrium (2002)

Akční sci-fi béčko, kolem kterého se nadělala hromada humbuku pro nic za nic. Za málo peněz hodně muziky? Snad, ale všechno je to jen velmi nenápaditá kopie. 5/10

Patriot (2000)

5/10 především za výpravu a za hudbu.

Tajemství Ocelového města (1978)

Páni, on to nerežíroval Zeman? To jsou mi věci. Stydím se :) ||| Ačkoliv to není nejlepší film podle Verneovy předlohy, stojí za vidění.

Území bílých králů (1991) (seriál)

Jako malý jsem Území bílých králů miloval, zpětně to je bohužel slabší. Přesto je to jeden z nejlepších československých nepohádkových seriálů pro děti.

Malý televizní kabaret (1977) (pořad)

Jako malí jsme to žrali :) Kvalitní porce TV zábavy pro děti, spočívající většinou v parodování.

Borůvkový vrch (2002) (TV film)

Solidní televizní drama muže, který si na prahu stáří uvědomuje vlastní smrtelnost.