Popelka (2015)

Intenzívne som rozmýšľala, či si táto verzia Popolušky zaslúži 5 hviezdičiek. Prišla som na to, že jediné čo sa mi nepáčilo bolo obočie Lily James. To obočie ma neuveriteľne rozptyľovalo pri každom jednom pohľade na jej tvár. Žiadne iné námietky však nemám. Obsadenie výborné - Cate Blanchett je skvelá macocha, Lily je taká milá a nevinná ako má Popoluška byť a Rob Stark (pardon, Richard Madden) je veľmi sympatický princ. Prijala by som viac scén s Helenou Bonham Carter, ale čo už. Celé je to pozitívne, milé a rozprávkové. Ja veľmi oceňujem, že neprišlo k žiadnym šialeným zmenám v príbehu. Práve naopak, veľmi ma potešilo, že sa scenár drží klasickej verzie bez nejakých prekvapení. Takto sme dostali starý príbeh v modernom, farebnom, vizuálne veľmi pestrom prevedení. P.S. Hudba je FANTASTICKÁ!

Kramerová versus Kramer (1979)

Čakala som oveľa ale oveľa viac... Dustin Hoffman je skvelý a Meryl je tiež dobrá. Neviem či až oscarová ale budiž. Ibaže tento film je nuda. Tešila som sa na nejakú poriadnu drámu, bitku o syna, ktorá ma pripúta k obrazovke - nevyšlo. Právnická dráma je vlastne len posledná polhodinka filmu a ani to nie je nejako šialene dramatické. Celá tá právnická časť filmu sa mi tam nehodila. Vôbec mi nepasovala k tej prvej hodine, kde sa z Dustina stáva starostilivý otec. Za najlepšiu scénu filmu považujem tú, v ktorej Hoffman beží so svojím synom do nemocnice. To bol ten moment kedy sa z neho stal poriadny otec a bola pekne natočená, ale zvyšok filmu podľa mňa nie je ničím vynímočný. Koniec ma tiež nepresvedčil. Bol veľmi nereálny a nedoriešený.

Bojovník (2015)

Na plný počet to jednoznačne nemá. Takže som sa rozhodovala medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Rozmýšľala som nad štyrmi, ale ten film má tak veľa nedostatkov. Začnem pozitívami - fantastický výkon Jake Gyllenhaala. Naozaj výborný. Rachel McAdams a Forest Whitaker tiež ukázali svoje kvality aj keď k tomu nemali veľa priestoru. Rachel kvôli svojmu času na plátne a Forest pretože jeho postava po scénaristickej stránke veľa neponúka. Jakova dcéra mi neliezla na nervy a to bol pre mňa celkom šok. Nedá mi tiež nespomenúť soundtrack. Eminemova phenomenal je neskutočná pecka a zvyšné piesne veľmi dobre dotvárajú atmosféru. Toto všetko by si zaslúžilo 5 hviezd ibaže nastupujú nedostatky. Scenár, ktorý neponúka nič nové. Práve naopak. Od smrti manželky nasleduje jedno klišé za druhým. Keďže príbeh sa posúva presne podľa šablóny a viete čo bude nasledovať, tempo filmu zaostáva. Niektoré zábery sú dlhé a jednoducho nudia. Tiež mi vadilo občasné umelé vyvolávanie emócií, napríklad: návšteva hrobu matky. Avšak funguje to. Ani z režisérskeho uhla pohľadu sa nedočkáme ničoho nového. Je to natočené priemerne a bez nejakého nápadu. Jediné čo tento snímok vyťahuje z priemeru je výkon Jaka. Mne to však nestačí. Možno po nejakom ďalšom pozretí sa moje hodnotenie zmení aj keď neviem, keďže nemám žiadnu špeciálnu túžbu pozrieť si to znova.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Podľa trailerov som čakala nejakú temnejšiu verziu Avengerov, ale nič také sa nekonalo. Práve naopak. Je to uvoľnenejšie ako jednotka, akcia trošku nudnejšia a vtipov je menej. Predsa len, ten efekt niečoho nového a nepoznaného tu už nie je. Stále to však diváka baví a nechce sa mi veriť, že to malo niečo vyše dvoch hodín lebo film utiekol veľmi rýchlo. Potešil ma fakt, že Hawkeye dostal viac priestoru na plátne a jeho dejová linka ma šokovala. Nelogické mi prišlo rozhodnutie Hulka na konci a veľmi milo ma prekvapili dvojičky, z ktorých som pred filmom nemala najlepšie pocity. Naopak, veľmi ma sklamal Ultron. Mal to byť zabijacký záporák, ktorý Avengerom pekne zavarí, ale nič také sa neudialo. Navyše logických dier má toto pokračovanie dosť veľa a niektoré scény pôsobia samoúčelne. Teším sa na infinity war, ale veľmi by som ocenila ak by priniesla nejaký nový pohľad na Avengerov lebo rovnaké spracovanie ako mali predošlé dva diely by ma už asi nebavilo.

Chladnokrevný (2012)

Veľmi slušné herecké obsadenie, dobrá atmosféra a prijateľná stopáž z tohto filmu robia priemerný thriler na popoludnie.

Co děláme v temnotách (2014)

V podstate tri a pol hviezdičky. Je to vtipná paródia a s úpirmi ako majú byť. Ako mi len chýbajú upíri, ktorí sa netrblietajú a nezamilovávajú sa do nablblých puberťáčok. Stopáž je akurát, avšak vo filme je zopár hluchých miest a chýbal mi tam nejaký konzistentnejší príbeh. Napriek tomu je to veľmi príjemný a vtipný film.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Ale už by aj stačilo. Latka nesmrteľnosti, ktorá bola nastavená v piatom dieli a pokračovala šiestym dosiahla v tomto absolútny vrchol. Ja si neviem predstaviť ako budú chlapci lietať v ďalšom dieli. Určite sa ho dočkáme, lebo šak peniaze nepustia a tých bude veľmi veľa. Smrť Paula Walkera tomuto dielu série zaručí najväčšie zisky aké kedy mala a mať bude. Ja som si to išla pozrieť najmä zo zvedavosti ako sa s jeho predčasným odchodom tvorcovia popasovali. Zvládli to celkom slušne. Jeho digitálnu tvár som postrehla asi len v 3 či 4 záberoch a nie je to až také strašné. Posledná scéna na pláži, záverečný zostrih Paulových chvíl v sérii a voiceover Vina Diesela zafungovali a dostavili sa silné emócie. Každopádne pre mňa séria týmto filmom končí. Akcia je aj v tomto filme slušná. Len keby vždy nekončila haváriou, výbuchom alebo pádom z útesu, ktorí naši hrdinovia prežijú prakticky bez škrabancov. Aj Superman by mal oproti nim čo robiť. Navyše je to strašne dlhé a ku koncu ma to už začalo nudiť. A zápletka je zo všetkých filmov úplne najtupšia. Stále je to však slušná akčná oddychovka, ktorá má v sebe veľa nostalgie a záverečných emócií so super nasratým Jasonom Stathamom.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Britský humor mám rada, britské komédie tiež, ale toto ma neskutočne nudilo. Zopár krát som sa zasmiala, ale to je na dobrú komédiu málo. Dej sa vliekol, postavy vlastne dosť nesympatické. Hlavne teda Andy MacDowell mi s tou svojou vôbec nesadla. Bavila ma akurát Kristin Scott Thomas.

Navždy spolu (2012)

Technicky je moje hodnotenie 3 a pol hviezdičky, ale keďže pol hviezdičky sa dať nedá a úplný priemer to nie je tak sú z toho 4. Sympatická ústredná dvojica. Rachel je proste zlatíčko a Channing prešiel dlhú cestu od Step upu. Zaujímavá zápletka, príjemný soundtrack a dobrý záver. Slušná romantika, ktorá neurazí a niekoho aj nadchne.

Bling Ring: Jako VIPky (2013) odpad!

Hľadala som dôvody, prečo dať aspoň jednu hviezdičku, ale žiadny som nenašla. Jedinou zaujímavosťou tohto filmu je Emma Watson. Bolo neobvyklé ju vidieť inak ako Hermionu a počuť ju bez britského prízvuku. Nechápem však prečo tento film vôbec vznikol. Táto téma má v sebe dostatok materiálu tak na ten novinový článok, ktorý vyšiel no na 90-minútový film? Naozaj sa mi nechce veriť, že by si Paris Hilton nechávala kľúč pod rohožkou. A ak je skutočne také jednoduché sa tým celebritám dostať do domov tak sú ešte sprostejšie ako som si myslela. Darmo, tupejši národ od Američanov sa hľadá veľmi ťažko.